Ill Manors

Drama / Krimi / Thriller / Hudební

Velká Británie, 2012, 121 min

nejsem schopen posoudit, nakolik je to celé reálné a jestli takhle skutečně vypadá britské podsvětí, ale Benu Drewovi se každopádně povedlo vykreslit špinavou stránku Londýna na jedničku a vznikla tak podívaná, ze které vám nebude zrovna dvakrát příjemně.. do celého filmu navíc skvěle pasují rapové songy, jejichž autorem je právě režisér.. akorát jestli film vychází z jeho vlastních životních zkušeností, tak mu teda příliš nezávidím...(14.12.2012)

Pomalejší rozjezd, velmi dobrý děj, výborný závěr... asi takle. Britský gangsterky jsou prostě nepřekonatelný a ačkoliv se jedná o první režijní počin, který Plan B aka Ben Drew spáchal, tak se mu nadmíru vydařil. Ve filmu vidím, že se nemálo insipiroval i Adulthoodem a Kidulthoodem kde sám hrál a na konci Ill manors si také hodí malou cameo roličku. Ve výsledku z toho vzešel velmi solidní nadprůměr, se skvěle vybranými herci, parádními dialogy a naprosto výbornym soundtrackem, kterej jak hudebně tak hlavně lyricky dokresluje celý příběh.(7.12.2012)

Zo začiatku mi film pripomínal typickú londýnsku undergroundovú klasiku. Mladí ľudia, drogy, problémi so zákonom. To momentálne letí hlavne medzi fanúšikmi s mladšou vekovou kategóriou kam sa radím aj ja. Trošku mi prešlo prehnané, že vo filme sa toho odohrávalo až moc. Dej mi tak prišiel moc kostrbatý a neprehľadný. Ale prvá polovica filmu bola fakt dobrá. Čo sa mi obvzlášť páčilo, bola hudba. Až tak, že rozmýšľam na nahraním songov do svojho prehrávača. Šmrnc tomu dodalo aj to, že ku textom a songom mi nabiehali ENG titulky tak som aj približne vedel o čom sú piesne. Avšak druhá polovica filmu je no ako to slušne povedať na HOVNO. Zrazu sa tam vyskytne prípad ruskej imigrantky a jej decka na štýl Eastern Promises, ďalej hlavný kvázi hrdina umre čo už tiež sme mali v Hooligans s MR.WOODom a aj v detailoch človek narazí na množstvo iných britských filmov. A hlavne sa spád deja zasekne a už to nie je tak farebné ako zo začiatku. Dobrý úvod, slabší stred a zlý záver = 3*(1.6.2013)

Nemusí se vám to líbit, nemusíte s tím souhlasit, ale to je asi tak všechno co s tím můžete udělat. Drsná, ale pravdivá realita současného Londýnského podsvětí, do které by nikdo z naší relativně klidné středoevropské pohodičky nechtěl spadnout. Dobře napsáno i natočeno, až na ten trochu přibarvený konec, ale to se dá odpustit. Určitě nedoporučuji na pohodové nedělní odpoledne a pro příznivce dechovky.(31.12.2013)

No tenhle typ filmů mám rád ale přiznám se že zrovna v britským podání to nežeru. Tento film je však lepší než ty hrozný sračky typu Kidulthood který jsou už vyloženě směšný. Na začátku jsme sice varování at se připravíme na šílenou jízdu ale nic nad rámec žánru se nekoná. Opravdu nejdu do kolen z toho že tam pasou děvku za 10liber a kebab atd. Zaujala mě originalita vyprávění o hlavních i vedlejších postavách filmu,. kdy se ukáže medailonek který nám představí jak se která figurka dostala do situace ve které se právě nachází i když se přiznám že pak se to opakuje tak často , že už je to na škodu. Co se týče hereckého obsazení tak je to klasická plejáda hnusných novodobých "britů" kde měl pravou britskou krev v sobě snad jen ten bílej pasák. Konkrétně postavička jménem Kirby je mimořádně odporný stvoření. Celkově dávám 4 hvězdy i když je to přehnaný jak prase a do reality to má daleko asi jako film 2012. Celou dobu nám to drsně ukazuje londýnskou galerku aby nám na konci bylo vmeteno do ksichtu sociální cítění a tuctovej závěr alá Hollywood.(6.12.2012)

• - Pri požiari v bare Earl of Essex pred koncom filmu môžeme vidieť pristavené požiarne auto, ale sirény je počuť v diaľke, akoby len práve prichádzali. V ďalšej scéne sú už všetky bezpečnostné zložky v pohotovosti. (vander19)

• - Ben Drew (Plan B) si střihl malé cameo, když se objevil jako řidič taxi v poslední scéně před titulky. (KeeperX)

• - Na začiatku filmu, keď je zatknutý Ed (Ed Skrein), ho do cely privádza strážnik v uniforme anglickej väzenskej stráže, keď ho po 24 hodinách prepúšťajú, má na sebe žalárnik uniformu britskej polície. (vander19)