Ill Manors

Drama / Krimi / Thriller / Hudební

Velká Británie, 2012, 121 min

"Sedí se vám dobře? Tak si zapněte pásy, protože jste vstoupili na šílenou jízdu, která se jmenuje ill Manors, kde se večer dějí věci.... ." Po tomhle snímku určitě nezapomenete, že Ben Drew je nejen velkej raper, ale taky výbornej režisér, když vezmu v úvahu fakt, že mu není ani třicet let a je to jeho první debutní film.(5.12.2012)

Mrazivá záležitost. Výbornej, špinavej (nebo možná výborně špinavej) film, který, myslím, reálně zachycuje nejen současný Londýn a nejen současnou Anglii. Akorát tomu ubližujou ty rodinný pouta v poslední tři čtvrtě hodině. Možná by tomu tady vedle Drama / Thriller slušela i nálepka Muzikál nebo alespoň hudební..... :)(3.12.2012)

Velmi originální koncept rapového muzikálu je jedním z nejzajímavějších debutů poslední doby. Raper a režisér Ben Drew spojil obě své záliby do jednoho filmu. Po filmové stránce by se sice dalo snímku mnohé co vytknout, někteří herci nestačí na své party a u mnohých scén mi chyběl pocit autenticity, hodně je také znát nedostatek financí a nízkorozpočtový charakter snímku trochu ruší, mnohé však přebije originální scénář s postmoderními prvky popisování jedné události z úhlů různých postav a hlavně dobrá hudba. Rap osobně normálně neposlouchám, ale tady mi přišel jako velmi adekvátní zvolenému charakteru vyprávění. Navíc nápad pojmout celý příběh coby muzikál a rapovým intermezzům dát i charakter nositelů děje a posunovat děj právě jimi, je nápad velmi progresivní a minimálně zaznamenání hodný.(6.1.2014)

Pomalejší rozjezd, velmi dobrý děj, výborný závěr... asi takle. Britský gangsterky jsou prostě nepřekonatelný a ačkoliv se jedná o první režijní počin, který Plan B aka Ben Drew spáchal, tak se mu nadmíru vydařil. Ve filmu vidím, že se nemálo insipiroval i Adulthoodem a Kidulthoodem kde sám hrál a na konci Ill manors si také hodí malou cameo roličku. Ve výsledku z toho vzešel velmi solidní nadprůměr, se skvěle vybranými herci, parádními dialogy a naprosto výbornym soundtrackem, kterej jak hudebně tak hlavně lyricky dokresluje celý příběh.(7.12.2012)

Co si budeme nalhávat film Ill Manors je pouze vedlejším doplňkem k vynikajícímu rapovému albu, které funguje výborně i na samostatný poslech a videoklipy vůbec nepotřebuje. Snímek má pár silných okamžiků, ale špinavá gangsterka není ničím převratným ani na Britských ostrovech. Zůstávají "hudební čísla", která jsou ale tak silná, že Ill Manors je snadno nejlepším muzikálem roku. Hudebně tedy zážitek výborný, jako film? Not impressed. Ono těm nasraným Angličanům nic jiného nezbývá, když to Mike Skinner zabalil. 60 %(2.1.2013)

• - Pri požiari v bare Earl of Essex pred koncom filmu môžeme vidieť pristavené požiarne auto, ale sirény je počuť v diaľke, akoby len práve prichádzali. V ďalšej scéne sú už všetky bezpečnostné zložky v pohotovosti. (vander19)

• - Na začiatku filmu, keď je zatknutý Ed (Ed Skrein), ho do cely privádza strážnik v uniforme anglickej väzenskej stráže, keď ho po 24 hodinách prepúšťajú, má na sebe žalárnik uniformu britskej polície. (vander19)

• - Ben Drew (Plan B) si střihl malé cameo, když se objevil jako řidič taxi v poslední scéně před titulky. (KeeperX)