Ill Manors

Drama / Krimi / Thriller / Hudební

Velká Británie, 2012, 121 min

Drsné. A na debut naprosto vyzrálé!! Pásy je skutečně nutné si pořádně zapnout, protože tenhle Londýn se milovníkům pamětihodností líbit zřejmě nebude. Děti s nabitýma bouchačkama, děvky s ostrýma loktama, feťáci se zoufalým pohledem, lidi bez naděje, cílů a ideálů. Rapová intermezza mezi jednotlivými příběhy, které se postupně pojí do jednoho, nevadí ani vyznavačům jiných hudebních žánrů, samotné poselství filmu je aktuální a naléhavé. Příjemná je i částečná nedoslovnost, konečně zase někdo pochopil, že divák nemusí být úplný magor. Průměrnější rozjezd vytáhne nahoru velmi solidní druhá polovina snímku, a i když je obtížné se s někým ztotožnit, tahle intenzivní jízda dostatečně uspokojí!!(26.12.2012)

Britský podsvětí už neni, co bejvalo. Drogy, děvky, chlast, přepadení, férovky a gangy byly, jsou a budou, teď už se to ale hodně točí kolem...ehm, menšin. Je to až smutná ukázka toho, jak se mladý kluci můžou chytnou party a pak už se to veze. A sem tam se najde i nějakej ten dobrák, kterej ještě neni úplně ztracenej. No, zase jedna solidní britská kriminálka z trochu jinýho úhlu pohledu, která dokáže zpříjemnit večer. Každopádně, pokud je tohle prvotina Bena Drewa, tak se můžeme jenom těšit, s čim tenhle chlapík ještě přijde.(25.5.2013)

Broken Britain ve své nejsurovější podobě. A i když mi hudba Plan B sedí spíše v soulovém pojetí jeho předchozího alba, netradičně rapové pojetí soundtracku ve filmu funguje dobře a umocňuje zobrazovanou atmosféru. Po dokoukaní se člověk jen těžko zbaví nepříjemného pocitu nad současným stavem "zapomenutých koutů" některých evropských měst, který ve vás tenhle drsný, leč reálně působící film zanechá.(23.12.2012)

Co si budeme nalhávat film Ill Manors je pouze vedlejším doplňkem k vynikajícímu rapovému albu, které funguje výborně i na samostatný poslech a videoklipy vůbec nepotřebuje. Snímek má pár silných okamžiků, ale špinavá gangsterka není ničím převratným ani na Britských ostrovech. Zůstávají "hudební čísla", která jsou ale tak silná, že Ill Manors je snadno nejlepším muzikálem roku. Hudebně tedy zážitek výborný, jako film? Not impressed. Ono těm nasraným Angličanům nic jiného nezbývá, když to Mike Skinner zabalil. 60 %(2.1.2013)

Špinavé, intenzivní, atmosférické, ale ke konci taky zbytečně roztříštěné novou vztahovou podzápletkou a celkově o půlhodinu delší, než by bylo nutné. Každopádně bezpochyby povedený režijní debut, po kterém budete rádi, že nežijete v takové džungli, jakou je britské podsvětí. Už klasicky jsem měl problém se s kýmkoli ztotožnit a někomu fandit, ale to se mi v tomto typu filmů stává pravidelně. Dobrá znalost angličtiny pomůže, protože se tu v hojné míře vyskytují děj posunující rapové songy, které žádné titulky nebo překlad nemůže dostatečně nahradit. Byť o mně a rapu rozhodně platí "not a fan", do tohoto filmu se ta parodie na hudbu hodila :)(14.12.2012)

• - Na začiatku filmu, keď je zatknutý Ed (Ed Skrein), ho do cely privádza strážnik v uniforme anglickej väzenskej stráže, keď ho po 24 hodinách prepúšťajú, má na sebe žalárnik uniformu britskej polície. (vander19)

• - Pri požiari v bare Earl of Essex pred koncom filmu môžeme vidieť pristavené požiarne auto, ale sirény je počuť v diaľke, akoby len práve prichádzali. V ďalšej scéne sú už všetky bezpečnostné zložky v pohotovosti. (vander19)

• - Ben Drew (Plan B) si střihl malé cameo, když se objevil jako řidič taxi v poslední scéně před titulky. (KeeperX)