Reklama

Reklama

Uprostřed průmyslového věku...

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární
Česko, 2005, 57 min

Obsahy(1)

Změny tovární aglomerace na prahu nového tisíciletí očima fotografa Václava Jiráska. Dokument Uprostřed průmyslového věku vychází z dlouhodobé práce českého fotografa Václava Jiráska, který svůj zájem o svět opuštěných i živoucích továrních komplexů zahájil už v devadesátých letech cyklem velkoformátových černobílých fotografií z opuštěné brněnské Vaňkovky.
Fotograf nás jak osobně, tak prostřednictvím svých fotografií provede opuštěnými továrními halami, ale i fungujícími provozy těžkého průmyslu a jejich sociálním zázemím.
Jeho fotografický projekt snímků obřích industriálních hal, bizarně zkroucených potrubí, dělnických odpočíváren a excelentních portrétů dělníků, byl na jaře 2006 zakončen rozsáhlou výstavou v pražské Galerii Rudolfinum s názvem Industria.
Díky těmto fotografiím a nedílně i excelentnímu výtvarnému pojetí kameramana Petra Vejslíka je dokumentární pořad Uprostřed průmyslového věku kromě výpovědi o stavu českého těžkého průmyslu také obrazovým esejem z industriálního prostředí, které je zrakům běžného diváka skryto. (oficiální text distributora)

(více)

Reklama

Reklama