Defiance

USA, (2013–2015), 27 h 38 min (Minutáž: 40–86 min)

Hudba:

Bear McCreary

Grant Bowler, Stephanie Leonidas, Julie Benz, Tony Curran, Jaime Murray, Jesse Rath, Trenna Keating, Graham Greene, Dewshane Williams, Nicole Muñoz (více)

Série(3) / Epizody(38)

Defiance (Odpor) je názov nového veľkolepého sci-fi dobrodružstva vychádzajúceho z rovnomennej počítačovej hry.  Dej seriálu je zasadený do blízkej budúcnosti, v ktorej mimozemšťania známi ako Votani prichádzajú na Zem s cieľom nájsť nový domov potom, čo bol ich solárny systém zničený. Keď však na planétu ľudí konečne dorazia a absolvujú zdĺhavé rokovania s vládami štátov, zistia, že na Zemi nie sú vítaní. Namiesto toho, aby odleteli preč, však vyhlásia ľudstvu vojnu a snažia sa Zem kolonizovať pre svoju vlastnú rasu. Vo vojne Votani nasadia roboty, ktoré transformujú povrch planéty: úrodnú pôdu vypália, naplnia ju priepasťami a atmosféru naplnia prachom a troskami. Po desaťročiach bojov si ľudia aj mimozemšťania uvedomia, že planéta sa postupne stáva neobývateľnou. Uzavrú preto prímerie, aby mali zvyška oboch rás šancu prežiť.
Hlavným hrdinom príbehu je Jeb Nolan (Grant Bowler), ktorý mal iba desať rokov v čase, kedy Votani dorazili na planétu. Jeb celý život slúžil v armáde, a keď sa vojna skončí, vráti sa do svojho domova v meste St. Louis. Zisťuje však, že prekvitajúce mesto sa zmenilo na tábor utečencov. Rozhodne sa prijať pozíciu hlavného strážcu zákona, keďže má najviac skúseností s nebezpečnými konfliktami medzi ľuďmi a mimozemšťanmi. Jeho úlohou je tiež ochrana obyvateľov tábora pred vojenskými zbehmi a ďalšími nebezpečnými návštevníkmi, ktorí z času na čas dorazia pred brány mesta. (Incantator)

KevSpa

Sci-fi seriál pro děcka a velmi nenáročného diváka. Děj plný klišé, hrozné dialogy... a ty gumové masky. WTF? Tohle prostě neutáhne ani charismatický Grant Bowler. 30% ()

Djkoma

Pilotní díl neřekl všechno, ale naznačil, kudy tento sci-fi seriál půjde. Je tu slušný potenciál (několik ras, historie konfliktu a Země), ale trochu se bojím, že tvůrci se nezastaví před vlastními možnostmi a půjdou dál, než jim peníze na triky dovolí (je to SyFy Channel, ne HBO). Od dob Battlestar galacticy v každém scifi seriálu musí být i sociální podtext, který zde bude navíc podtržen velmi výraznou (až twillightovskou) romantickou linií. Následující díly rozhodnou... ()

Segrestor

Smíchejte Star Trek: Voyager, Šílenýho Maxe, Firefly, Terra Nova a možná ještě něco by se našlo... dejte to do vašeho zánovního Ultimate chopperu a dostanete seriál Defiance. Ač pilotní díl naznačuje cosi jiného, dále se odvíjí nenáročný epizodní seriál s docela nedůležitou linií příběhu na pozadí. Vše lze ale hodnotit kladně. Triky nejsou úplně pitomé, úroveň příběhů jednotlivých dílu je sice kolísavá, přesto se člověk nenudí, herci v podstatě dobře sezdaní dohromady... Vlastně nemám, co bych tomu nějak výrazně vyčetl. Další pohodový televizní seriál. ()

balone

Prozatím 4, pokud bude seriál podobnější hře dám 5, pokud to bude jen kecačka (což podle trailerů atd. nevypadá), tak budu muset dát 3. Pokud někdo hraje tuto hru na xboxu, dejte vědět ;) ()

IQ Tiqe

Celkem jsem se těšil. Akční sci-fi mě lákalo. Ale nepřesvědčilo. Nechybí patos ani klišé – proč?! Připomíná mi Terra Novu. Taky jde o určitou komunitu vázanou na určité místo. Bude se plácat odnikud nikam a seriál se potáhne jak dehet. Abych nebyl jen negativní – první minuty vypadaly slibně a vizuál a hlavní hrdinka nebyly marné. # Po 2. díle se seriálem končím. ()

Kothy

Docela zajímavý sci-fi seriál. Občas je v tom opravdu cítit nádech Firefly, ale jinak je to úplně jiné. Děj tohoto seriálu se odehrává 33 let po kolonizaci Země mimozemskými Votany. Ti jsou zde zastoupeni v 7 rasách. Celé se to převážně odehrává ve městě Defiance (Saint Luis). Lidé tu žijí společně s Votany v míru. Většina Země je terraformovaná na votanské prostředí, takže to přináší lidem spoustu nevýhod. Například se nedá létat nebo nefunguje internet. Děj se soustřeďuje hlavně na Joshuu Nolana a jeho nevlastní irithianskou dceru Irisu. Ten se po záchraně města před útokem Volgů stane šerifem a Irisa jeho zástupcem. Další významné postavou jsou starotska Amanda Rosewater (Julie Benz) a Castian Datak Tarr. 1. série končí docela otevřeně. 2. přináší nové postavy a problémy. Spoiler: Irisu ovládá votanská technologie a snaží se zničit Zemi. S pomocí Nolana se jim to podaří na poslední chvíli odvrátit. Konec je uzavřenější, ale pořád mají prostor pro další sérii. Některé postavy přibyly, pár jich umřelo. Je tu 3. série. Děj se posouvá o 7 měsíců dál a postavy umírají. Defiance hrozí nová hrozba v podobě Votanis Colective a taky se představila poslední votanská rasa Omeci. Jsou opravdu nebezpeční a málem vyhladí celé lidstvo. Po tom finále už si další sérii opravdu nedokážu představit... "Neboj se, internet už neexistuje." :D ()

klerik

Seriálu treba dať šancu. Pilot (vo svojej druhej epizóde) síce ponúka na televízne pomery bombastický útok obrých robotov, ale to zaujímavé prichádza predovšetkým s ďalšími dielmi, kde už naplno fungujú vzťahy medzi postavami a divák sa vo všetkých tých rasách zorientuje. Ak (podobne vydarené) KILLJOYS pripomenulo FIREFLY, tak Defiance pripomenie EUREKU reznutú MAD MAXOM. A je to fajn. Na rozdiel od REVOLUTION a TERRA NOVY ma seriál donútil sledovať celú sériu... Hudba ala BSG je už len príjemný bonus... ()

Chrustyn

V dnešní době propracovaných, geniálních seriálů z produkce HBO se jedná o velice slabý seriál, který nemá v rámci žánru ani celkové televizní zábavy, vůbec co nabídnout. Nudný scénář, nulová výprava, znudění herci. MMO PC hra je mnohem zajímavější. ()

MoiJe

Pilot: Ústredné duo v porovnaní s mnohými inými veľmi sympatické, (silné) ženy v meste super, (mocní) muži ako potenciálni nepriatelia/machinári zatiaľ nič moc. Technická stránka a masky super. Trochu sa strácam v nových názvoch a slovíčkach. Obdoba BSGčkového "frak" trochu nasilu, ale nevadí. Dej na úvod a potažmo vytvorenie vzťahov postáv ok, ale dúfam majú v rukáve niečo poriadne a nebudeme sa srajkať. Ak by som to mala k niečomu prirovnávať, asi štart Falling Skies bolo podobného razenia a záživnosti. Očakávam nijak prevratný, ale príjemne sledovateľný seriál. // E3 som pozerala celý deň, lebo som po cca 15 minútach furt pauzla pre niečo "neodkladné" a pár hodín si na to nespomenula. Na e4 sa teda zatiaľ nechystám. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Defiance sliboval mnohé, mimo jiné taky seriálovou revoluci. Tvůrci se snaží spojit svět stejnojmenné počítačové hry a seriálu. Jenže hra je těžce průměrná a seriál bohužel ještě horší. Defiance totiž chybí jedna podstatná věc a to scénář. Má to promyšlený svět, zajímavé postavy, ale k čemu to je, když se prakticky po celou sérii skoro nic neděje, mytologie světa je nevyužitá a efekty jsou vyloženě ošklivé. Zábavnost je značně kolísavá a zatímco pilot a závěrečný díl byl dobrý, zbytek seriálu skoro ani nestojí za řeč, protože se o většinu času Defiance nepochopitelně stává kriminálkou ve sci-fi prostředí, což už samo o sobě zní jako nuda. A ona taky bohužel je. Hodnocení série: 2/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Promrhaný potenciál! Promrhaný potenciál! A ještě jednou do třetice... promrhaný potenciál. Druhá série je sice o něco lepší, jak první, ale pořád se jedná v dnešní konkurenci o hodně slabý seriál. I v druhé sérii je velice zajímavý námět zabíjen tunami nezáživné vaty, vztahových peripetií a scén o ničem. Tentokrát ale jakoby si toho tvůrci byli vědomi a snažili se děj alespoň trochu oživit. Tentokrát už tu nemáme jedinou vyloženě kladnou postavu, Defiance je přehlídkou zvláštních individuí. Domovskou lokací pro seriál je bordel, jednou z hlavních postav je bordelmamá ex-starostka. Defiance je bizardně sexistický, ale je to Syfy a Syfy není Showtime nebo HBO, takže veškeré "oživující" scény jsou velmi decentní a tudíž se trochu míjí účinkem. Už tak chabý děj totálně zabíjí odporné efekty připomínající předrenderované filmečky k nějaké 10 let staré podřadné budgetové FPS a ne k modernímu sci-fi. Například v jednom záběru vidíme mimozemsky působící krajinu a v druhém hlavní postavy pobíhají v obyčejném kanadském lese, což působí jako (ocelová) pěst na oko. Tohle že je stanice, která tvořila legendy jako je BSG nebo SGU? Defiance díky efektům působí opravdu jako levné céčko z dílny společnosti Asylum. I když faktem je, že k nim má stanice Syfy hodně blízko - viz jejich série ze žraloky. Ale abych jen nekritizoval. V závěru řady se konečně začalo něco dít a začal se na povrch drát nejen velice kvalitní soundtrack, ale i fakt, že tvůrci CGI nejsou zas takoví looseři, protože právě závěrečný dvojdíl předvedl docela pěkný vizuál - technicky pořád nic extra, ale barvičky pěkné. Ale hlavně se začalo něco dít a KONEČNĚ jsme se dozvěděli něco nového o jinak zcela nepochopitelně ignorovaném pozadí světa Defiance. Hodnocení série: 2,5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Nemožné se stalo skutečností. Tvůrci konečně vytáhli hlavu z prdele, najali schopnější scénáristy, zkušenější kameramany a evidentně i přihodili pár žetonů na vizuál. Takový kvalitativní skok jsem ale od seriálu, kterej mě v první sérii neskutečně nudil a v řadě druhé nasíral promarněným potenciálem, nečekal. Už úvodní díl provedl několik razantních twistů po vzoru Game of Thrones - to asi aby divákům dokázal, že se budou měnit pravidla hry. Do děje přináší nové mocné nepřátele, kteří jsou pro Defiance drtivou hrozbou. Hrdinové se po celou sérii nezastaví, postavy dostávají pořádně na budku (pokud tedy vůbec přežijí) a celkově je tempo mnohonásobně rychlejší. Finální díl série je hezky rozlučkový a výsledný dojem ještě o něco zvedá. Jak se mi do třetí série nechtělo, tak jsem se dočkal pořádného překvapení. Hodnocení série: 3,5/5 () (méně) (více)

SaNcHeZ_cz

Po pilotu: Bohužel. Je to mizérie, nic jiného. Futuristické scenérie jsou digitálně roky pozadu, snaha o další kultovní záležitost je až moc viditelná a sympatické postavy absentují. Všechno navíc překrývá všudypřítomná nuda a nezájem. Bohužel, tento zářez do sci fi seriálového portfolia jednoduše nevyšel. Své diváky si určitě najde (o čemž svěčí obnovení pro druhou sérii), já to ovšem nebudu. ()

Helo

Zatím průměr zasazený do dobře vymyšleného světa. Z průměru to zatím vyzvedávají pouze scény, ve kterých tvůrci nechali vyniknout Medvědovu(opět nepřekvapivě) skvělou hudbu. Jen mě trošku udivují vizuální efekty - většina jich je naprosto perfektních a pak přijde scéna, která tu perfektnost okamžitě smete (např. honička s auty). Update: Jak jsem napsal, z počátku průměr, ale zhruba tak od poloviny řady se to zlomilo a scénáristé začali rozplétat jednotlivé dějové linky tak, aby je zase mohli zaplést dohromady v perfektní finální epizodě. Pokud se druhá řada ponese v duchu závěru té první, tak se nebudu bát hodnocení ještě zvýšit. PS: už by mohli začít vymýšlet lepší úvody do děje a né že někdo cizí někam přijde, něco udělá a za odměnu z něj udělají šerifa, velitele atd. Začíná to býti poněkud okoukané (jen tak z hlavy: Defiance, Terra Nova, Eureka, Outcasts,...) PS2: Ty písničky na konci skoro každého dílu mě vskutku iritovaly. Update2: Druhá řada na přibližně stejné úrovni jako ta první jen s tím rozdílem, že jednotlivé epizody byly sami o sobě silnější, kdežto celkový příběh o něco slabší. Ve výsledku stejné. Update3: Ve třetí sérii jakoby snad tvůrci chtěli konkurovat GoT, páč se nebrání zabíjet, vraždit, mrzačit a mučit většinu hlavních postav, ukazovat vnitřnosti, usekané ruce, a dokonce jsem na chvíli myslel, že i nějaká ta bradavka vykoukne. Žel nevykoukla, ale bylo to namále. Takže o něco málo lepší, než první dvě řady, ale prozatím nechávám lepší 4*. I když posledních deset minut posledního dílu mě hodně tahá hodnocení do těch pěti, protože to bylo naprosto parádní. ()

Falconica

Hodnotím pilot: 1 hvězdička za snahu, jinak je to milion nejtypičtějších klišé slepených dohromady propojených milionem děr v ději, který se nikdo nenamáhá zakrývat. A vizuál a muzika taky nestojí za řeč. ()

SallyZen

Pilot mě celkem zaujal, ale myslim si že to nebude zcela nic nového. Dále koukat budu hlavně kvůli hlavnímu hrdinovi, kterej je můj oblíbenec a celkové vizuální stránce, která vypadá zajímavě. Snad se máme na co těšit. ......... Po zkouknutí první série mám rozporuplné názory, ale vizuál je parádní, herci mě převážně bavily, ale celkově to nemá prostě ten pravý, originální šmrnc. 60% ()

M.i.k.e

po pilotu zklamání.Jednoduché sci-fi s přihlouplými dialogy a místy laciným lookem,které ve mě ihned evokovalo vzpomínky na Terra Novu.Ta se mi nakonec poměrně líbila,takže nezbývá než doufat,že i Defiance se povede rozjet.Jinak ztráta času.Po pátém dílu to vzdávám.Kde nic není,ani gumová maska nepomůže...40% ()

O´Neill

Po prvních třech dílech hodnocení možná nebude zcela objektivní, nicméně pravda je taková, že zdejší hodnocení odpovídá skutečné kvalitě seriálu. To, že efekty byly strašné i na poměry seriálu neřeším, hlavně tady ale chybí prvek, který je u scifi dosti důležitý - akce. Bohužel se tady během prvních tří dílů téměř nic neděje a akce bych napočítal na prstech jedné ruky. A to je rozhodně škoda, protože námět je dost slušný...Zkusím dojet alespoň první sérii, ale nevěřím, že by to mohlo nabrat na obrátkách. ()

Chen

Trikově nedotažené, scenáristiky také, ale velmi příjemně obsazené (Grant Bowler má charismatu na rozdávání) a vcelku zábavné. 7/10. Dodatek: Třetí řada docela přitvrdila a hodně jí to pomohlo. 8/10 ()