mzss1

Tak jsem to shlédnul a jsem spokojen. Vážně je to velmi dobrý film na který se určitě ještě někdy podívám a to ne jenom jednou. Zaujal mě trailer, tak jsem si řekl, že by se to mělo vydařit a taky se to naštěstí vydařilo. Klasický novodobý horor to teda není, jsou zde i prvky sci-fi, ale to vůbec není žádný problém. Je pravda, že to mohlo být opravdu temnější, ale nevadí, furt je to solidní záležitost, takže vznikl parádní snímek s mnoha dobrými nápady. No, říká se, že poslední dbou se nenatáčí moc dobré horory, mnohy je to pravda, ale někdy se horory vydaří. Třeba Sinister mě moc nezaujal, docela nuda až na děsivý závěr, takže u mě jen 3* (57%), zato Mama - to byl už parádní horor, terý jasně připomínal staré klasiky, takže za mě 4* (85%), a takhle bych mohl pokračovat ještě asi hodně dlouho. Takže nyní k tomuto snímku. Jak už jsem zmínil, toto není klasický horor - má to dost prvků sci-fi. Takže si myslím, že fanouškové starých klasik budou asi zklamáni, zato fanouškové novodobých hororů by měly být nadšeny, nebo alespon ohodnotit film kezky nadprůměrně. Toto je rozhodně výrazný nadprůměr, spíše bych řekl o dost lepší nadprůměr. Samozřejmě má toto nějaké chyby, ale výsledný dojem mi to rozhodně nezkazí. Úvod filmu, klasické seznámení s postavami, trvá to zhruba slabých 10 minut a i mě to celkem bavilo. Pak se jde pozvolna na věc, kdy se bude po nocích dít něco divného, takhle se to opakuje zhruba do půlky filmu a čím víc film utíká, tím víc se vše vybarvuje, houstne, přidává se víc a víc nových nápadů, takže do této půlky se jasně dovíme, že jde o mimozemšťany - sci-fi, jak už jsem zmiňoval. Scény odehrávající se v noci byly někdy lekavé, hlavně na konci filmu. Když nastanou scény za den, také se stane vždy něco šokujícího, kdy některá z obětí má nějaký záchvat - to ale musím trochu zkritizovat - mělo to být děsivěji provedeno, aby to opravdu nahnalo divákům hrůzu. No a takhle pozvolna film dále pokračuje, kdy se těch zvláštních jevů děje moc. Když se blíží film ke konci jsem nadšen ještě o něco víc. Závěrečná scéna v domě mě opravdu už začala děsit - a to je právě vynikající prvek hororu. Takže i nějaká lekačka nastane ve filmu - hlavně ve finále. No a konec není špatný, ale chybí tomu dost logiky, moc jsem ho nepochopil a celkově to bylo takové odfláknuté, takže to trochu srazí na filmu, ale úplně závažný problém to teda rozhodně není. Hudba je celkem slušná, ale mohla být lepší a výraznější. Herecké obsazení je na tom výborně, každý dokáže svým způsobem zaujmout. Nejvíc se mi líbila dvojice herců Josh Hamilton a Keri Russell. Na to, že byl tak malý rozpočet se to i režijně vyvedlo. Asi ve dvou scénách se trochu klepala kamera, ale dalo se to přežít. Provedeno to bylo v PG-13, což není žádný problém - krev a brutalita sem rozhodně nepatřila. Takže jak to ještě shrnout ? Povedený sci-fi horor, kde mohlo být více děsivějších prvků a především jsem cítil ze strany sci-fi trochu, ale opravdu trochu, nepatrně nevyužitý potenciál, pořád se z toho dalo vytěžit více. A k tomu si přidáme konec filmu, kdy to bylo dost nelogické, ale tak šlo to no. Takže ve finále u mě jednozančně velká spokojenost. K plnému hodnocení něco chybí, ale nenudil jsem se vůbec po celý čas snímku. Takže celkově hodnotím na dobrých a zasloužených 83% = **** () (méně) (více)

Bloody13

Spíš než o horor se jedná o regulérní drama/sci-fi, v němž rodinu na klidném předměstí začne navštěvovat záhadná bytost z jiný planety. Bohužel pro diváka se film namísto atmosféry soustředí hlavně na osobní problémy každého jejího člena (tady je obzvlášť zbytečná kapitola se starším synkem a jeho první láskou) a napětí se vkrade zpočátku jen do dětskýho pokoje a následně do závěrečné, poněkud haluzoidní desetiminutovky. A to je trochu málo. Předchozí Stewartovy počiny sice byly magořiny, ale magořiny zábavný. ()

S.Quentin QUALE

Lehce nadprůměrný filmek s neokoukanou mimozemšťanskou tématikou, který ale jede podle okoukané duchařinové šablony. Není to žádný zázrak, ale 97 minut uteklo jako voda s příjemným napětím, co se z toho vlastně vyklube. Nenudil jsem se, několikrát jsem se slušně lekl, mimozemšťana jsem taky viděl, tak nevím, proč bych tomu neměl hraničních 70% přiklepnout.... ()

dr.horrible

Niekedy v deväťdesiatom piatom by to bola pecka. Dnes už sú tieto hororové územia dávno prebádané a všetko čo sa ich týka značne prevarené. Asi do scény poslednej večere mi to ani výraznejšie nevadilo, len tam odzrazu v plnej kráse uzrieme vykrádačku Znamení, a predošlé privreté oči nad podobnosťami s PA, Insidious a Štvrtým druhom, sú v okamžiku jak keby znovu objavené. Nie je to zlý film a na televíznej obrazovke mu to bude celkom slušať, ale v kinách? Neviem neviem. Nabudúce viac mimozemšťanov a menej psychológie poprosím, pretože dookola rozpytvávať to isté a čakať, že to bude mať na diváka nejaký dopad, je trochu od veci. Rovnako ako natočiť takto obyčajný film. 45% ()

Gilmour93

E.T. nechtít volat domů, E.T. chtít dělat bordel v kuchyni, vkládat implantáty a terorizovat..! Světlo za dveřmi? Vruty odpadávající z bednění oken? Štěkající pes? No to snad ne.. To už by prozíval i Fox Mulder.. Stewartovo Alien Activity nemá absolutně co nabídnout. Když si člověk vzpomene na Shyamalanovo Znamení (po kterém jsem mimochodem pár týdnů nosil špičatý čepec z alobalu) a postaví vedle něj tento fádně vyplněný žánrový mustr s ochotníkem Joshem Hamiltonem, co si myslí, že hraje v dalším díle Scary Movie, pak i ve světle Legie Kazatele Bettanyho zůstává nad opakovaně vkládanou důvěrou producentů v osobu pana režiséra rozum stát. To já bych ho už nechal maximálně strčit kameru do plyšového medvídka, aby hlídal au-pair.. Když tak nad tím přemýšlím, nejvíc mě asi vyděsilo to úvodní moudro A.C.Clarkea.. ()

• Tento film bol pôvodne zamýšľaný ako found footage. (molcan2)
  • Natáčanie prebiehalo v Los Angeles a vo Valencii. (Greenpeacak)
  • Úvodné motto filmu: "Two possibilities exist... Either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.”, patrí Arthurovi C. Clarkovi, ktorý je známy najmä ako autor science fiction literatúry. (Lukoh)