• divak84

nevím jak to ta rebecca hall dělá, ale v každem filmu vypadá jak arogantní kráva. Eric naopak opět pohodový výkon. Film předvídatelný od začátku, je to prakticky o tom samém, o čem vyprávějí US filmy o konspiraci ze strany CIA apod. akorát s tím rozdílem že closed circuit to podává z justiční strany.(3.5.2015)

V ranných hodinách vybuchne uprostred menšej štvrti v Borough bomba, ktorá zabije niekoľko ľudí. Zadržaným z teroristického útoku je muž tureckej národnosti - Farroukh Erdogan, ktorý tvrdí, že je nevinný. Po nečakanej samovražde staršieho, skúseného kolegu Simona Fellowesa, sa obhajoby ujíma ambiciózny právnik Martin Rose. Ten bude čeliť nie len obvineniam klienta, ale aj minulosti, v podobe špeciálneho advokáta a bývalej milenky - Claudie Simmons Howeovej. Podarí sa im spoločne dokázať klientovu nevinu? Alebo je pravda omnoho komplikovanejšia? Celkom slušný, priehľadný thriller z právnického prostredia pre nenáročného diváka, ktorý neurazí.(21.1.2014)

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy. Jenže pak jsem si uvědomil, že se jedná o sice nadprůměrný, přesto tuctový (řekl bych) thriller. Musím ale uznat, že zápletka byla dobrá, stejně jako atmosféra a napětí. Přesto to na čtyři nestačí. A nakonec otázka: Co je důležitější? Národní bezpečnost nebo život jednoho přistěhovalce? Otázku jsem napsal s vědomím, že sebou nese všechna možná rizika.(9.9.2015)

Tohle je myslím celkem vydařená soudní kriminálka, plná všeho nejtajnějšího, co si jen dokážete představit. Mi5 rozehrává špinavou hru, za zachování čistého štítu a přehození viny ze smrti 120 lidí, na nastrčenou oběť. V cestě stojící dvojice advokátů, hraje nejen o svůj, ale i o životy "viníka" a jeho blízkých. Napětí, rozumná dávka akce a hlavně obrovský prostor pro konspirační teorie všeho druhu.(24.3.2015)

,,JDE O NEJVĚTŠÍ A NEJOSTŘEJI SLEDOVANÝ PŘÍPAD V BRITSKÉ HISTORII…“ /// Když mrdne v palici poblázněnejm Pačuáncům, dá se čekat, že někde brzo mrdne dodávka plná trhavin a Farroukh Erdogan se tak může přesvědčit o spravedlnosti a transparentnosti britskýho právního systému. Po nudným úvodu, jenž ovšem slouží k vysvětlení rozdílů mezi neveřejným a veřejným jednáním a fungování soudu při předkládání tajnejch důkazů si na svý přijdou fandové (i fanynky) konspiračních teorií. Lehce napínavý je odhalování důkazů o vině-nevině a celej ten čas příprav na soudní proces, ze kterýho nevede správná cesta, pěkně ubíhá. Chybí mi jen víc prožitků. Zdaj se mi tam takový bezkrevní a ta 4* ze mě nejde. (ani násilím Ahmede!) I když bych s ní problém neměl (jau!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jdou po mně. Neustále! (Kdo? Všichni!). 2.) Prodávám dodávku a chce ji koupit nějakej Arab. Nebo je to Turek? 3.) Thx za titule ,,September“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(16.1.2014)