Reklama

Reklama

VOD (1)

V napínavém thrilleru Uzavřený kruh svede bývalé milence-právníky dohromady velmi vážný teroristický útok. Komplikovaný případ prověří jejich loajalitu. Brzy se navíc ukáže, že v sázce není jen jejich kariéra, ale i život. V rušné londýnské tržnici vybuchne dodávka a rázem je na světě jeden z nejsledovanějších případů britské historie. Pachatel je dopaden a schyluje se k soudnímu přelíčení, které bude sledovat celý svět. Proti sobě stojí dva výjimeční právníci, bývalí milenci (Eric Bana a Rebecca Hallová). Případ se zamotává a vše nasvědčuje tomu, že je do něj zapojená tajná britská policie. Najednou už není v sázce jen kariéra obou právníků. Tady půjde i o jejich životy. (HBO Europe)

(více)

Videa (17)

Trailer 1

Recenze (87)

insurgentes 

všechny recenze uživatele

Spoiler: dal bych plný počet, kdyby se tam nelavírovalo nad tím, že tajná služba udělala asi "chybu", jejímž důsledkem se stal atentát, nýbrž kdyby tam byly ty koule na to na plnou hubu říct, oni to udělali schválně, aby mohli snáz manipulovat veřejným míněním a v boji proti smyšlenému nepříteli zase jednou pořádně poutahovat šrouby (i když to v profízlovaný Británii s kamerama na každým rohu už jde ztuha). ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy. Jenže pak jsem si uvědomil, že se jedná o sice nadprůměrný, přesto tuctový (řekl bych) thriller. Musím ale uznat, že zápletka byla dobrá, stejně jako atmosféra a napětí. Přesto to na čtyři nestačí. A nakonec otázka: Co je důležitější? Národní bezpečnost nebo život jednoho přistěhovalce? Otázku jsem napsal s vědomím, že sebou nese všechna možná rizika. ()

Reklama

herr_carter 

všechny recenze uživatele

Tak jo - a je tu další film z kategorie "non-mainstream", o kterých se dovídám jenom díky zdejšímu profilu a kolonce "oblíbení uživatelé". Přitom veliká-převeliká škoda, tento film, pokud bys se totiž dostal do podvědomí inteligentního dospělého (širšího) publika, musel by být podle mě doceněn daleko víc, než-li současných, mizerných 64 % ! Vezměte v úvahu i to, že nenávidím herečku Rebeccu Hall, ale i tak jsem musel za 4*. Bylo to vážně napínavý, pár much to mělo, ale obecně hodně zajímavý pohled do tahanic v britské tajné službě................moje hodnocení = 8 z 10. ()

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Chronická obtíž současné kinematografie vyplodit kvalitní politický thriller je asi výsledkem neschopnosti a nevůle filmařů uchopit filmovými prostředky čím dál nepřehlednější situaci. Closed Circuit se sice nedostižné lize Tří dnům kondora nepřibližuje, natož aby se šplhala k výšinám hádanek Tinker Tailor Soldier Spy, ale nejde ani o úplně pitomý film. Od áčkových produkcí se liší vítaným britským odstupem a disciplínou nečrtat hranici mezi mezi dobrem a zlem tam, kde není. Přínos Johna Crowleyho spočívá v tom, že neexhibuje a nenechává film zvrhnout v přehlídku kreténských techno-kouzel a la Bourne, od něhož si nicméně vypůjčuje půvabnou Julii Stilles. MI6 na rozdíl od všemocně pitomé (filmové) CIA / NSA působí ve své pravěkoidnosti nakonec přesvědčivěji a hrozivěji, když se namísto sociálních sítí čachruje se soudní mocí. Výsledkem je neokázalý žánrový hybrid, který vrací do filmového nazírání politických her nedostatkový lidský rozměr. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Na to, že scénář psal ten vocas co je zodpovědnej za Redemption a The locke to dopadlo slušně. Zase jako Eric Bana je v pohodě a podobné politické thrillery mě lákají. Jenom škoda, že tenhle film si bohužel vysoký standart neudrží po celou dobu. Vyšetřování je zajímavý a napínavý a já coby příznivec konspiračních teorií jsem jich tu i pár dostal. Na druhou stranu film mě nijak zásadně nezasáhl a to hlavně z důvodu, že mi neřekl nic co bych dávno nevěděl o té dnešní skvělé době a cvičených opicích co v ní žijou. Nebylo to zlý, ale mělo to na víc.65% ()

Galerie (52)

Reklama

Reklama