Jsem příliš malá svině na to, abych se mohl stát právníkem a do roztrhání těla se pral ve prospěch svého většinou vinného klienta. Martin i Claudia jsou však dostatečně ambiciózní krysy na to, aby se vydali do boje s tajnými službami, státními zájmy a zkorumpovanými kolegy. Já jsem jim celkem fandil i nějaké to napětí jsem si užil a hrozně jsem jim přál, aby do skutečného světa zavítalo i trochu toho pohádkového optimismu a oni uhráli alespoň remízu. Za mne zkrátka nikdy není dost filmů o tom, co nám naše demokratická média ve jménu vyšších zájmů raději nesdělují.(31.5.2015)

Na to, že scénář psal ten vocas co je zodpovědnej za Redemption a The locke to dopadlo slušně. Zase jako Eric Bana je v pohodě a podobné politické thrillery mě lákají. Jenom škoda, že tenhle film si bohužel vysoký standart neudrží po celou dobu. Vyšetřování je zajímavý a napínavý a já coby příznivec konspiračních teorií jsem jich tu i pár dostal. Na druhou stranu film mě nijak zásadně nezasáhl a to hlavně z důvodu, že mi neřekl nic co bych dávno nevěděl o té dnešní skvělé době a cvičených opicích co v ní žijou. Nebylo to zlý, ale mělo to na víc.65%(1.9.2014)

Dobrej soudní thriller, kterýmu kazí ostrost ta milostná linie (už zase), kterou tam prostě asi někdo musel narvat. Já nevím... nejsem romantik a asi nikdy nebudu, ale toto má být prosím "thriller", popř. snad "drama". Jo, dívalo se na to dobře, vyšetřování včetně veškeré politické špíny, která se tam objevuje, ta bezmoc proti establishmentu, to všechno tam bylo pěkně podaný. Nakonec divák ani netuší, komu vlastně má věřit, protože každej může být zrádce. Ale ta romance?! No tááák, sem to nepatří.(24.8.2014)

Angličané tyhle paranoidní thrillery neumějí dovést k dokonalosti tolik jako Amíci, navíc dost dlouho snímek nemá tolik potřebnou šťávu a drama v soudní síni mohlo být určitě výživnější. Přes množství výhrad mě to nakonec bavit docela i začlo, jenže to už byl bohužel konec. Eric Bana představuje stěží nějakou kasovní jistotu a Rebecca Hall je pro mě příliž obyčejná. Tohle duo se zrovna dvakrát nepovedlo. 55%(29.9.2014)

,,JDE O NEJVĚTŠÍ A NEJOSTŘEJI SLEDOVANÝ PŘÍPAD V BRITSKÉ HISTORII…“ /// Když mrdne v palici poblázněnejm Pačuáncům, dá se čekat, že někde brzo mrdne dodávka plná trhavin a Farroukh Erdogan se tak může přesvědčit o spravedlnosti a transparentnosti britskýho právního systému. Po nudným úvodu, jenž ovšem slouží k vysvětlení rozdílů mezi neveřejným a veřejným jednáním a fungování soudu při předkládání tajnejch důkazů si na svý přijdou fandové (i fanynky) konspiračních teorií. Lehce napínavý je odhalování důkazů o vině-nevině a celej ten čas příprav na soudní proces, ze kterýho nevede správná cesta, pěkně ubíhá. Chybí mi jen víc prožitků. Zdaj se mi tam takový bezkrevní a ta 4* ze mě nejde. (ani násilím Ahmede!) I když bych s ní problém neměl (jau!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jdou po mně. Neustále! (Kdo? Všichni!). 2.) Prodávám dodávku a chce ji koupit nějakej Arab. Nebo je to Turek? 3.) Thx za titule ,,September“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(16.1.2014)