Takový obyčejný listopadový den. Skoro poledne. Bomba v nákladním autě v britské metropoli však změní životy stovek lidí na dlouhé měsíce. Původní vyšetřovatel si údajně vzal život, takže se na scénu dostává Eric Bana a v jiné roli i jeho bývalá přítelkyně Rebecca Hall. A začne vyplouvat na povrch, že tajné služby podle všeho vše zatajily tak, až to pěkně pokálely. Čeká nás klišovité přehrabování se v profilech, kecy o národní bezpečnosti. A naštěstí pak i trochu živějších dialogů a vydařená paralelní akce. A díky bohu i nepřekombinovaný děj. Konspirační věci můžu, jen to chtělo víc péče. Fajn titulková pasáž. Celkově lehký nadprůměr, jen si to chtěl celé víc užít/prožít.(21.11.2015)

Hrozná škoda. Někde uvnitř Closed Circuit se nachází výtečné soudní drama s afinitou ke Ghost Writerovi nebo Tykwerovu Internationalu, ale bohužel to tlačí dolů několik věcí. Nevím, jestli za to může Crowleyho nezvládnuté vedení herců nebo špatně zvolený casting (patrně obojí), ale Bana, Rebecca Hall a většina jejich přicmrdnávačů ze sebe ty dialogy tlačí, jak kdyby dostali jen půlku domluveného honoráře a navíc si tenhle inteligentní thriller spletli s béčkovým akčňákem. To samozřejmě trochu přeháním, ale nevím, proč hlavní roli hraje Australan, kterému britský akcent tak úplně nejde přes pysky, když je na to v Británii tolik kvalitních lidí (ok, Clive Owen nemůže být všude, byť tohle je role přesně pro něj.) Broadbent se to snaží zachraňovat, jak může, ale nestačí to. Dál bych si docela rád přečetl původní Knightův scénář, protože jeho první zhruba 3/4 jsou vynikající, pak se to začne trochu brzdit a konec je vyloženě nezvládnutý. Je pravda, jak už tu někdo tvrdí, že by tomu prospěla delší stopáž, která by z toho pak mohla udělat plnohodnotný procedurál. Přitom řada scén je vynikajících, celé to oddělené vyšetřování Bany a Hallové, kdy se nemohou stýkat a jedou si po svém, je perfektní. Film tohle například nevypráví v delších oddělených blocích, kdy bychom napřed sledovali jednoho a pak druhého, ale mezi oběma poměrně rychle přestříhává a hledá paralely v tom, co oba provádí. Výborné je i stylistické zapuštění záběrů z bezpečnostních kamer do samotného vyprávění. V některých případech tyto záběry nahrazují klasické celky a naopak, ve vybraných scénách jsou postavy snímané ve velkém celku, který upomíná na přítomnost kamer (a pak se např. hladce přestřihne do rozděleného splitscreenu). Fakt jsem dlouho neviděl tak rozporuplný snímek, kde by nadšení rychle střídalo roztrpčený facepalm.(27.12.2013)

Tohle je myslím celkem vydařená soudní kriminálka, plná všeho nejtajnějšího, co si jen dokážete představit. Mi5 rozehrává špinavou hru, za zachování čistého štítu a přehození viny ze smrti 120 lidí, na nastrčenou oběť. V cestě stojící dvojice advokátů, hraje nejen o svůj, ale i o životy "viníka" a jeho blízkých. Napětí, rozumná dávka akce a hlavně obrovský prostor pro konspirační teorie všeho druhu.(24.3.2015)

• PROCESOR

V dnešní době všemocná formulka v zájmu bezpečnosti státu a její tajné agentury co se utrhly ze řetězu a nepodléhají vlastně nikomu a ničemu je dan za demokracii co se musí chránit za každou cenu. Boj s terorismem bude věčný. Atraktivní téma sráží nezáživný, pomalý, nudný, suchý, postup ve vyprávění příběhu a nelogický scénář,-S!- kde hlavní právní protivníci spolupracují.-S!-(25.7.2015)

• kaylin

Kdyby se tenhle snímek tak moc nebabral ve vztazích postav, jejichž vzájemné propojování je naprosto zbytečné, a prostě se jen zaměřil na soud a to celé bylo natočeno syrově, skoro až bez emocí, možná by to byl i výjimečný film, ale takhle je to soudní drama, které je kombinováno s thrillerem a vlastně i romancí. Člověk se ale ptá proč, protože takhle je to jen jeden z mnoha, i když Bana zase jednou ukazuje, že nemusí ve filmu umřít, aby byl snesitelný.(23.1.2014)