poster

Velká filmová láska (TV film)

 • USA

  Liz & Dick

 • Slovensko

  Liz a Dick: Veľká filmová láska

Životopisný / Drama

USA, 2012, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Billie777
  **

  Zklamání. Přitom jsem se na tenhle film docela těšila a hlavně jsem ze srdce přála, aby se konečně povedl Lindsay Lohan ten její comeback. Bohužel nic moc. Sama Lindsay se mi do role Elizabeth Taylor nehodila a to se mi nakonec potvrdilo během sledování snímku, Lindsay mi tam prostě nesedla, nehodila se tam. Narozdíl od silné a sex-appealem nabité Elizabeth Taylor působila Lindsay spíše jako holčina, tu Liz jsem tam prostě hledala marně. Podoba taky nic moc, ikdyž se maskéři určitě snažily. Každopádně Lindsay nehrála tak špatně. Myslím, že hrát umí ale čekala jsem prostě víc. Lindsay ale patřila mezi to povedenější na tomto filmu. Horší to bylo s jejím hereckým kolegou Grantem Bowlerem a opravdu tragickou režií. Film uspával, nudil, nedokázal mě upoutat. Televizní zpracování bylo také dost znát. Hudba také za nic nestála. Atmosféra nulová. Myslím, že Elizabeth Taylor by si zasloužila, aby o ní byl natočen daleko lepší film natočený daleko lepším režisérem. Kvalitní životopisný film takhle nevypadá.(6.1.2013)

 • Patw
  ****

  Lindsay Lohan byla skvělá volba pro ztvárněný Elizabeth Taylor, ať už vzhledem tak i hraním. Lindsay ve filmu předvádí výkon, který nepředvedla už dlouho (a nebo jsem jí už jen postrádal). Kostýmy i prostředí vše je dobře udělané. Občas mi hudba ve filmu připomínala jak z nějakého filmu od Rosamunde Pulcher. V určitých momentech je hodně znát použití "zeleného plátna". Je to klasický (povedený) televizní film.(1.12.2012)

 • katchi
  **

  Když skandalistka hraje skandalistku, tak se tak trochu předpokládá, že to buď bude skandál nebo ztvárnění hodno Oskara! V tomto případě to (bohužel) nebylo ani jedno. Abych byla upřímná, pamatuju si na své pubertální období, kdy jsem Lindsay Lohan naprosto zbožňovala. Byla mým vzorem. Proto jsem dost těžce nesla její proměnu v královnu feťáků a neustále jsem měla tendence ji dávat nové a nové šance. Na film Liz & Dick jsem se opět koukla hlavně kvůli ní. Podvědomě jsem totiž doufala, že konečně divákům vytře zrak a dokáže, že hrát opravdu umí. To se ji však tak úplně nepovedlo. V tomto případě ale na vině nebyla ani tak Lindsay, jako spíš tvůrci, kteří se snažili film pojmout poněkud netradičně, a proto do filmu zakomponovali prvky dokumentu, což v tomto případě nebylo příliš šťastné řešení, jelikož ve finále snímek působí poněkud roztříštěně a jako celek nefungoval. Navíc obsahoval tolik nepochopitelných scén, že mi kolikrát zůstával až rozum stát (viz. scéna "Nemůžeme být spolu" "fajn"..řekla Lindsay a šla se otrávit). Osobně si myslím, že život Elizabeth Taylor si zaslouží daleko lepší zpracování, jelikož tato verze, ve které hlavní hrdinové akorát chlastali, večírkovali a sexovali, působila dost povrchně a nenechala na povrch vyjít skutečné city, emoce a problémy, kterých určitě nebylo málo. Za rozpracování by určitě stála linie "Richard a jeho bratr", "Richardova smrt" či "Elizabethina filmová kariéra"(12.9.2013)

 • venison
  ***

  Na televizní snímek překvapivě příjemně výpravné a zdařile obsazené prošpikované líbivými lokacemi a kostýmy.. Trošku si hraje na psoudodokument (hlavní postavy doplňují příběh svými vstupy) a pokouší se zachytit životopis milostného vztahy dvou hereckých legend.. Mě to bavilo dost, ale měla bych pár výtek - Lindsay Lohan je sama o sobě dost výrazná osobnost, která čiší z obálek bulvárních časopisů, takže pořád vidím Lohan a ne Taylor.. Navíc sama Lindsay působí na svůj věk poměrně mladistvě (když jí tedy řádně namalují a nepovaluje se opilá pod stolem na nějaké hollywoodské kalbě) a opravdu mi do role 30+ až 50+ nesedí.. Ne, že by hrála blbě, jen je tam jako pěst na oko.. Příběh je napsaný dost povrchně, čekala jsem nějaká výraznější dramata z intimního života, je to jednostranná óda na jejich lásku a sem tam se mihne mráček na obzoru.. Hlavní dvojice řeší banality jako velké problémy a na velké problémy už jim nezbývají city.. Když už jsme tu měli Marylin, tak se musí zákonitě mihnout v podobném útržkovitém filmu i Liz..(18.5.2013)

 • milka
  *

  Učebnicový příklad toho, jak nemá vypadat životopisný film. Zde se totiž pokazilo všechno, co mohlo. Podprůměrná a až uspávající režie, tragický Bowler a hlavně až nechtěně směšná Lindsay Lohan, která se sem zoufale nehodí. Potenciál námětu není navíc využit ani na 10%. Příště ať se radši na Lifetime opět zaměří na nějaké ty slaďáky pro ženský a ambiciózní filmy nechají silnějším hráčům.(22.12.2012)

 • - Po shlédnutí filmu napsala zpěvačka Lady Gaga na twitteru zprávu Lindsay Lohan s tím, že film i ona samotná je naprosto perfektní.  (Patw)

 • - Na plakát k filmu tvůrci použili minulost samotné Lindsay Lohan. Plákát nese různá hesla z jejího problémového života jako např. název jedné velmi osobní písně "Daughter to Father." Plakát způsobil rozruch. (Patw)

 • - Týden po autonehodě našli Lindsey Lohan vyčerpanou v jejím pokoji a musela být hospitalizována. Na druhý den na place zkolabovali kvůli vyčerpání a dehydrataci další dva členové štábu. (R´Hell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace