Na jezeře - Čínská dívka (2017) (série)

The Battle of the Mothers (S02E06)

(epizoda)
  • Velká Británie The Battle of the Mothers (více)

Brett již evidentně překročil hranici mezi zdravým rozumem a šílenstvím a ve svém odhodlání vrátit Cinnamon její ztracenou čest vyrazil s brokovnicí v ruce do Silk 41. Nyní je mladý vrah na útěku a má s sebou rukojmí. Policie vyhlašuje pohotovost a do terénu vyráží také Robin, kterou čerstvé zprávy nezastihly v právě ideální formě. Je s ní i Pyke, který se ovšem rychle vytrácí ze scény. Rozsáhlá policejní akce nakonec slaví úspěch, cena za něj však může být až příliš vysoká. K rozuzlení spěje také případ náhradních matek a odhaleno bude i tajemství smrti Čínské dívky. Zůstává otázka, jak se to vše odrazí ve vztahu Robin a Mary. (Česká televize)

Anderton

Finále druhej sezóny zanechalo vo mne hlbšie a uspokojivejšie dojmy, než tak trochu divný záver sezóny prvej. V záverečnej hodine sa (takmer) všetko vyriešilo a doriešilo, ťažko povedať, či k spokojnosti postáv, ale k spokojnosti väčšiny divákov určite. Viacero postáv ale nakoniec zostane v kolonke ambivalentných, vrátane Pussa. Čo je rozhodne dobre, divák tak má mnoho námetov na premýšľanie. Ostali nám aj nejaké tie otvorené dvierka do ďalšej potenciálnej sezóny, avšak bez nutnosti ju silou mocou nakrútiť. A určite treba kvitovať tvorcom, že celkový pohľad na nadchádzajúcu fabulu sa im podarilo čiastočne zmeniť aj zvukom v poslednom obraze v sérii. ()