Lidská manéž (festivalový název)

• Kanada

Manèges humains, Les

Fair Sex

Kanada, 2012, 89 min

Martin Laroche

Snímek si zaslouží ocenění za odvahu a otevřenost, s niž se hlavní hrdinka zpovídá z dětských traumat, ale příběhy kolegů z pouti mě braly mnohem víc. Hlavně díky bezprostřednímu a lidskému humoru. Tři hvězdičky.(1.7.2012)

Nečekala jsem takhle otevřený film. Všechno v záběru, drsné.(3.7.2012)

• bassator

47th KVIFF 2012 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum nezávislých (Les manèges humains / FAIR SEX / Lidská manéž)(15.7.2012)

[MFFKV - 2012] Začátek Lidské manéže se mi opravdu líbil, veskrze pozitivní pohled na život lidí pracujících na pouti. Pohled na to, jak jejich práce funguje a všechny jejich osudy jsou opravdu super. Konec vás rozhodně překvapí tím, jak je otevřený a nekompromisně přímý. Pojednává totiž o dětství hlavní představitelky a o obrovském příkoří jež se jí dostalo. Rozhodně mě to vyústění překvapilo a bohužel díky jedné velice dlouhé nechutné scéně i docela znechutilo výsledný pohled na film. Kdyby to bylo čistě o pouti a o lidech, tak by to možná začala být nuda, ale zase by mě to nijak nerozhodilo.(8.7.2012)

Velmi surový náhled na danou problematiku, což mi v tomto snímku přišlo ale spíše prvoplánové. Perfektní téma a záměr, ale zpracovat by to šlo o moc lépe. 47. MFFKV(9.7.2012)