Na shledanou, tati (festivalový název)

• španělský

Nos vemos, papá

See You, Dad

Mexiko, 2011, 89 min

Lucia Carreras

Germán Lammers

Poněkud monotématická záležitost,ale osobně jsem u ní netrpěl zdaleka tak,jak bych řekl,že trpět budu,kdybych se podíval na zdejší hodnocení.Režisérka dokázala táhlý příběh natočit docela živým a nenudícím způsobem a i když se tohle téma mělo zpracovat spíše do krátkometrážní formy,ani v té celovečerní nijak neurazí.Ale nutnost ke zhlédnutí to určitě není.(5.7.2012)

• bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Nos vemos, papá / NOS VEMOS PAPA / Na shledanou, tati) - Pilar po smrti otce je úplně mimo, je mimo tak, až to pěkné není. Totální rozklad jejího logického myšlení, vnímání reality u mě zapříčiňuje i rozklad filmu a v kombinaci s nechutnou (u koumese) zmiňovanou scénou to nemůže skončit než-li takto u dna... - 3. 7. 2012 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 25%(10.7.2012)

• LudaB1905

MFF Karlovy Vary. Film o ženě, která celý život žije se svým otcem do kterého se i zamiluje. Jeho smrt nedokáže přijmout a uzavírá se do sebe. Tuctové téma, nezáživně natočené. Snad jediné co se mi na filmu líbilo, je jak ukazuje chamtivost její příbuzných, kteří ji chtějí vystěhovat a získat peníze z prodeje domu...jak typické pro dnešní společnost...(9.7.2012)

• Domec

Tak to nechces. Desne utahanej film, kterej me ve velkym sale dokazal perfektne uspat. 90% zabery na hlavni hrdinku, jak se utapi v sebelitosti a pri vzpominkach na sveho zesnuleho otce masturbuje. Jediny co ji muzu pripsat k dobru je, ze dokazala dovizt skoro celou rodinu k blaznostvi, kdyz jeji svagrova zacala vykurovat a neter pokreslovat barbiny, tak to byl podle me ten spravnej smer, kterej mel film nabrat. #KVIFF 47(9.7.2012)

Milovala svého otce a on umřel. Hezký téma, ale na na celý film docela málo, takže kromě postupného odhalování vztahu staršího, lehce oslizlého, muže, který ve své dceři vidí zemřelou manželku a Pilar, která se do role své matky radostně vžívá, ve filmu nic nehledejte. Snad jen pár tmavých záběrů, stále stejně pomalý temporytmus, marné a nudně stejné pokusy otce a jejího asipřítele a další minuty neútěšně uspávající nudy. Ne, film rozhodně neurazí, ale nadšeně z něj odcházet nebudute.(3.7.2012)