Na shledanou, tati

(festivalový název)
všechny plakáty
Trailer

Pilar zemřel otec, na němž byla až patologicky závislá. Její život se během několika málo hodin hroutí a ona sama se uzavírá do vlastního světa. Dramatická zápletka neposkytuje mnoho napětí, i tak je ale tento psychologický příběh velmi zručně vystavěn. Skrývá v sobě totiž řadu pozoruhodných detailů, jako například vztah Pilar a její neteře, sourozenecký vztah nebo pouto k vlastnímu otci. Dramaturgicky je tu využito efektu stahující se smyčky, kdy každá událost zhoršuje tu následující a divák je držen v neustálém napětí. Inteligentní zápletka při bližším pohledu nezobrazuje nijak vyšinuté jednání, nesetkáme se zde s extrémním násilím ani podobnými výstřelky. Snímku dodává rytmus hlavní ženská postava Pilar, jejíž psychické reakce se odrážejí na ladění scén. Jde o výrazný debut mimořádně talentované režisérky, která se dokázala inspirovat v inovativním proudu mexické kinematografie a přitom nalézt vlastní styl. (MFF Karlovy Vary)

Trailer

Kellerman

Poněkud monotématická záležitost,ale osobně jsem u ní netrpěl zdaleka tak,jak bych řekl,že trpět budu,kdybych se podíval na zdejší hodnocení.Režisérka dokázala táhlý příběh natočit docela živým a nenudícím způsobem a i když se tohle téma mělo zpracovat spíše do krátkometrážní formy,ani v té celovečerní nijak neurazí.Ale nutnost ke zhlédnutí to určitě není. ()

Domec

Tak to nechces. Desne utahanej film, kterej me ve velkym sale dokazal perfektne uspat. 90% zabery na hlavni hrdinku, jak se utapi v sebelitosti a pri vzpominkach na sveho zesnuleho otce masturbuje. Jediny co ji muzu pripsat k dobru je, ze dokazala dovizt skoro celou rodinu k blaznostvi, kdyz jeji svagrova zacala vykurovat a neter pokreslovat barbiny, tak to byl podle me ten spravnej smer, kterej mel film nabrat. #KVIFF 47 ()

bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Nos vemos, papá / NOS VEMOS PAPA / Na shledanou, tati) - Pilar po smrti otce je úplně mimo, je mimo tak, až to pěkné není. Totální rozklad jejího logického myšlení, vnímání reality u mě zapříčiňuje i rozklad filmu a v kombinaci s nechutnou (u koumese) zmiňovanou scénou to nemůže skončit než-li takto u dna... - 3. 7. 2012 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 25% ()

Vodnářka

Milovala svého otce a on umřel. Hezký téma, ale na na celý film docela málo, takže kromě postupného odhalování vztahu staršího, lehce oslizlého, muže, který ve své dceři vidí zemřelou manželku a Pilar, která se do role své matky radostně vžívá, ve filmu nic nehledejte. Snad jen pár tmavých záběrů, stále stejně pomalý temporytmus, marné a nudně stejné pokusy otce a jejího asipřítele a další minuty neútěšně uspávající nudy. Ne, film rozhodně neurazí, ale nadšeně z něj odcházet nebudute. ()

LudaB1905

MFF Karlovy Vary. Film o ženě, která celý život žije se svým otcem do kterého se i zamiluje. Jeho smrt nedokáže přijmout a uzavírá se do sebe. Tuctové téma, nezáživně natočené. Snad jediné co se mi na filmu líbilo, je jak ukazuje chamtivost její příbuzných, kteří ji chtějí vystěhovat a získat peníze z prodeje domu...jak typické pro dnešní společnost... ()