Noční vlak do Lisabonu

Nachtzug nach Lissabon

Nočný vlak do Lisabonu

Thriller / Mysteriózní / Romantický

Švýcarsko / Německo / Portugalsko, 2013, 106 min

Zajímavý a zajímavě natočený film s výborným Ironsem a jeho vypravěčským hlasem. Z nějakého důvodu mi film v mnohém připomínal film Words. Když tak přemýšlím nad hodnocením, film byl dobrý, ale Words lepší a tady mě nějak až tolik nezaujalo vše okolo osudů postav, motajících se kolem španělské revoluce. *** za film, 0,5* za způsob vyprávění a styl filmu. Sice se to i tak zaokrouhlí na ****, ale já vím, že Words bylo o půl hvězdičky lepší ;)(14.9.2013)

• brumbrum

Neskutocna hovadzina. Vo Svajci zijeme 15 rokov a toto presne popisuje kdejakeho svajciarika. Uspesny zbytocny preedukovany imbecil, s privela peniazmi a primalo ducha, sa na stare kolena rozhodne "zacat zit" - mina peniaze za cestovanie za fatamorganou, hlada zmysel prineskoro a tesi sa, ako mu to ide, zmenit honbu za peniazmi, ich minanim za koniny. Filozofuje velice ucene a uplne fatalne je vykolajeny, nevie odkial kam ide a nepomoze mu v chapani reality ani to, ze vypada jak knizny cerv a ma plnu rit titulov. Uvahy typu "keby Kristus zomrel gilotinou, klanali by sme sa gilotine", s jemne pobavenym vyrazom na ksichte, proste velky intelektual ale realne hovado - to je argument typu, ze keby sa ludia bozkavali ritami, tak si budu ruzovat ritny otvor a nie pery; velice vtipne. Dopozerali sme to len preto, ze sme cakali dake rozuzlenie toho sajrajtu, ale uplne zbytocne. Zostalo to presne take, ako to zacalo: ODPAD!(24.5.2014)

• papadoce

Kto určil, že toto je mysteriózny thriller, tomu by som namočil genitálie do kyseliny hajzlovi jednému. Zožral som sa nudou. Odporúčam pozerať len v prípade, že chcete upadnúť do hlbokej kómy.(26.8.2014)

• frankiiee

Film som si pozrel ale darmo, toto proste nie je môj salok kávy, ale verim, že je dosť ľudí, ktorí vedia takýto film oceniť viac ako ja....(26.1.2015)

Velice nenasilne ale pritom zajimave natocene vypraveni o casti Portugualskych dejin a osudu lidi s ni spojene s pohledu ucitele dnesnich dni, ktery se sam ani nevi proc vyda po stopach knihy jenz ho uhranula po neocekavanem setkani cestou do prace.. ps: film ma vytecnej soundtrack ktery pekne koresponduje s duchem celeho pribehu.. 7.5/10(14.9.2013)

Pro mě osobně nádherný zážitek.(19.9.2013)

Nic jsem od filmu nečekala. Prostě jsem si jej zapnula, shledala, že tam hraje Jeremy Irons a kvůli němu jsem se tedy dívala. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, o co že tam jde. Je to velmi zvláštní melancholická nálada a přesně taková je potřeba ke sledování - na tento film zkrátka musí být ty správné podmínky, aby to stálo za to a divák to dokázal ocenit. Jinak.. velmi nenucené. Drama a napětí střídá lehčí tón vzpomínajících osob a na Jeremyho se pořád dobře kouká. I z mála dokáže zahrát příjemnou etudu a co oceňuji nejvíce - relativně otevřený konec.(18.7.2014)

• kolodej1

nuda, že by se dala krájet. Navíc to celé začíná zcela nesmyslným jednáním hlavního hrdiny. A rozhodně nemohu říct, ze bych nějak s těmi postavami žil a zajímaly by mě jejich osudy, zcela to šlo mimo mě. Vydržet do konce, to je pro mě nadlidský výkon. Špatný a zbytečný film(2.8.2014)

Krasna melancholicka az ukludnujuca rozpravka na ktoru sa da velmi ale naozaj velmi dobre pozerat.(8.9.2014)

Proti knížce ve filmu chybí tři postavy: Amadeova manželka, druhá sestra a přítel, s nímž se seznámil v nočním vlaku do Lisabonu a u kterého bydlel. Některé motivy byly přidané: dramatické převezení Estefanie přes hranice a hlavně identita mladé ženy, kterou na začátku potkal Gregorius na mostě. Ale vůbec nebyly ke škodě, naopak. Konec konců v té podobě, jak je román napsaný- se sáhodlouhými úryvky z Amadeovy filosofické knihy, dopisy otci a otci Amadeovi atd. - by to bylo prakticky nezfilmovatelné. Mimořádné dílo, i díky Ironsovi. A vůbec nevadilo, že nebyl plešatý jako Gregorius v knize :)(7.10.2016)

• gael83

Nic proti ničemu, ale tohle fakt ne, nemá to tempo, styl a ty neustálé flashbacky, fakt né. Jeremy Irons je ikona, ale tady mi všichni a všechno lezli na nervy, jediné plus a to velké má Lisabon. THE END!(4.9.2014)

Film o hledání sebe sama prostřednictvím osudu jiných lidí. Velmi hluboké. Na shlédnutí musíte mít náladu, spíše melancholičtější a hloubavou. Film určitě uvidím vícekrát, napoprvé jsem všechno rozhodně nepobrala.(9.1.2015)

• tahir

Jedna * za Lisabon. Dalej to ani nema zmysel komentovat.(18.1.2016)

• Ironhead

A ja vazne cekal az dokonce, az ta historka zacne bejt necim zajimava nebo dostane skryty vyznam a ono ne a ne... krasne natocene pomale nic... pfff :oT(11.4.2016)

Zasažen náhlým impulsem, vymanit se z dosavadní životní šedi a rutiny a začít pátrat po tajemném životě někoho naprosto neznámého, jehož myšlenky vás nečekaně osloví a zasáhnou. Kouzelná představa, krásně a citlivě zpracovaná do filmové podoby.(18.4.2016)

Pozerať tento film bolo ako čítať knihu. Dobrú knihu. Postavy v tomto filme a hlavne ich príbeh sa vám jednoducho nejakým spôsobom dostanú do hlavy, zaujmú vás. Ak máte na to náladu tak vás niektoré úryvky prinútia aj zamyslieť sa. Je to také oddychové jednovečerné čítanie :) Dávam 5*, lebo to bolo "iné" a bolo to dobré. A to v dnešnej dobe nevidíme často :)(10.8.2013)

• Chenile

2hvezdy pouze za herecke vykony... jinak hruza des..(22.7.2014)

Veľa náhod?Ale kdeže,veď náhody neexistujú...(11.11.2014)

skvely film...kniha amadea sa zdala fascinujuca sama osebe........jedine,co mi vadilo a netykalo sa to vyslovene iba tohoto filmu:zenska,co udajne v mene lasky rozdeli 2 kamaratov nasledne chlapika posle do certa s tym,ze nie je pripravena,takze aka laska? ....(30.1.2016)

• Reif

Nesmyslný film. Nesmyslný pro ty, kteří knihu nečetli. Nesmyslný pro ty, kteří ji četli, protože film ji celou překu*vil. Zamerikánštěl, předělal složitou knihu pro literárně vyspělejší na film pro negramoty. Velký román se spoustou odboček a 95 minut filmu? Ne že by ten byl špatný, ale postrádá význam. Něco podobného se dá říci třeba i o Pravidlech moštárny, kde se mi ovšem román tak nelíbil a film mu se svým zjednodušením vdechl novou duši.(17.2.2017)

1 2 3 následující >>