poster

Tvoje krása nemá cenu... (festivalový název)

 • Rakousko

  Deine Schönheit ist nichts wert

 • Turecko

  Güzelliğin On Par' Etmez

 • angličtina

  Your Beauty Is Worth Nothing...

Drama

Rakousko / Turecko, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • billyador
  ****

  KVIFF- krásně natočeno a i přes celkem odhadnutelný příběh a průběh snímku jsme ani nedutali. Malej hraje vočima jak mladej Shia. Problematika menšin mne zajímá opravdu hodně a ikdyž koukatelné filmy nezabíhají do extremní hloubky, je možné z podobných snímků jako tento poskládat docela objektivní mozaiku těžkého života turka v rajchu. Byl bych rád, kdyby tento film pohladil víc lidí, protože nejde jen o pohlazení, ale i o předání většího povědomí o problémech, které náš "civilizovaný svět" papírově řeší, ale jinak nás v podstatě celá imigrantská politika posílá do pekel, ať pro jedny svou ohraničenou benevolencí na jedné straně, tak pro druhé svou neschopností naslouchat konkrétním příběhům(3.7.2012)

 • franzliszt
  *****

  Působivý režijní debut talentovaného německého režiséra tureckého původu, popisuje nelehký život kurdských přistěhovalců, z pohledu citlivého dvanáctiletého chlapce.Film útočí na divákovy emoce, ale nikoliv vypočítavě. Výborné herecké výkony, především Abdulkadira Tuncera. Zasloužené ovace Velkého sálu hotelu Thermal a favorit soutěže.(MFFKV)(1.7.2012)

 • Brylin
  ****

  Milý film o prvním milostném vzplanutí nesmělého snílka na pozadí každodenních problémů přistěhovalecké komunity ve Vídni. Huseyin Tabak možná trochu moc tlačí na city a imigranty zbytečně černobíle staví do role obětí, ale děj odvypráví precizně a s lehkou orientální rozšafností. V hlavní roli excelují Abdulkadir Tuncer a milostná poezie Asika Veysela. Slabší čtyři hvězdičky.(2.7.2012)

 • jochanan
  *****

  Zatímco různé imigrantské filmy mívají tendenci líčit svoje hrdiny romanticky, i když jsou to ve skutečnosti mnohdy grázlové, tady jsem měla pocit, že se scénárista ani režisér na nic nehrají. Děj není kdovíjak nepředvídatelný, ale je takový, jaký život prostě občas je. Ve chvíli, kdy se hlavní hrdina poprvé vážně zamiluje (a přiznejme se, že ve dvanácti letech člověk bývá zamilovaný nejupřímněji z celého života), musí řešit problémy všude kolem sebe - fetující brácha, věčně se hádající rodiče, cizí země a jazyk, kterému nerozumí a možná vlastně ani rozumět nechce. Celý film je natočený opravdu krásně intimně a na sentimentu mu přidává i romantická turecká píseň s refrénem Tvoje krása nemá cenu, na kterou tatínek sbalil maminku, malý kluk (který se po něm dokonce jmenuje!) se na její verše teď snaží získat srdce své vyvolené a skvělý a báječný soused ji miluje jakbysmet. Ostatně, do úst souseda patří i pro mě nejlepší hláška: "Ona už mě nemiluje a mě je to jedno. Já ji totiž miluju doopravdy a ona mi moji lásku sebrat nemůže. A to je to jediné, na čem záleží." 47th IFFKV(10.7.2012)

 • bassator
  ***

  47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Deine Schönheit ist nichts wert... / YOUR BEAUTY IS WORTH NOTHING... / Tvoje krása nemá cenu...) - Vůbec mi to jako citové vydírání nepřišlo možná až naopak. Pro mne nenásilně plynoucí, příjemný a chvílemi pohlazující příběh s překvapivým vyrcholením, které nejen u mne mělo za následek slzičku v oku. A tak by mělo končit více filmů - takto realisticky a né uměle americky... - 1. 7. 2012 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 60%(10.7.2012)