Reklama

Reklama

Bunheads

(seriál)
všechny plakáty

Epizody(18)

Obsahy(1)

Lasvegaská tanečnice Michelle se spontánně vdá a odstěhuje se za svým manželem do jeho bydliště, ospalého přímořského městečka. Musí se přizpůsobit nové životní situaci a zvládnout práci po boku své nové tchýně, která vede místní taneční školu. (Margerie)

Recenze (27)

Mia... 

všechny recenze uživatele

Ano, dokonalý humor Gilmorových děvčat je zpět. Nepřekonatelný důvtip a šmrnc ruku v ruce s krásnou baletní choreografií? Tak to je přesně to, po čem jsem prahla. V doprovodu spousty skvělých postav z GG a perfektně zpracovaným scénářem se nemůže stát, že by něco scházelo. Prostě opět ta dokonalá smršť slovních hříček je zpět! ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Obsahuje spoiler z prvního dílu. Gilmorova děvčata v baletní škole. Je to tu omílané dokola a dokola, ale tomu srovnání je bohužel nemožné se vyhnout. Byť dynamika postav funguje na docela jiné úrovni, rukopis Amy Sherman-Palladino je patrný od prvního okamžiku. Nejedná se jenom o kulometné dialogy, ale i o přehršel popkulturních narážek, rozmanitou sortu výstředních postav, pečlivě vybíranou lála hudbu Sam Phillips či její očividně oblíbené herce (Emily, Paris, Kirk, Gypsy či Tom). Broadwayská megahvězda Sutton Foster (pusťte si na youtubu "In Rehearsal: Sutton Foster Sings "Anything Goes"", z jejího stepu vám vypadnou voči z ďůlků, to vám teda povídám!) se ujímá ústřední role ukecané Michelle Simms, tanečnice, jejíž kariéra nikam nevede, a která se proto impulzivně rozhodne provdat za svého dlouholetého obdivovatele Hubbella. Její svět se ovšem převrátí vzhůru nohama, když Hubbell nečekaně zemře, a Michelle je odkázáno vlastnictví jeho domu i baletní školy (pod vedením Hubbellovy matky Fanny), která je jeho součástí. V malém přímořském městečku příznačně nazvaném Paradise tak Michelle začíná docela nový život, úplně jiný, než jaký doteď žila, a pomalu si uvědomuje, že na tenhle by si mohla docela zvyknout. Premisa Bunheads je přinejlepším bizarní, a ani herci nejsou tak dobří jako v GG (Sutton Foster a Kelly Bishop jsou samozřejmě fantastické, ovšem hlavní čtveřice náctiletých studentek byla očividně vybíraná především na základě jejich pohybových dovedností, i oplácaná Boo hopsá jako ladná laňka, nakonec se ale všechny najdou, a občas je jejich nehraní i roztomilé), pokud je ale člověk ochotný tyhle dvě drobnosti přehlédnout, otevírá se mu kouzelný svět plný nezaměnitelné hořkosladké atmosféry, pohledů do zákulisí vznešeného umění (baletní vsuvky občas i berou dech) i chytrého humoru. Není to čistá pětihvězda, s postupem času bylo ale patrnější, že potenciál je bezbřehý, a zrušení po první sérii mi trochu rve srdce. ()

Reklama

Chickenka

všechny recenze uživatele

Zatím to nevypadá špatně, pilotní díl mě docela navnadil k zhlédnutí dalších dílů. Hned od začátku je poznat, že se jedná o stejného tvůrce seriálu jako byly Gilmorova děvčata. No, každopádně uvidím, co se z toho vyklube dál. Po pátém dílu musím konstatovat, že úroveň seriálu stále klesá...A pomaličku mi začíná vadit i hlavní představitelka. Připadá mi nesympatická, chladná a vůbec do toho seriálu moc nezapadá. Pro mě veliké zklamání. ()

McClane 

všechny recenze uživatele

Hodnocení pilotu: Amy Sherman-Palladino, Kelly Bishop, kulometný dialogy, stejný humor, stejná hudba a hlavní hrdinka jako by z oka vypadla Lauren Graham, jsou tady Gilmore Girls 2! Asi nemá cenu psát víc, kdo nesnášel Gilmorky, tak se osype i z Bunheads, protože ty jsou určeny především fandům (a co si budeme namlouvat, hlavně fanynkám) Gilmorek. 60%. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Rukopis tvůrce Gilmorových děvčat je tady vidět v každé minutě, ale vlastně seriál se ani nesnaží popřít to, že se skutečně chce stát novými Gilmorovými děvčaty, stejný typ dialogů, stejný typ humoru, stejná atmosféra, opět se zde najde pár postav, které jsou jak z jiného světa a dokonce i ta hudba je prakticky totožná. Někomu to možná poleze na nervy, ale mně tento typ seriálu docela chyběl a první epizoda byla velmi příjemná, mohl by to být skvělý oddechový seriál, samozřejmě cílová skupina je jasná - ženy a dívky. Hodnotit po první epizodě samozřejmě nemůžu, ale šanci tomu určitě dám, snad se kvalita ponese alespoň v duchu první epizody a nepůjde to dolů. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (2)

  • První návrh na jméno seriálu byl Strut. (klingr)
  • Seriál napsala Amy Sherman Palladino, autorka úspěšného seriálu Gilmorova děvčata (od r. 2000). Kromě stejné producentky pracuje na seriálu také stejná hudební skladatelka Sam Phillips a Fanny Flowers hraje Kelly Bishop, která si v Gilmorových děvčatech zahrála Emily Gilmore. Další postavy ze seriálu Gilmorova děvčata (od r. 2000) jsou například Kirk (Sean Gunn), který hraje kávového umělce, Jason - Diger (Chris Eigeman), který hraje režiséra, s nímž se Michelle (Sutton Foster) vyspí, T. J. (Michael DeLuise), který v Bunheads hraje kouzelníka, a Pari Gellerová, která ztvárnila domácí Trulyina (Stacey Oristano) obchodu. (klingr)

Reklama

Reklama