Marie Rottrová oslavila na konci roku 2011 své 70. narozeniny sérií vyprodaných koncertů po České a Slovenské republice, kterou se zároveň rozloučila s aktivní kariérou. Její ostravský koncert zaznamenala Česká televize a jako poctu výjimečné zpěvačce jej pod názvem Ahoj, Marie! uvedla o Vánocích. Nyní přichází ostravské studio ČT s druhou částí koncertu, ve které zaznějí další velké hity nejen Marie Rottrové s kapelou Flamingo, ale také jejích hostů - J. Nohavici, J. Wykrenta, P. Spáleného, skupin Buty a Neřež a dalších. V povídání s Jaromírem Nohavicou tentokrát ostravská rodačka mimo jiné rekapituluje svoji hudební dráhu od soulových začátků v šedesátých letech až po její úspěšná televizní Divadélka pod věží. (oficiální text distributora)

curil

Hezký pořad. Když zpívá hit "Lásko" Jaromír Nohavica, písnička v jeho podání vyzní o mnoho lépe. ()

Roman.Ticka

Krásný pořad, jen kdyby čas tak rychle neletěl. Nostalgie jak kráva, ale taky pohled na hezky česky a minulost, která se nedá nijak vrátit. Marie je pořád nádherná a Jarek stejně vtipný. "Jarku, ty jsi podepsán pod 23 texty písní, to jsem vůbec netušila." "Já taky ne." Co dodat? Snad jen Čechy krásné, Čechy mé (a Morava pochopitelně). Vzpomene si vůbec ještě někdo?! Hmmmm. ()