Uvnitř (TV film) (festivalový název)

• nizozemský

Sander Verdonk

Wietse de Zwart

Scénografie:

Florian Legters

škoda klišé toho kick-boxu... a asi by šlo jít houšť, ale jinak precizní podívaná(9.7.2012)

V prvních minutách filmu jsem se bála, že se mi už zase podařilo zajít na něco, s čím se nemám žádnou šanci sžít. Nezávisle působící kamera a filmoví hrdinové, kteří se hystericky smějí, případně znenadání začnou řvát a mlátit do všech kolem sebe, totiž rozhodně nejsou mou krevní skupinou. Po patnácti minutách ale mé obavy zmizely. Isabel se totiž z figurky uzavřené uvnitř svého světa, snažila stát postavou, kterou si mohou lidé oblíbit. Snažila se kontrolovat, začlenit se zpět do normálního života, zatímco jí nohy podrážela její nikdy zcela nevysvětlená minulost. Uvnitř je film, jehož hlavní linie je zobrazena jen v náznacích, ale i přesto je na něm, snad kvůli té jisté otevřenosti a kvůli tomu neuzavřenému příběhu zobrazenému v kráké stopáži, cosi působivého. [47th Karlovy Vary International Film Festival](3.7.2012)

• bassator

47th KVIFF 2012 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum nezávislých (Vast / INSIDE / Uvnitř)(15.7.2012)