Zvjozdnyj malčik

• Sovětský svaz Звёздный мальчик (více)

corpsy

Príbeh írskeho prozaika a básnika, prevedený na plátno ruskou formou. A tak to aj vyzerá. Aj keď ruskú rozprávkovú poetiku môže našim východným ´´bratom´´ závidieť celý svet ( teda aspoň tú z ich produkcie minulého storočia ) a vizuál nápodobne, herecké majstrovstvo ( v tomto filme povinné ) žeby človek hľadal. Pitvorenie sa a ochotnícke výkony sú najväčšie mínus tejto ináč obstojnej ( a ku koncu aj poriadne temnej ) fantasy. A prečo hrali maľčikov děvočky, je mi stále záhadou. ()

majo25

Trochu divná čiernobiela rozprávka, nielen svojím vizuálom, ale aj veľmi jednoduchým príbehom. V príbehu chlapca, ktorý odmietne svoju matku, sledujeme jeho rýchly prerod na pomáhajúceho dobráka. Postavy sú však väčšinou pitoreskné a infantilne komediálne. Hlavnú postavu som mal chuť prehnúť cez koleno a remeňom jej vykúzliť pár huriek na zadku. Napočudovanie, hlavnú postavu chlapca hrá afektované dievča a podobne je to aj v prípade dalšách troch chlapčených rolí - že by filmárom došli hereckí molodci? Lebo inak je to na nepochopenie. Podarený je tak akurát bleskami hroziaci čarodej (taký ruský Yul Brynner) v závere príbehu, ktorý vytmaví celý svoj dovtedajší zámer s chlapcom a jeho mamou. ()