Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Film který popisuje Billa Gatese jako zloděje (člověka co rozjel svou firmu na tom že okradl Apple) a Stevea Jobse jak arogantní hovado ...a zloděje (člověka co NUTIL dělat zaměstnance 90hodin týdně ...a rozjel svou firmu na tom, že okradl Xerox) je celkem odvážný počin. Tedy na můj vkus. Vážně nejsem expert na historii a životopis těchto dvou gigantů,ale pokud je na tom co je ve filmu vidět alespoň něco pravdy, přesně chápu ty co nemůžou na Microsoftu/Applu přijít na jméno. Co tedy nelze filmu upřít je "nezaujatost" (jako parchanty jsem identifikoval oba dva stejně), ale mám pocit, že o toto asi autorům moc nešlo ;).(10.9.2013)

Nejsem počítačový expert a o historii a vývoj počítačových systémů jsem se nikdy nezajímal. Takže pro mě šlo především o to poznat blíž Gatese a Jobse a jejich cestu na vrchol opepřenou vzájemnou rivalitou. Zajímavým momentem bylo, kterak dokázal Gates ojebat Jobse. Ale jak říkal: "Ty jsi tamto ukradl těm, já tobě zase toto. A já jediný jsem zloděj?" (volně parafrázováno). PS: Dobří kopírují, nejlepší kradou. PPS: Zajímavé bylo, že Jobs za celý film prakticky za klávesnicí neseděl, zatímco Gates několikrát. Co z toho vyplývá? Pro mě to, že Gates se v počítačích vyznal více než Jobs.(11.3.2014)

Hodně zajímavé, ale jsem z toho dost na rozpacích. Oba géniové tu jsou vykresleni dost negativně a nejspíš to nebude daleko od pravdy. Děsně mi tu chybí nějaké shrnutí nebo názor dalších stran. Opravdu bych raději viděl propracovaný dokument o vzniku Microsoftu, protože si připadám, jako bych nedostal všechny informace. Rozhodně díky za film a na některé momenty se někdy v budoucnu nejspíš ještě znovu podívám, ale současně se poohlédnu po něčem lepším na toto téma.(23.2.2015)

Na TV film neskutočná pecka, ktorá nič neprikrašľuje a snaží sa skutočností držať najvernejšie ako to ide, aj keď v takom časovom rozhraní v akom sa všetko udialo sa dá v 95 minútach len ťažko stihnúť.Vyšší rozpočet, svižnejší režisér a minimálne o 30 minút dlhšia stopáž mohla z tohto filmu spraviť kultovku.Ale aj tak veľmi dobré, odporúčam všetkým čo aspoň raz v živote použili windows :)(3.2.2009)

Jeden z tých filmov, ktoré sú určené len pre užšie divácke publikum. Svoje povie väčšinou len tým, ktorí sa aspoň trošku vyznajú a vedia aspoň čo-to o PC histórii. Na to, že ide o televízny projekt je film spracovaný celkom pútavo, no so zručnejším prístupom by to bolo podané zrozumiteľnejšie i pre laikov v tomto obore. Aj pre mňa bolo veľa faktov nových a prekvapujúcich, no skôr by som to zaradil ako dokument na jedno zhliadutie. 80%.(27.11.2006)

• - V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)

• - Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)