Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šedesátiletý malíř Taillandier (Patrick Chesnais) je v životní krizi. Ztratil puzení k tvorbě, nerozumí si se svou rodinou, zrazuje ho zdraví. Přichází pokušení sebevraždy. Aby unikl svým démonům, ujíždí z domova a bezcílně se toulá. Při svém bloudění potkává z domova vyhozené děvče Marylou (Jeanne Lambert). Ač se zdá, že tito dva nemají nic společného, díky společně prožitým dramatickým zážitkům se sbližují a začínají fungovat jak otec a dcera... (fragre)

(více)

Recenze (2)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Dalsi jednoduchy citlivy Beckerov film. Tentokrat o stretnuti dvoch postav, ktore prezivaju krizu a tak si nakoniec vzajomne pomôzu. On je stary maliar, ktory ma uz vsetkeho po krk. Nebavi ho rodina, manzelka, malovanie a vlastne ani svoj zivot, takze hlada nieco ale nevie vlastne co. Ona je maloleta dievca, ktore prave vyhodila matka z domu kvôli nasilnickemu frajerovi. Osud skriži ich cesty a aj ked sa zo zaciatku nemusia, tak vzajomne ovplyvnia svoje zivoty. Je to pekne natocene. Obcas je to vtipne (hlavne jeho neustale frflanie), obcas smutne. Ustredna dvojka je skvele zahrana, ale ich pribeh sa ma nedotkol az tak intenzivne ako ine ovela zaujimavejsie Beckerove filmy. Asi preto, ze som sa nevedel stotoznit s ich problemami, kedze sa ma netykaju. Mozno je problemom aj to, ze sa Becker nesnazil film prilis hrotit a nakoniec vsetko pekne dopadlo. Takze vysledkom je taka horkosladka jednohubka, ktoru som si rad pozrel, ale znova si to uz nedam. 6/10. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu, zachycující hrdinův sestup do temnoty, je vskutku působivě a pravděpodobně zachycena. Druhá, od seznámení a sbližování s tím matkou odstrkovaným děvčetem Marylou, je tak trochu pohádka. Ale jeden chápe, že pan Becker chtěl do tohoto temnícího se světa vyslat příběh s nadějí. ()

Reklama

Galerie (15)

Reklama

Reklama