Na lovu

Na love

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA / Západní Německo, 1980, 102 min

• jhrasko

Prvoplánový žánrový pokus, ktorý úchylne parazituje na "modernosti" témy a v až voyeristickej doslovnosti divákovi neponúka vysvetlenie a ani neobjasňuje jediný motív. V smrade kožených outfitov, make-upu a SM praktík je nechutný a samoúčelný. God save Al Pacino.(21.3.2010)

• awerto

Prvoplánový žánrový pokus, ktorý parazituje na "modernosti" témy homosexuality a neobjasňuje jediný motív. Nuda a sed. Je nechutný a samoúčelný. Nechapem, ze v tom inak dobry Al Pacino mohol hrat. Alebo Paul Sorvino, skvely herec.(3.4.2013)

Al Pacino v roli mladého policisty, vyslaného jako volavka do uzavřené komunity kožeňáků v gay čtvrti, kde musí najít vraha homosexuálů. Drsné prostředí gay podsvětí, kde se mužský sex změnil na adrenalinový sport, propojený alkoholem a drogami se pro heterosexuálního detektiva stává zatěžkávací zkouškou nervů i vztahu se svou přítelkyní. Přestože se mu podaří případ zdárně vyřešit a dopadnout vraha, v jeho psychice tato zkušenost zanechává silnou stopu. AL Pacino v tomto thrileru opět předvedl své herecké mistrovství. Jen malá výtka k českému dabingu: Zženštilé, skoro až šišlající hlásky se k tzv. kožeňákům moc nehodí. Gayů jsou údajně 4%, máte pocit, že každý 25. chlap, kterého potkáte, mluví jako reklama na vložky?(1.2.2015)

S tímto snímkem jsem se úplně minul. Zmateně čtu ohlasy ostatních a jako bych se díval na úplně jiný film. Očividně s Williamem Friedkinem vůbec nesouzním, protože jsem prožíval to samé nic, jako při jeho Francouzské spojce. Vůbec se do těch filmů nedokážu ponořit, vše, co asi chtějí říct, mě obloukem míjí. Takže nejspíš nejsem na hodnocení ani na koukání ten pravý a nemám to zkoušet.(14.5.2017)

1 2 3 4 5 následující >>