poster

Berserk: Ógon džidai hen II – Doldrey kórjaku

 • Japonsko

  ベルセルク 黄金時代篇Ⅱ ドルドレイ攻略

 • Japonsko

  Berserk: Ougon jidai-hen II - Doldrey kouryaku

 • Japonsko

  Berserk: Ōgon jidai-hen II - Doldrey kōryaku

 • USA

  Berserk: Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2012, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hromino
  ****

  Dobré, velmi dobré, ovšem stále ne na pět hvězd. Jisté zlepšení tu oproti prvnímu dílu trilogie je, o tom žádná – jak ve zvolnění tempa, tak i v animaci, ale pořád nemůžu říct, že si jisté scény zasloužily tolik prostoru, aby zapůsobily přirozeně, nenuceně a že se mi "filmová" animace líbila více než sice převážně statická, přesto však nějakým způsobem pohlcující animace v původním seriálu. Bitva o Doldrey byla povedená a dostalo se jí dostatečného prostoru, ale stejně jako Naslundovi mi chyběla ve filmu scéna, v níž si Guts na pahorku o jedné hvězdné noci povídá o snech, a také prostor pro lepší rozvinutí změny postoje Casky ke Gutsovi. Kvůli těmto dvěma výtkám bych klidně bitvu o trochu zkrátil, pokud měla být zachována uvedená stopáž. Pokud bych měl však uvést jednu konkrétní scénu, která se mi z celého filmu líbila nejvíce, byla by to scéna v královské ložnici. Nebyla natočena nikterak oplzle, nechutně a Griffitha nezobrazovala jako nějakého prasáka, ale pochopení pro jeho čin se přímo nabízelo. Co se hudby týče – oproti prvnímu filmu mi přišla o fous lepší, ale stále bych se ji ani náhodou nedovolil srovnávat s původní hudbou od Susumu Hirasawy. Ano, druhý díl se mi celkově líbil více než první, proto věřím, že tendence vzestupné kvality filmů v sérii bude zachována i v posledním filmu, že v něm bude vyšší stopáž naplno využita k co nejpůsobivějšímu zakončení Golden Age a že kvůli němu budu mít rovněž jako u seriálu několik dní noční můry. Ukázky vypadají více než slibně, tak doufám, že mě tvůrci nehodlají zklamat a na perfektní původní seriál i mangu nehodlají kálet.(21.3.2013)

 • neoBlast
  ****

  [Protože se jedná o jeden příběh, budu dodržovat stejný komentář (zatím) u všech dílů] Je to prostě Berserk, anime, které v mé hlavě zkultovnělo a já ho uctívám jako žádnou jinou šikmookou animovanou pohádku (ok, přiznávám, je tu ještě zabejčený doktor Tenma z Monster). Upřímně si povíme narovinu, že nic se vylepšit vlastně nedalo, nikdo to ani nečekal a nechtěl - proto výsledkem je rekrutující hodnota nového audiovizuálního podání, která snad přivede nové krev v podobě mladých fanoušků do Berserk univerza. Původní seriál, který zlidověl právě kvůli minirozpočtu a nedokončenému příběhu (dodnes mě nahlodává červíček zda nemám tu zpropadenou nekonečnou mangu začít číst) je nepřekonatelná srdcovka nejenom pro mě ale i tisíce dalších, kteří se jistě rádi vrátí ke Gutsovi, Griffithovi a Casce v nejepičtějším příběhu všech dob. Je tady ta zvláštní touha co nás táhne vidět příběh i staré známé v trošku jiném podání, ve verzi kde Guts má menší meč, který se zná snad i unesitelný, ve verzi, kde animace je plynulá a vlastně všechny produkční hodnoty jsou o několik řádů výše. Obstarožní seriál a "HD" remake mohou koexistovat v jednom univerzu, vlastně proč ne? Ale chraň vás ruka Páně tvrdit, že Berserk pro jednadvacáté století je nejlepší! 70 %(30.1.2013)

 • ledzepfan
  **

  Vysoké hodnocení téhle filmové verze je mi prostě záhadou.. Chápu, že Berserk je kult, ale možná právě proto by měl být divák trošku ostražitější když vidí jak se jinak silná předloha rozmělnuje na sračku v takovémhle blafu. Stejně jako posledně je to neuvěřitelně ploché, zjednodušující a zkratkovité.. Nechápu, proč mám několik minut koukat na středověké tanečky( které jsou navíc a nepřináší do děje nic) a přitom má být okraden o jednu celou (a značně důležitou)dějovou linku(královnino spiknutí) a několik zásadních scén??!? Bitvy a souboje jsou díky čisťounké a kompjůtrem doladěné animaci naprosto sterilní. Chybí tomu šťáva, osobitost, umění, atmosféra... Celé se to zase jen skokovitě valí od jednoho povinného záchytného bodu k druhému.. Připomíná mi to ty internetové srandičky typu "Jurassic Park in 5 second". Dvojka měla být díky výživnému ději lepší než jednička, ale nakonec jsem akorát více zklamaný. Je to nuda a ze seriálového Berserka si to nedrží nic zásadního. Jen líbivá čumenda pro děcka, kterým je líno kouknout na 25 dvacetiminutových dílů.. Ale jestli se jim líbí tohle, tak by ten seriál asi stejně nedocenili-takže asi cajk. Dvě dávám jen, že tam byla ta hezká mrdačka...Jinak mám teda docela strach jak příšerně se v tomhle duchu dá zprznit a rozsračkovat ta kulervoucí hohhorová koncovka.(4.10.2014)

 • MrPierc
  ****

  V první části padaly části těl, ale tady už přímo prší. Co neuteče, bude rozsekáno na kusy. Film se nebojí syrovosti ani surovosti. Kamera se neodvrací od takových intimních detailů jako je ženská menstruace, mučení nebo romantické milování, které je mimochodem v anime jedno z nejněžnějších a nejromantištějších, co jsem viděl - naštěstí se ale nezvrhá v hentai (i když jsou tam trochu podivné bisexuální náznaky). Celkově na mě tento díl působí, i přes svou oblibu borcení v krvi, dospěle. Dramatické zvraty, nemilosrdnost, lidská složitost. Chybí mi tu ale více rozvézt vztahy mezi členy Klanu Jestřába. Vedlejší postavy tu nemají téměř žádný význam a tvůrci mi je ukazují rychle jako při jízdě ve vlaku. Asi je to způsobeno filmem - seženu si celý seriál, tam to bude jistě více podrobné. Dokonalá dávka krvavých emocí!(21.9.2013)

 • Hees
  *****

  Väčšia časová porcia ako pri prvom diely je cestou k úspechu a Berserk: Golden Age Arc II je lepším a ucelenejším pokračovaním. Príbeh samozrejme pokračuje tam kde skončil prvý diel. Čo môžeme očakávať? Hlavným dôvodom bojov je cesta Griffitha za mocou a na toto využíva svojich lojálnych žoldnierov. Guts a Casca sú ochotný položiť život, ale Guts niečo začína chápať a to sa práve dozvieme v dvojke. Približuje sa to ku kvalite anime veľmi blízko a pre niekoho kto videl anime je to príjemný film. Veľa súbojov a meniace sa vzťahy medzi hlavnými hrdinami sú hlavnými ťahúňmi. Čaká nás dobíjanie hradov a aj psychologická vojna, ktorá je veľmi zaujímavá. Niečo samozrejme chýbalo a kto nečítal mangu či nepozeral anime no nemusí nejaké súvislosti pochopiť (preto mne to nevadilo). Stále odporúčam pozrieť si radšej pôvodné anime z roku 1997 (a potom tieto filmy) : http://www.csfd.cz/film/139653-kenpu-denki-berserk/. Ďalší film a pokračovanie je tu : http://www.csfd.cz/film/324116-berserk-ogon-jidai-hen-iii-korin/(11.12.2014)