Berserk: Ógon džidai hen II – Doldrey kórjaku

Berserk: Ōgon jidai-hen II - Doldrey kōryaku

Berserk: Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2012, 95 min

V porovnání s tím, jak dopadl Hobbit, je tohle kus perfektně odvedené práce. Animace se ještě zlepšila oproti předchozímu dílu a hudba si udržela vysokou kvalitu. Co mě ale štve, je, že se udávala délka 110 minut a teď to má 95 minut. Já chci svých 15 minut se scénou, jak Guts na pahorku povídá o snech lidí v jejich ležení. To byla vždy moje nejoblíbenější scéna a tady schází. Něco jako kdyby z Hobbita vystřihli hádanky ve tmě. Už jsem taky zjistil, proč se film jmenuje zrovna Bitva u Doldrey. Je to asi nejlepší scéna z celého filmu a už se těším, až ji uvidím znova. Jenom hlas Genona mě velmi rozptyloval. Vím, že asi nebyl špatnej, ale vždy když ho slyším, tak si musím vybavit Frankyho (One piece) a Yokiho (Fullmetal Alchemist). Na co si všichni dávejte bacha, je cenzurovaná verze. Nerozumím tomu, že ve filmu, kde se sekají hlavy snad všemu, čemu narostly, se musí zamaskovat ženská nahota.(21.12.2012)

Je to dosť dobrý animovaný akčný historický film, ktorý je pokračovaním veľmi dobrej jednotky. Má vydarený príbeh o prvotriednom bojovníkovi a jeho žoldnierskej skupine, ktorí aj po mnohých prekážkach stále pokračujú vo svojich vojnových úspechoch v boji proti Anglicku. Práve sa dokonca rozhodnú dobiť dôležitý hrad, ktorý je považovaný za nedobitný, za čo by si od kráľovskej rodiny získali veľký rešpekt a výrazne by povýšili, no problémy im robia aj ich intrigy, keďže nie všetkým by takýto stav vyhovoval. So spracovaním som dosť spokojný, tu sa už samozrejme s postavami netreba zoznamovať a tak ma všetky dôležité bavili od samotného začiatku, pričom chémia medzi nimi funguje perfektne, obzvlášť medzi hlavným hrdinom a bojovníčkou, keďže tu majú dlhú spoločnú časť v lese, ktorá rozhodne zaujme. Výborne zvládnuté je stále aj samotné vojnové ťaženie, tentoraz zamerané hlavne na dobytie významného hradu a samozrejme opäť nechýbajú ani tie intrigy, ktorých je tu ešte omnoho viac, čo inak až tak moc nemusím, no tu našťastie pôsobia dostatočne zaujímavavo. Vďaka tomu nesklame ani samotná záverečná fáza a tak sa je nielen na čo pozerať, ale navyše to aj skutočne nateší na záverečný diel. Akcie je tu celkom dosť a som s ňou nadmieru spokojný, To jediné, čo sa jej dá možno vytknúť je vlastne len to, že sa nachádza prakticky iba v prvej polovici, no hlavne, že opäť je vizuálne skvelá po všetkých stránkach, stále pôsobí dostatočne drsne a na jednotlivé akčné sekvencie, či už celá časť v lese, no hlavne celé dobývanie hradu sa je skutočne radosť pozerať. Očakávane sú na tom veľmi dobre aj postavy, ktoré zostali prakticky totožné, ako aj v predchádzajúcom diely. Hlavné trio je skvelé, pričom tentoraz ma už veľmi bavil aj veliteľ, poteší aj pár nových záporákov, tu nemám čo vytknúť. Animácia sa od minulého dielu vlastne vôbec nezmenila, čo mi rozhodne nevadí, keďže aj v ňom sa mi veľmi páčila, rovnako nezaostávajú ani ostatné hlavné zložky, takže tu sa dá vlastne len chváliť. Takže som dostatočne spokojný, celková kvalita zostala vlastne na veľmi podobnej úrovni, ako aj v predchádzajom diely, takže nemám väčších výhrad. 78%(17.5.2014)

V první části padaly části těl, ale tady už přímo prší. Co neuteče, bude rozsekáno na kusy. Film se nebojí syrovosti ani surovosti. Kamera se neodvrací od takových intimních detailů jako je ženská menstruace, mučení nebo romantické milování, které je mimochodem v anime jedno z nejněžnějších a nejromantištějších, co jsem viděl - naštěstí se ale nezvrhá v hentai (i když jsou tam trochu podivné bisexuální náznaky). Celkově na mě tento díl působí, i přes svou oblibu borcení v krvi, dospěle. Dramatické zvraty, nemilosrdnost, lidská složitost. Chybí mi tu ale více rozvézt vztahy mezi členy Klanu Jestřába. Vedlejší postavy tu nemají téměř žádný význam a tvůrci mi je ukazují rychle jako při jízdě ve vlaku. Asi je to způsobeno filmem - seženu si celý seriál, tam to bude jistě více podrobné. Dokonalá dávka krvavých emocí!(21.9.2013)

• ledzepfan

Vysoké hodnocení téhle filmové verze je mi prostě záhadou.. Chápu, že Berserk je kult, ale možná právě proto by měl být divák trošku ostražitější když vidí jak se jinak silná předloha rozmělnuje na sračku v takovémhle blafu. Stejně jako posledně je to neuvěřitelně ploché, zjednodušující a zkratkovité.. Nechápu, proč mám několik minut koukat na středověké tanečky( které jsou navíc a nepřináší do děje nic) a přitom má být okraden o jednu celou (a značně důležitou)dějovou linku(královnino spiknutí) a několik zásadních scén??!? Bitvy a souboje jsou díky čisťounké a kompjůtrem doladěné animaci naprosto sterilní. Chybí tomu šťáva, osobitost, umění, atmosféra... Celé se to zase jen skokovitě valí od jednoho povinného záchytného bodu k druhému.. Připomíná mi to ty internetové srandičky typu "Jurassic Park in 5 second". Dvojka měla být díky výživnému ději lepší než jednička, ale nakonec jsem akorát více zklamaný. Je to nuda a ze seriálového Berserka si to nedrží nic zásadního. Jen líbivá čumenda pro děcka, kterým je líno kouknout na 25 dvacetiminutových dílů.. Ale jestli se jim líbí tohle, tak by ten seriál asi stejně nedocenili-takže asi cajk. Dvě dávám jen, že tam byla ta hezká mrdačka...Jinak mám teda docela strach jak příšerně se v tomhle duchu dá zprznit a rozsračkovat ta kulervoucí hohhorová koncovka.(4.10.2014)

[Protože se jedná o jeden příběh, budu dodržovat stejný komentář (zatím) u všech dílů] Je to prostě Berserk, anime, které v mé hlavě zkultovnělo a já ho uctívám jako žádnou jinou šikmookou animovanou pohádku (ok, přiznávám, je tu ještě zabejčený doktor Tenma z Monster). Upřímně si povíme narovinu, že nic se vylepšit vlastně nedalo, nikdo to ani nečekal a nechtěl - proto výsledkem je rekrutující hodnota nového audiovizuálního podání, která snad přivede nové krev v podobě mladých fanoušků do Berserk univerza. Původní seriál, který zlidověl právě kvůli minirozpočtu a nedokončenému příběhu (dodnes mě nahlodává červíček zda nemám tu zpropadenou nekonečnou mangu začít číst) je nepřekonatelná srdcovka nejenom pro mě ale i tisíce dalších, kteří se jistě rádi vrátí ke Gutsovi, Griffithovi a Casce v nejepičtějším příběhu všech dob. Je tady ta zvláštní touha co nás táhne vidět příběh i staré známé v trošku jiném podání, ve verzi kde Guts má menší meč, který se zná snad i unesitelný, ve verzi, kde animace je plynulá a vlastně všechny produkční hodnoty jsou o několik řádů výše. Obstarožní seriál a "HD" remake mohou koexistovat v jednom univerzu, vlastně proč ne? Ale chraň vás ruka Páně tvrdit, že Berserk pro jednadvacáté století je nejlepší! 70 %(30.1.2013)