Berserk: Ógon džidai hen II – Doldrey kórjaku

Berserk: Ōgon jidai-hen II - Doldrey kōryaku

Berserk: Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2012, 95 min

Místama zamrzí vynechání důležitých sekvencí z předlohy (ať už se jedná o smrt královny nebo i Zoddův meč či Casčina proměna), na druhou stranu potěší letmý seznámení s Puckem a ostatně i tím Skull Knightem. Co zamrzí víc, je přílišný důraz na bitvu o Doldrey a menší důraz na "one hundred men slayer" scénu, která je na můj vkus příliš rychlá. Větší výpravnost scén znamená i místy slabší zpracování vedlejších postav, které se bohužel navrátily ke statickému znázornění. Současně zamrzí i přílišná délka scén zdánlivě nezajímavých, jako je bál nebo ztráta princeznina panenství. Na druhou stranu atmosféra závěru dílu slibuje epický návrat v další části a hlavně mám osobně takovej skromnej dojem, že stejně jako já i tvůrci favorizují spíše "Black Swordsman" anebo "Conviction Arc". Proto vyvstává otázka, proč se vůbec neudělal Black Swordsman a přešlo se rovnou na Golden Age. Prozatím se svojí skromnou znalostí japonštiny si nedovolím nějak hodnotit dialogovou stránku, byť by se jistě leccos vytknout dalo. Po stránce příběhový jsem svoje napsal, po stránce zpracování nejsem takový kumštýř, aby mi na něm tolik záleželo. Chybějí mi vnitřní pohledy hrdinů, resp. vnitřní monology hodnotící situaci. Stále přetrvává dojem, že se jedná o dílo od fanoušků pro fanoušky a nikoliv seriózní snahu přilákat na nejepičtější a nejtemnější příběh všech dob nové duše. Jo a soundtrack je skvělej.(19.12.2012)

V porovnání s tím, jak dopadl Hobbit, je tohle kus perfektně odvedené práce. Animace se ještě zlepšila oproti předchozímu dílu a hudba si udržela vysokou kvalitu. Co mě ale štve, je, že se udávala délka 110 minut a teď to má 95 minut. Já chci svých 15 minut se scénou, jak Guts na pahorku povídá o snech lidí v jejich ležení. To byla vždy moje nejoblíbenější scéna a tady schází. Něco jako kdyby z Hobbita vystřihli hádanky ve tmě. Už jsem taky zjistil, proč se film jmenuje zrovna Bitva u Doldrey. Je to asi nejlepší scéna z celého filmu a už se těším, až ji uvidím znova. Jenom hlas Genona mě velmi rozptyloval. Vím, že asi nebyl špatnej, ale vždy když ho slyším, tak si musím vybavit Frankyho (One piece) a Yokiho (Fullmetal Alchemist). Na co si všichni dávejte bacha, je cenzurovaná verze. Nerozumím tomu, že ve filmu, kde se sekají hlavy snad všemu, čemu narostly, se musí zamaskovat ženská nahota.(21.12.2012)

http://www.csfd.cz/film/299248-berserk-ogon-jidai-hen-i-hao-no-tamago/ - v následujícím díle homosexuální tlaky jen sílily. Nevadí, pro odlehčení vstupuje do děje princezna, která vlastní vulvu a je blbá jako pulec na sluníčku. Tranďák Griffith se s ní zapomene, čehož následkem - http://www.csfd.cz/film/324116-berserk-ogon-jidai-hen-iii-korin/.(27.8.2014)

Väčšia časová porcia ako pri prvom diely je cestou k úspechu a Berserk: Golden Age Arc II je lepším a ucelenejším pokračovaním. Príbeh samozrejme pokračuje tam kde skončil prvý diel. Čo môžeme očakávať? Hlavným dôvodom bojov je cesta Griffitha za mocou a na toto využíva svojich lojálnych žoldnierov. Guts a Casca sú ochotný položiť život, ale Guts niečo začína chápať a to sa práve dozvieme v dvojke. Približuje sa to ku kvalite anime veľmi blízko a pre niekoho kto videl anime je to príjemný film. Veľa súbojov a meniace sa vzťahy medzi hlavnými hrdinami sú hlavnými ťahúňmi. Čaká nás dobíjanie hradov a aj psychologická vojna, ktorá je veľmi zaujímavá. Niečo samozrejme chýbalo a kto nečítal mangu či nepozeral anime no nemusí nejaké súvislosti pochopiť (preto mne to nevadilo). Stále odporúčam pozrieť si radšej pôvodné anime z roku 1997 (a potom tieto filmy) : http://www.csfd.cz/film/139653-kenpu-denki-berserk/. Ďalší film a pokračovanie je tu : http://www.csfd.cz/film/324116-berserk-ogon-jidai-hen-iii-korin/(11.12.2014)

• ledzepfan

Vysoké hodnocení téhle filmové verze je mi prostě záhadou.. Chápu, že Berserk je kult, ale možná právě proto by měl být divák trošku ostražitější když vidí jak se jinak silná předloha rozmělnuje na sračku v takovémhle blafu. Stejně jako posledně je to neuvěřitelně ploché, zjednodušující a zkratkovité.. Nechápu, proč mám několik minut koukat na středověké tanečky( které jsou navíc a nepřináší do děje nic) a přitom má být okraden o jednu celou (a značně důležitou)dějovou linku(královnino spiknutí) a několik zásadních scén??!? Bitvy a souboje jsou díky čisťounké a kompjůtrem doladěné animaci naprosto sterilní. Chybí tomu šťáva, osobitost, umění, atmosféra... Celé se to zase jen skokovitě valí od jednoho povinného záchytného bodu k druhému.. Připomíná mi to ty internetové srandičky typu "Jurassic Park in 5 second". Dvojka měla být díky výživnému ději lepší než jednička, ale nakonec jsem akorát více zklamaný. Je to nuda a ze seriálového Berserka si to nedrží nic zásadního. Jen líbivá čumenda pro děcka, kterým je líno kouknout na 25 dvacetiminutových dílů.. Ale jestli se jim líbí tohle, tak by ten seriál asi stejně nedocenili-takže asi cajk. Dvě dávám jen, že tam byla ta hezká mrdačka...Jinak mám teda docela strach jak příšerně se v tomhle duchu dá zprznit a rozsračkovat ta kulervoucí hohhorová koncovka.(4.10.2014)