Megazvířata

• Česko Megapredátoři (více)

Šestidílný dokument Discovery Channel. Kombinace výkladu vědců a počítačem animovaných scén s pravěkými zvířaty se snaží divákovi přiblížit jejich způsob života a lovu.

Epizody:
1. The Terror Bird
2. T-Rex Of The Deep
3. Biggest Killer Dino
4. Great American Predator
5. Bear Dog
6. Giant Ripper (Honzik004)

D.Moore

S pohodovým Putováním s dinosaury od BBC se Megazvířata nedají srovnat. Co mě štvalo asi nejvíce, byl komentář, který vypravěč pronášel neskutečně rádoby drsně, a když ve čtvrté epizodě poprvé vyslovil "Acrocanthosaurus", málem jsem se smíchy pominul. Stejně tak paleontologové mluví přehnaně rozjásaně a fascinovaně, je vidět, jak chtějí za každou cenu ohromit. Pokud jde o animace, zmíněné Putování s dinosaury, o deset let starší, vypadá podstatně lépe. Celé je to zkrátka dělané až příliš populární formou, ukřičené a tak dále. Vezměte si hned první díl The Terror Bird. V prvních vteřinách jsem si říkal - nezačínáme dinosaury, ale Třetihorami, paráda. Pak na scénu vběhl Titanis walleri, něco sežral... A hned potom pohled do současnosti, spousta dramatických střihů... A co ukazovaly? Paleontologové a bůhvíkdo ještě sestrojují ocelovou repliku ptákova krku a zobáku, zkoušejí, jakou sílu asi měl, křičí "Wow!" a jsou "cool". A nebylo to naposledy. Stejně mě zklamal i díl se Spinosaurem, kterého bůhvíproč zpopularizoval Jurský park 3 (dodnes to nechápu), a závěrečný přerostlý varan. S jistými výhradami se mi vcelku líbila druhá část T-Rex of the Deep a Bear Dog také nebyl nejhorší - na tu bídu. Ale to zpracování... Moc americké.__P.S. K vidění na YouTube. ()