Francouzská spojka

The French Connection

Francúzska spojka

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 1971, 104 min

Zlatý glóbus 3 : Režie, Film, Herec Gene Hackman. Nominace 1 : Scénář ....... Bafta 2 : Herec Gene Hackman, střih. Nominace3: Režie, film, sound track.(25.11.2007)

Režijní a kamerové experimenty, výborný Hackman. Atmosféra sedmdesátých let jde z filmu skvěle cítit. Pro mě trochu nadčasový film hlavně díky provedení.(27.4.2009)

Jako jinoch střední školou povinný jsem tenhle film viděl v kině a rozhodně mě překvapilo, že Charnier utekl, "Pepek" Doyle a Buddy Russo museli změnit flek... a do paměti se mi vryla věta: "Kromě prahů jsem už sundal všechno!" Nemá smysl vyzdvihovat kvality tohoto snímku, rozhodně patří mezi špičku americké kinematografie. Osobně bych dal nejraději 4,5 hvězdičky, tu půlku musím strhnout za vskutku diletantskou sledovačku. Souhlasím s názorem zde uvedeným, že Francouzská spojka bude oslovovat i nadále.(22.8.2009)

Od tohoto filmu jsem čekal trochu víc vzhledem k hodnocení tady. První hodina byla nuda a druhá zase nad očekávání svižná. Takže dávám celkově 50% Přesně to vystihl Kulmon(28.10.2009)

Nemecky nazov: French Connection - Brennpunkt Brooklyn(17.6.2010)

• Phex

U tohoto divného filmu stojí za zmínku zejména konec: "Šarnijére!" - přesný výstřel - titulky. Vše vměstnané do vteřiny. Zdejších 84 % je těžce přes...(19.10.2012)

• VlastaFlaksa

Utahané, nesouvislé, zmatené.(31.5.2013)

"Francúzska spojka" je proste klasika, ktorú sme celá rodina žrali na začiatku 90. rokov a je stále skvelá a originálna aj po zhliadnutí v roku 2013. Možno je to kusom nostalgie, ale zábery, aké William Friedkin (réžia) dosiahol robia film zaujmavý v každej dobe. Dočítal som sa, že po nakrútení filmu sa New Yorkská polícia rozhodla prepustiť policajta, ktorého vo filme stvárnil Gene Hackman. Vraj kvôli zlému menu, ktorý film urobil New Yorkskej polícii. Hrozne by ma zaujimalo, čo sa s ním v skutočnom živote stalo. 85%(20.11.2013)

,,That table is definitely wrong.“ Francouzská spojka už je pro mě kult. Málo žvanění a hodně syrové akce, to je ta správná kombinace sedmdesátkové kriminálky. Naprosto mě dostalo špinavé a drsné prostředí Brooklynu hemžícího se feťákama. Gene Hackman opět strhnul pozornost jen na sebe. Jeho Pepek mi přišel jako jeden z nejdrsnějších poldů filmového plátna. Příběh je slušný, nejdůležitější je, že se pořád něco děje, i když je to jen vysedávání v autě a čekání až se zlouni objeví, je to super. A ruční kamera tomu celému dodala tu správnou tísnivou atmosféru. Je to prostě parádní kriminálka, jaké se už bohužel netočí.(3.3.2015)

Velké zklamání, první akce se objeví až po 60 minutách, kdy do té doby sledujeme bezmyšlenkovité pobíhání městem. Bonusovou hvězdu si zasloužila Hackmanova jízda autem pod kolejemi nadzemky. Opravdu pochybuji o udělování Oskarů.(12.8.2015)

Stará poctivá klasika kdy ještě američani aspoň něco uměli krom poatupné okupace celého světa. A názorně nám sami ukazovali mezi řádky co je to ten úžasný kapitalizmus.(21.10.2017)

Tak mám pocit, že na téhle kultovní záležitosti je znát, že je jí 47 let. Čas zapracoval. Je to utahané. Kamera nic moc, hudba jakbysmet. Hackman je výborný, ale neutáhne to. Kdysi jsem na to zíral, ale dnes mi připadá jakákoliv Moulénovka lepší.(15.12.2018)

Gene je zde fakt dobrý:)(18.5.2003)

reálně spíš 4 a půl *. Dávám ale 5, protože je to klasika a asi špička ve svém žánru. Obzvlášt vynikne, když se srovná s dnešní TV krimi produkcí... Skvělá režie a Hackman.(29.1.2004)

Srovnatelné s dvojkou, ale dvojku preferuji.(24.9.2007)

Mistrně natočený film s jednou z nejlepších honiček v dějinách filmu.(14.7.2008)

8/10(28.2.2011)

Jak jsem jenom mohl dat napoprve jen ctyri ??? Tohle? A v ´71? Nechapu. *****(2.9.2011)

Stále si ešte veľmi dobre pamätám dobu, keď som ešte ako malý fagan pozeral VHS - ky. Pri jednom takom prehrabávani sa som narazil medzi poslednými na tento film, pokiaľ viem patril do otcovej zbierky obľubených filmov dnes už samozrejme starej školy. Vtedy som ešte nemal tušenie poriadne na čo som sa vlastne pozeral, viem len že ma to nesmierne bavilo a tak som si ho púštal stále dookola, zdála sa to už byť akási posadnutosť a nespočetne krát som si pretáčal poniektoré scény a hlavne kvoli Pepek Doylovi a jeho držke v podaní Gene Hackmana. Nahánačka francúzskeho týpka čo sa mu nepáčilo vrtanie sa amerických federálov do biznisu z drogami tak si na Pepka posvieti ale nečakal že bude tak húževnatý - nezabudnuteľná scéna.Vyslovené kúzla ručnou kamerou, bravúrne herecké výkony, aj samotný Rob Schneider ako Pepkov parťak Cloudy bol skvelý. Film čo ma aj dnes stále svoj rešpekt. Obľúbená klasika u ktorej proste neváham dať plný počet.(6.4.2012)

Gene Hackman jako Pepek, co je spíš do všeho hrr narozdíl od mlčenlivého a rozvážného Roye Scheidera, je vážně uchvacující, ze začátku mi v roli moc neseděl, ale po honičce v metru a rychlé jízdě (všimněte si, že Pepek několikrát narazí, ale žádné škrábnutí) jsem si už nikoho lepšího nedokázal představit.(22.2.2013)