poster

Šéf Šanghaje (festivalový název)

 • Čína

  Shanghai Nan

 • Čína

  Da Shanghai

  (Čína)
 • anglický

  Last Tycoon, The

Dobrodružný / Drama / Romantický

Čína, 2012, 119 min

Režie:

Jing Wong

Scénář:

Jing Wong, Koon-nam Lui
 • kinderman
  ****

  Po komunistických partyzánech, velkých filozofech a dalších postavách ve vesměs zapomenutelných filmech Chow Yun- Fat konečně v roli, v jaké ho fanoušci mají nejraději. Příběh je melodramatický slepenec všeho možného, bombardování sterilně digitální, přestřelky odtažitě natočené (zapomeňte na vášeň a špičkovou choreografii Johna Woo), takže obloukem nazpět k představiteli hlavní role, který zdá se vůbec nestárne. A za to je ta čtvrtá hvězdička.(26.11.2013)

 • charlie_ando
  ***

  Na můj vkus je tahle gangsterka až moc prodchnutá romantikou, ale na druhou stranu jí to dalo melodramatický nádech. První půle je utahaná, ale ta druhá už má dramatické tempo a dynamiku. Na plátně se odvíjí životní příběh muže, který to v šanghajském podsvětí dotáhl až na pravou ruku a důvěrníka mistra zločinu. Dramatickou cestu vzestupu bezejmenného nevzdělaného muže po mocenském žebříčku, sledujeme jeho zestárlými očima v podobě jeho vzpomínek. Na svoje dobrodružné mládí vzpomíná v okamžiku, kdy se musí rozhodnout jak naložit se svým životem. Má vše po čem toužil, ale v jedním rozhodnutím může vše ztratit. První půlka minulého století byla pro Čínu velmi neklidným obdobím a dramatické historické události se výrazně promítají do osudu Cheng Daiqi (Yun-Fat Chow). Vše se pro něj změní japonskou invazí do Šanghaje v roce 1937. V okamžiku zmaru a ničení potkává svou dětskou lásku a získává nový smysl života. Poutavý příběh zarputilé mysli, kterou ovlivňovala láska, přátelství, loajalita, ale i zrada. Pokud má film výraznou slabinu tak je to dlouhé období, které popisuje a trochu nepřehledné skoky mezi obdobími. [FilmAsia; 1. prosince 2013; 16:00 kino Světozor](10.12.2013)

 • Hollohlaway
  ***

  Příběh plný lásky, zrady, a loajality. To vše v kulisách předválečné Šanghaje se syrovou realističností mafiánských praktik a boje o moc jako z Chicaga. Staří a zkušení čínští herci spolu s novými tvářemi rozvíjejí příběh který je rozhodně zajímavý a dramatický, i přes typicky asijsky drhnoucí scénář.(18.1.2014)

 • GigaPudding
  ***

  Tohle měl točit John Woo, hlavně každá akční scéna si o to přímo říká :). On by z toho vyškrtal blbosti a vatu, dal by místo toho holubice a dopadlo by to líp než jen jako obyčejná gangsterka :). Právě v těch akčních scénách je to vidět nejvíc, že to jakože měla být wooovina, ale přitom to prostě nemá žádnou eleganci a dokonce je to i místy nepřehledně natočené. Té dramatické poloze zase chybí wooův teatrální kýč a silná je tu doopravdy jen jedna scéna, když má Chow Yun-Fat odletět do hongkongu. Jinak to není jako špatný, příběh je zábavný, pořád se něco děje, ale je to natočené strašně sterilně a nedotaženě, takže ve výsledku se to prostě nemá čím vyšplhat z průměru. A ten Woo tomu prostě doopravdy chybí, když člověk vidí tu scénu v kostele a není tam ani jedna holubice. :)(28.6.2013)

 • hefoo
  *****

  Po dlhšej dobe som si pustil niečo z HK/Čínskej tvorby a musím povedať, že ma opäť tento film svojím príbehom zničil hlavne psychicky. Film o hrdosti Číňanov, o ich lojálnosti, vernosti, bratstve, patriotizme, obrovskej odvahe vzoprieť sa tyranii Japoncov, o láske k vlasti a hlavne láske k žene. Nezáleží či stojíte alebo nestojíte proti presile. Kde je vôľa tam je sila. Záverečná bojová sekvencia odzbrojujúca a jej koniec veľmi smutný a depresívny. Obdivoval som a budem vždy obdivovať Hong Kongskú a Čínsku tvorbu pretože väčšina filmov končí takmer vždy anti-hollywoodsky. Táto skutočnosť radikálne umocňuje záverečné pocity z filmu. A vidieť v jednom filme Samma Hunga a Yun-fat Chowa no čo viac si priať. Bravó.(10.5.2016)

 • - Z malé části snímek koresponduje se skutečnou historickou postavou tehdejšího šanghajského podsvětí. Du Yuesheng (1888 - 1951) byl ve třicátých letech 19. století proslulý šéf šanghajských triád a jednou z klíčových postav v boji proti tehdy expandujícímu komunismu. (Conspi)

 • - V dějové sekvenci filmu odehrávající se v roce 1915 se objevují pistole moderního designu, které do té doby nebyly vynalezeny. (Conspi)

 • - Film mal aj ďalšie alternatívne názvy, a to The Last Dragon Master či Last Shanghai. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace