Členové a členky poroty v případu vraždy Carla Bishopa, kteří před sebou mají úkol uvést do chodu justiční mašinérii, sedí v uzavřené místnosti s kamennými tvářemi a pevným odhodláním. Rozhodnutí musí být jednohlasné. Všichni mají stejné přání: zabít kolegu porotce Tommyho Collinse. Justice totiž někdy není jen slepá, ale může být také hloupá, líná a nezodpovědná. Nezaměstnaný Tom Collins totiž dělá všechno pro to, aby se proces táhl co nejdéle a on si jako porotce mohl užívat pohodlí hotelového pokoje. Jenže čeho je moc, toho je příliš... (oficiální text distributora)

dobytek

Podle mě to zase taková hrůza nebyla. Film se sice snaží celou dobu vypadat za každou cenu vtipně a někdy je toho až moc, ale několik podařených momentů se ve filmu najde. Zejména některý narážky na 12 rozhněvaných mužů se povedly. Navíc Tia Carrere je dobrá šukna a šílený ekolog v podání Stanleyho Tucciho taky stojí za vidění. Nicméně jako celek je film dost o ničem. Spíš se tak nějak rozpadá na pár vtipných úseků a zbytek nestojí za řeč. 40% ()

silentname

"Jury Duty" v podstate len ukazuje ako neskutočne nevtipné boli komediálne výstupy Paulyho Shora, ktorý bol z nejakého dôvodu v 90-tych rokoch celkom populárny. Nepochopím, ale to nie je debata, ktorú tu chcem otvárať. Viac-menej sa dá povedať, že celý film je tak trošku komediálna rakovina a Pauly Shore si nenechá ujsť moment, kedy by do tej trápnosti nemohol niečo pridať, alebo nás otráviť absolútne príšerným herectvom. Na druhú stranu, myslel som si, že to dopadne o dosť horšie. No myslím si, že herci okolo neho až tak zlý nie sú a hoci sa prípad spočiatku javí ako absolútna banalita a všetko musí byť predsa jasné, tak nakoniec pochopí, že možno je obžalovaný skutočne nevinný a veci sa vyvinuli trošku inak než tvrdí obžaloba. A bol som zvedavý ako to nakoniec celé dopadne, kto je skutočným vrahom a prečo. Takže film je síce slušná dávka komediálneho utrpenia, no občas som sa zasmial (nie kvôli Paulymu) a nejako ten príbeh nakoniec aj dokázal rozviesť. Stojí to ale za to vidieť? Určite nie. Hodnotenie: D+ ()

Martin741

Nieco priserne, nechapem, preco to bola akoze komedia, ked sa divak nema sancu zasmiat ani na jednej scene. nechcem pisat, ze filmy su strata casu- t omnohi pisu - strata casu to nie je, filmy tvoria vseobecny rozhlad ..... len poniektore su hodne ubohe a scenaristicky slaboduche - tu je jeden z nich . 15 % ()

xander odpad!

Neviemčo mysleli pri tomto filme tým slovíčkom komédia. Pretože nič vtipné som nevidel. Zo zočiatku asponˇ bolo niekoľko pokusov na ktorých sa dalo pousmiať, ale zvyšných 70 minút je úplne trápnych a nevtipných, zakončene brutálne béčkovým záverom. Bez toho finále by som možno uvažóval o jednej hviezdičke, ale kedˇ film skončil napadal ma iba odpad! ()