Reklama

Reklama

Kdo přežije: Amazonie

(TV pořad)
  • USA Survivor: The Amazon
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2003, 45 min

Účinkují:

Jeff Probst, Jenna Morasca

Obsahy(1)

V pořadí již šestá série, tentokrát z Jižní Ameriky. Natáčelo se v severozápadním brazilském státě Amazonas v okolí řeky Río Negro, která se vlévá do Amazonky. Pro natáčení byla využita soukromá přírodní rezervace Floresta da Vida a zázemí hotelu The Ariau Amazon Towers. (obivan568)

Recenze (71)

juta 

všechny recenze uživatele

Komentář obsahuje spoilery! To byla řada! Dlouho mi trvalo, než jsem si našel člověka, kterému bych nejvíce fandil, ale na druhou stranu je tohle řada, kde jsou hodně příjemní soutěžící a tak sem tady fandil téměř každému. První řada, kde se kmeny rozdělily podle pohlaví a já, jako zástupce mužského pohlaví jsem od začátku fandil chlapům. Na začátku mě to hrozně štvalo, protože soutěže jak o odměnu, tak o imunitu byly celkem nenáročné a spíše dělané pro ženy. Pak tu byl příjemný zvrat, celkem brzo. Ke konci tu byli pěkné a složité soutěže, některé samozřejmě oddychové, ale jako jedna z mála sérií nabídla opravdu povedené a jedny z nejlepších soutěží celého Survivora. Postupně jsem si oblíbil Mattyho a tohle není řada, kde bych vyloženě nesnášel některého hráče. Na některé jsem si neudělal názor, jako třeba na Butche, pak tu byli hráči, kteří byli něčím otravní, jako Joanna svým zpěvem, Roger, který neuznával ženy jako rovnocenné soupeře nebo Rob neustálím žvatláním o ženském těle a o lhaní jiným hráčům, ale zas díky němu se tahle řada povedla. Dále tu byl třeba Alex, kterému jsem taky hodně fandil, ale pak na konci byl trošku namyšlený. Potom tu byla Christy, která se i přes svou vadu sluchu dostala dál, než jsem myslel a taky jsem jí fandil. Matthew byl označován jako blázen, ale pro mě to byl pohodový hráč, který se snažil nikoho nepodrážet a který se pustil do všech soutěží jako dravec a snažil se vyhrát každou z nich. Podobnou snahu jsem u ostatních neviděl. Ten by si podle mě zasloužil titul poslední Trosečník a navíc mi trochu připomínal mého nejlepšího kámoše :D ... Byla to jedna z nejlepších sestav, kterou jsem zatím viděl. Nejoblíbenější hráč: Matthew. S vítězem jsem spokojený, druhému jsem to ale přál víc :-) ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

SPOILERY Z oldschoolových řad Survivoru má nejoblíbenější. V souboji pohlaví příznačném pro Amazonku kombinuje drsnou přírodu, nápadité soutěže, nenáviděníhodné charaktery (sexistický homofob Roger, pánbíčkářka Joanna), výborné stratégy, komické magory (Heidi, Matthew), pořádného underdoga a hlavně dramatické a uspokojivé finále. Při dnešních řadách je mi až smutno, že kvalitám Amazonu se ani nepřiblíží. Vítěz: 5* - první vítězství opravdového underdoga, slušná strategie, zajímavá osobnost, ale hlavně... dodneška jeden z nejlepších výkonů na závěrečné kmenové radě (aneb když dostanu hlas i od člověka, co se zapřísáhnul, že udělá všechno pro to, abych nevyhrál, musel jsem sakra udělat něco dobře). Top 20: Rob Cesternino. Oblíbenci: Jenna Morasca, Deena Bennett ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Spoilery. V každé sérii jsou sexy holky a namakaní chlapi. Otázkou tedy zůstává, proč je pouze tato série od začátku plná erotického dusna a neustále se řeší, kdo by na koho skočil, když v těch ostatních jsme se dočkali maximálně pár cudných objetí. Komu by to však vadilo, když se vše nese v duchu legendárních Amazonek, které skvěle zastupuje úderné dívčí trio Heidi, Jenna a Shawna. Rozdělení na může a ženy vždy rád přivítám, protože je mi jasné, že budou padat stereotypy a mača budou dostávat na prdel. Bylo tomu tak i tady a já se zase mohl potrhat smíchy. Zatímco jsem si užíval sledování dívčího tria, tak u mužů se pomalu začal probouzet velký stratég a bavič Rob. Jeho hlášky mě ničily s nebývalou pravidelností a to kouzelné lhaní mě bavilo víc a víc. Amazon je v mém žebříčku Survivoru hodně vysoko a může za to i vítězka, která byla mým favoritem od samého začátku. Favorit: Jenna, Oblíbenci: Rob, Heidi, Shawna, Butch, Dave. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Amazonie je originální především díky rozdělení na kluky a holky. Jeden by nevěřil co taková "maličkost" může udělat. Obě pohlaví se začala chovat úplně jinak. Soutěžící se kvůli tomu zpočátku moc nesoustředili na hru a vypadalo to spíš jako nějaká dohazovací show. Ale časem atmosféra zhoustla a jelo se pěkně naplno. Další série, ve které mi nikdo nevadil. Oblíbený kmen: ani jeden. Oblíbení: Deena, Jenna. Neoblíbení: nikdo. 4* ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Spoilery!!! Výborná série, o tom není pochyb. Velké množství zajímavých situací (od rozdělení kmenů přes požár kempu až po klacek na závěrečné kmenovce) a zvratů (vyloučení hned několika soutěžících, kteří to vůbec ,ale vůbec nečekali). A i několik velmi zajímavých soutěžících se zde najde. Jeden ovšem stojí nad ostatními - Rob - rozhodně jeden z největších stratégů a komiků (kdybych tuhle sérii viděl jako první, tak by mě asi sral, takhle jsem si jeho účinkování užíval). A vítěz? Are you fucking kidding me? Fůůůj... ()

Galerie (4)

Zajímavosti (6)

  • Jedná se o první sérii, kdy se kmeny rozdělují dle pohlaví. (obivan568)
  • Christy Smith je první neslyšící účastnicí show. (Zix.)
  • První série, ve které se soutěžící Jenna Morasca vzdala imunity a dala jí Heidi Strobel. (Zix.)

Reklama

Reklama