Janet ide aj s tromi dcérami na letisko privítať manžela, ktorý sa vracia z cudziny, a to napriek varovaniam o blížiacom sa tornáde. Živel ich prekvapí na ceste a im nezostane iná možnosť, ako sa ukryť v pivnici neznámeho domu. Dom má však svoje tajomstvo, ktoré rodinu donúti bojovať o holý život. A tromfy sú v rukách protivníka. (petrik11)

tron

Tvorcom, a tým pádom aj divákom, ku šťastiu chýbalo pár stotisíc dolárov na lepšie efekty + prepracovanejší scenár, ktorý by neobsahoval toľko vyložených logických lapsusov. Ak si ale odmyslíme efekty a masky, ktoré nie sú zlé, ale mohli byť lepšie, a scenár, ktorý obsahuje asi milión spôsobov, ako sa z pivnice dostať a trilión, ako účinne bojovať proti „nim“, dočkali sme sa prekvapivo vydareného komorného hororu. Najviac ma prekvapilo zloženie matka a tri dospievajúce dcéry; myslel som si, že žiadny americký filmár si netrúfne likvidovať takéto osadenstvo. Mýlil som sa. ()

Dellamorte

Výborný napinák. Dôvod na skrývačku pred umelohmotným tornádom, bol taktiež originálny. Osoby a obsadenie adekvátne zodpovedá celkovej úrovni snímku. Natrieskať do podzemia 4 females, aby si spolu s divákom vo vymakane nešikovnom strihu prezreli skazený chrup nejakého " toho " tak aj to bolo originálne. Ako usmievačka poslúži , len sa netreba sústrediť iba na film. Mohlo by sa ti stať to čo mne - frkneš 5ku za úsmev. Mne ten úsmev ukradol 2 body, lebo som mala obavy o osud každej sliepky a nevedela som, či to dokáźu celé prežUť aj s takou minutážou. V závere som si poriadne vydýchla. ()

Fr

,,VŽDYŤ VÍŠ JAKÝ JSOU TYHLE BOUŘKY A MNOZÍ NEVÍ, JAK SE PROTI NIM CHRÁNIT....“ /// Zvedá se vítr. Lidi se vopevňujou jak za války, ale mamča bere děcka do auta a hurá za taťkou (ne náhodou jsou ty děti 3 holky rozdílných povah…). Rádio hlásí ,,BACHA NA TORNÁDA“ a v autě panuje veselá nálada (bodejď, vždyť jsou tam rozdílný povahy…). ,,Nebojte děti, na nás holky se to nevztahuje“ – sice nikdo neřekl, ale všichni si to myslej (teda nejsu si tak jistej – páč jsou tam ty rozdílný povahy…). Jenže tornádo nedbalo mamčiných myšlenek a zahnalo holky do sklepa. Cizího. ,,TADY BUDEME V BEZPEČÍ!“ (tak tohle teda určitě z nich jedna řekla! Jestli myslíte že kecala – tak čtěte dál! Pro vás je tenhle film!). Přiznám se, že mám vo ty slepice kapku strach (páč s nima nesdílím jejich víru v dobrý konce). Jen tak na okraj: Amíci by měli kurva přestat točit filmy vo těch svejch vesnicích plnejch magorů, jinak jim zkolabuje turistickej ruch (na druhou stranu díky nim šetřej na přídavcích pro děcka…tož začarovanej kruh…Obamo raď!). Ale zpět k filmu – uvidíte všechno, co dovolil rozpočet. Podivný herecký výkony, efekty žádný, nebo celkem na hovno. Scénář ze mě naštěstí nedělá idiota, jen recykluje a recykluje. Pravda - pivnice (čiže sklep) je to pěkná a holky naštěstí moc nepitvaj to dění vokolo. Nemaj totiž čas. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám ve zvyku – hlavně za bouřky – lozit po cizích sklepech. 2.) K výročí svatby jsem dostal(a) vejlet po americkým venkově. 3.) Thx za titule ,,petrik1“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

ricci.s

Matka s troma dcérami utekajú pred tornádom, narazia na domček a zalezú do krytu, no len keby vedeli, na čo sa môžu tešiť, asi by si zvolili radšej to tornádo. V každom prípade tam ostanú uväznené a niekto (alebo niečo) tam vonku na nich číha. Moja zvedavosť síce spočiatku narastala každou minútou, ale nemohla trvať večne, takže miestami nuda. Po takmer hodine čakania sa odkryli karty a začalo to byť dosť vtipné, ale aspoň sa konečne niečo začalo diať. Masky fajn, nakrútené je to slušne, a vlastne je to po dlhšej dobe konečne horor, ktorý by sa dal nazvať aspoň trochu originálnym. Lenže celý tento námet bol podľa môjho názoru dosť nezaujímavo odbitý, pretože tam sa dalo naozaj výborne rozparádiť. Chýbalo tomu poriadne GORE. Ináč vcelku OK, ale škoda, mohla to byť krvavá lahôdka. ()

J*A*S*M

Vzhledem k naprosto minimálním očekáváním (stala se nevídaná věc, neměl jsem o tomto novém hororu dopředu ani potuchy) jsem víc než spokojenej. Nailbiter je příjemná malá neambiciózní žánrovka. Nehraje si na nic víc, prostě oddechovka - což jednou za čas potěší. Dějově to příliš originální není, ale některé motivy okoukané nejsou, film má vůči svým postavám docela koule, napínavé to je a strašidelné chvílema taky... takže ačkoli dávám jen tři hvězdy, tedy průměrné hodnocení (na filmu je místy dost znát podfinancovanost, herci nejsou dobří), mám z Nailbiter veskrze příjemný dojem ...a za celkovou sympatičnost jsem v pokušení tam přihodit i čtvrtou hvězdu. Sequel si klidně nechám líbit. Pro mne podobná váhová kategorie jako nedávný The Pact. ()