Kiseki no ringo

• Japonsko 奇跡のリンゴ (více)

Dej filmu je situovaný do roku 1975, do mestečka Hirosaki v prefektúre Aomori, kde sa Akigawa (Sadao Abe) spolu s manželkou venujú pestovaniu jabĺk. Časté používanie poľnohospodárskych chemikálii však začne zhubne pôsobiť sa pokožku jeho manželky. Vystrašný Akigawa sa preto sa zaprisahá pestovať už len jablká bez chemických postrekov. V tom čase bolo však pestovanie jabĺk bez postrekov nemysliteľné, keďže sa považovalo za niečo, čoho sú schopní len bohovia. (Japonský filmový festival)

Anderton

Niektoré filmy trvajúce cez dve hodiny by mali mať radšej okolo 90 minút. Napríklad rodinná hrejivá komercia. Ovocie viery je krásny, citlivý film o láske k žene, rodine a jablkám. Je to film o tom, čo milujúci muž dokáže urobiť pre svoju ženu. Viac krát je vo filme (nevynímajúc jeho ženu) nazvaný idiotom a my máme z neho podobný pocit. Či sme aj takí dobrí ľudia ako on, je už druhá vec. Krásna príroda, krásne stromy, jemná štylizácia postáv, ale bohužiaľ podľa mňa prehnaná dĺžka, ktorá mi bráni k roneniu úprimných sĺz v závere. ()

Jirka_Šč

"Můj otec pěstuje jablka. Ale já jsem jablko nikdy nejedla." ■ Z tohoto filmu mi není dvakrát lehko. Také mám tři dcery. Také byl (je) náš život občas na hraně. Vím, jaké je nemít peníze. A znám, když člověk bojuje se strachem a s vnitřními démony. Seděl jsem v kině a měl pocit, že vidím kousek sebe. ■ K obsahu: Pěstování bio jablek v době, která si nic, než pesticidy, nedovedla představit. Podle AsianWiki skutečný příběh. Někdo by řekl, že nudný. Nebo, že podobných filmů o zaťatosti a umanutosti viděl už mraky. Přesto. Nenudil mě. Vpodstatě bezchybně udělané. Pravdivě. Zábavné, smutné, milé. A od Okuribita miluji Tsutomu Yamazakiho. ()