The Butterfly Room

Thriller / Horor

USA / Itálie, 2012, 87 min

Gotická diva Barbara Steele sa po vyše 30 rokoch vracia do hororovej úlohy a stvárňuje narušenú zberateľku motýľov, ktorá nemá problém odpratať toho, kto jej prekáža, alebo sa jej zbytočne postaví do cesty. Popri nej sa tu objavuje viacero povedomých hororových tvárí, ktoré spolu rozohrajú nenápadnú psycho partičku, no Barbara tomu s prehľadom kraľuje a dokazuje, že to v sebe ešte stále má. Ináč to bolo celkom pekne vystavané (pokiaľ sa v tom človek nechce do detailov vŕtať), zaujímavo natočené a príjemne mrazivé, takže ja si nesťažujem.(4.7.2013)

Horrorová diva Barbara Steeleová v roli šílené matky s velkým kladivem... Počáteční střípky filmu se postupně skládají a nakonec vytvoří bizarní obraz. Motýli se bezmocně třepotají ve smrtičce a následně jsou pečlivě ukřižováni. A co se stane s motýlí dívkou? Bude také nabodnuta na špendlík a vystavena? Časové roviny se prolínají, divák je vržen do kolotoče obrazů a postupně zjišťuje, co jsou zač postavy, které vědomě i nevědomě rozehrávají drama života a smrti. Motýlí pokoj je především o Smrti. O nenaplněných touhách, sobectví, touze ovládat a vlastnit. Ač Steelová zestárla, ponechává si stále neobyčejný šarm. Závěr je sice hezkým dílem vyšinuté osobnosti, ale Barbara by zvládla roli ještě temnější. Dokážu si ji klidně představit i v nějaké novodobé děsuplné gothice...(26.9.2014)

Všichni zmiňují gotickou legendu Barbaru Steel, ale před kamerou se objevila i další nezapomenutelná hororová herečka Heather Langenkamp, jejíž Nancy z Nočních můr lze jen těžko pominout. Co se samotného filmu týče, tak je to krásná ukázka toho, že by jsme se o své seniory měli starat, ať už se k nám v dětství chovali jakkoliv. Mohli by z té samoty zvlčit a kdo by si to potom vzal na svědomí. Docela zajímavá, neotřele působící jednohubka. 60%(10.11.2013)

Atmosféra síce bola len priemerná, bez ľakačiek a ďalších hororových záležitostí, avšak to, na čom snímok stavia je slušne vybudovaná dejová linka. Páčilo sa mi ako scenár umne narábal s jednotlivými časovými líniami a ich prelínaním až do konečnej, výslednej skladačky. V tomto filmovom žánri je to skôr výnimkou. Koniec dal všetkému nádhernú pointovú bodku. Tiež nemôžem zabudnúť na Barbaru Steele, túto 1. dámu gotického hororu, ktorá ani po toľkých rokoch nestratila nič zo svojho hororového šarmu. Celkom spokojnosť. 68/100(1.11.2014)

Královna starých gotických hororů Barbara Steele bude pravděpodobně hlavním lákadlem, které potenciální diváky k thrilleru The Butterfly Room přivede. Když už nic jiného, tak aspoň ji si tedy opravdu užijí, protože z plátna téměř nezmizí. Jinak je film silně vykonstruovaný, ale když člověk na ten nepravděpodobný příběh přistoupí a nebude nad ním příliš hloubat, lze jej sledovat celkem bez úhony.(7.6.2013)