poster

První film (festivalový název)

 • First Movie, The

Dokumentární

Velká Británie / Kanada, 2009, 76 min

Režie:

Mark Cousins

Scénář:

Mark Cousins

Kamera:

Mark Cousins

Producenti:

Trish Dolman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vignette
  **

  Myslím, že potenciál to mělo, ale zabíjela ho zaprvé režisérova intonace (snažila jsem se přes to přenést, ale to se vážně téměř nedalo poslouchat) a zadruhé myslím, že šlo dát dětem do rukou něco malinko kvalitnějšího, aby to pak na plátně nějak vypadalo a hlavně dřív než na konci filmu, když se o tom mluví vlastně od začátku jako o hlavním cíli "mise". Zas na druhou stranu se mi líbilo, jak vybudovali improvizované kino a reakce dětí na promítané filmy. Lepší dvě hvězdy.(4.8.2013)

 • René.girl
  **

  Mrzelo mě, že mi pan režisér celý film vnucoval svůj osobní pohled na situaci v Goptapě a nedal mi tak prosto k utvoření vlastního názoru. Navíc jeho silný irský přízvuk se do filmu prostě nehodí. 40%(4.7.2013)

 • Futt
  **

  První polovina filmu byla útrpná. Důvodů bylo zřejmě víc, avšak za nejvýraznější z nich pokládám průvodní hlas, který nejenže ani jedinkrát neklesl v intonaci na konci věty (což mělo za následek, že to znělo, jako by se nás neustále na něco ptal), ale byl také znatelně uspávající stejně jako jeden šíleně dlouhý záběr na balónky. Snímek začal být o něco zajímavější, když děti Goptapě dostaly do rukou malé kamery a samy začaly natáčet. Film dostal rychlejší tempo a na poslední chvíli mi zabránil spát.(17.7.2013)