Lůza

Ken Loach

Barry Ackroyd

Jonathan Morris
  • d-fens

ocenenia : European Film Awards 1991 - Najlepší film(25.7.2012)

Komedie drsná jako šmirglpapír ukazuje (podobně jako před mnoha lety Zloději kol) začarovaný kruh, v němž může vinou selhávajícího sociálního systému uvíznout takřka kdokoliv. Ken Loach je expert na příběhy lidí žijících z ruky do pusy a nestačím žasnout, s jakou lehkostí dokázal pojmout tak vážné téma tentokrát. Nejlépe o tom svědčí poslední scéna, přinášející současně krutou i úsměvnou katarzi. 80%(3.3.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $295,444Tržby Celosvetovo $-(13.2.2010)

Ani sa nečudujem nízkemu záujmu divákov o tento film. Pohľad na život spodných vrstiev spoločnosti je zaujímavý maximálne autentickosťou prostredia, postáv a jazyka. Dialógy prezrádzajú znalosť prostredia, v ktorom sa dej odohráva. Film je označovaný aj ako komédia, ale smiešne mi pripadlo iba ľavicovo-odborárske táranie toho nerobotnícky vyzerajúceho robotníka. Nezaujal, nepopudil, tak tri hviezdičky. Čo už s ním?(12.2.2014)

Dost dobrá sonda do života tzv. English working class, která vás chytne. Chvílemi vtipná, chvílemi dost smutná, zktatka taková jako je život sám. Zvláště musím upozornit na hudební podkreslení, které mě ze začátku dost iritovalo, protože mi to připomínalo nějakou grotesku,ale posléze jsem si uvědomila, že do celého děje filmu skvěle zapadá. Herecké výkony v čele s Robertem Carlylem jsou výborné a přesvědčivé, akorát Emer McCourt, nevím proč, mi nějak neseděla.(18.11.2013)