Epizody(9)

Druhá, premiérová řada cyklu, ve kterém známé české osobnosti před kamerou pátrají po příbězích nejzajímavějších předků ze svého rodokmenu. Hlavním hrdinou každého z dokumentárních filmů cyklu Tajemství rodu je jiná známá osobnost, která zkoumá minulost svého rodu. Formou detektivky, napínavého dobrodružného odhalování dávných osudů skrývajících se v jejich rodokmenu, oživují jednotlivé osobnosti historii své rodiny a dotýkají se osobně a emotivně existence konkrétních lidí a doby, v níž žili. Každý díl cyklu odhaluje různá témata a období, kterými naši předci procházeli. Atmosféru doby a vysvětlení situací a souvislostí dokreslují krátké historické vsuvky s dobovými archivy. (Česká televize)

VaHo

Kvalita je stejná jako u první řady, jen je škoda, že dílů je méně. Já bych ocenil víc zajímavostí a detailů, které jsou někdy pouze stručně zmíněny, na druhou stranu ale chápu, že na rozsahu 50 minut a pro běžného diváka to musí být jen výcuc... I tak tomu cyklu ale pořád moc fandím, doufám, že další řada bude dřív než zas za dva roky. ()

Cheeter

Druhá série mi přišla mnohem vyrovnanější, než ta první. Nicméně mě překvapil výběr některých osobností, občas jsem se musel dívat, koho to vlastně sleduji. ()

Yarwen odpad!

Zpracování mírně nadprůměrné, ale koncepce? Je jistě chvályhodné, když se kdokoliv z nás snaží dozvědět informace o svých předcích a dávalo by smysl vytvořit o tomto tématu dokument, jenž by se týkal výrazných historických osobností. Zde se ovšem jedná - z pohledu historie - o nevýznamné postavy, jež by si své předky měly pořešit samy, nikoliv na veřejnosti. Vydávat pak pro tyto soukromé kratochvíle peníze získané z poplatků diváků považuji za neslušné. ()

Sifaka

Zajímavý dokument o předcích známých osobností, úplně to vtáhne do děje a nejraději by si hned sám člověk udělal svůj rodokmen...Je neskutečné, co vše se dozví a vlastně v sobě nachází povahové rysy svých předků a nachází na některé otázky, jasné odpovědi...Výborné!Samozřejmě některá osobnost je mě bližší, jiná méně...celkově 85% ()