Epizody(9)

Druhá, premiérová řada cyklu, ve kterém známé české osobnosti před kamerou pátrají po příbězích nejzajímavějších předků ze svého rodokmenu. Hlavním hrdinou každého z dokumentárních filmů cyklu Tajemství rodu je jiná známá osobnost, která zkoumá minulost svého rodu. Formou detektivky, napínavého dobrodružného odhalování dávných osudů skrývajících se v jejich rodokmenu, oživují jednotlivé osobnosti historii své rodiny a dotýkají se osobně a emotivně existence konkrétních lidí a doby, v níž žili. Každý díl cyklu odhaluje různá témata a období, kterými naši předci procházeli. Atmosféru doby a vysvětlení situací a souvislostí dokreslují krátké historické vsuvky s dobovými archivy. (Česká televize)

Yarwen odpad!

Zpracování mírně nadprůměrné, ale koncepce? Je jistě chvályhodné, když se kdokoliv z nás snaží dozvědět informace o svých předcích a dávalo by smysl vytvořit o tomto tématu dokument, jenž by se týkal výrazných historických osobností. Zde se ovšem jedná - z pohledu historie - o nevýznamné postavy, jež by si své předky měly pořešit samy, nikoliv na veřejnosti. Vydávat pak pro tyto soukromé kratochvíle peníze získané z poplatků diváků považuji za neslušné. ()

VaHo

Kvalita je stejná jako u první řady, jen je škoda, že dílů je méně. Já bych ocenil víc zajímavostí a detailů, které jsou někdy pouze stručně zmíněny, na druhou stranu ale chápu, že na rozsahu 50 minut a pro běžného diváka to musí být jen výcuc... I tak tomu cyklu ale pořád moc fandím, doufám, že další řada bude dřív než zas za dva roky. ()

Sifaka

Zajímavý dokument o předcích známých osobností, úplně to vtáhne do děje a nejraději by si hned sám člověk udělal svůj rodokmen...Je neskutečné, co vše se dozví a vlastně v sobě nachází povahové rysy svých předků a nachází na některé otázky, jasné odpovědi...Výborné!Samozřejmě některá osobnost je mě bližší, jiná méně...celkově 85% ()