poster

Král čuňat (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Dwae-ji-ui wang

 • Jižní Korea

  Doaejieui wang

 • Jižní Korea

  돼지의 왕

 • Velká Británie

  The King Of Pigs

Animovaný / Drama / Thriller

Jižní Korea, 2011, 97 min

Režie:

Sang-ho Yeon

Scénář:

Sang-ho Yeon
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  **

  Film, ke kterému se jen velmi těžko dá něco napsat. Korejský film zjevně uvázl v prostoru přehnaného, věčného násilí a v tomto případě i animace, která vypadá lépe na nepohybujících se obrázcích ve fotogaleriích než na plátně v kině. (Jelikož film jako takový se sám více podobá nehybné kresbě než filmovému záběru.) A krom toho by to potřebovalo tak o hodinu zkrátit. [47th Karlovy Vary International Film Festival](29.6.2012)

 • ScarPoul
  ***

  Reminisencia nad dávnymi časmi. Šikana, bezútešnosť. Pohľad to temného zákutia dospievania v Južnej Kórei. Nikde to asi nieje iné. Sang-ho Yeon natočil animovaný príbeh, ktorý je ale v mnohom veľmi nepríjemný a skôr určený pre dospelého diváka. Tam ale voči nemu film obsahuje niekoľko zakopnutí. Nemastný neslaný koniec, ktorému chýba vyvrcholenie. Zvrat, ktorý je možno nečakaný, ale neprekvapivý. A prienik do sveta postáv je rovnako determinovaný len určitými epizódami. Stále sa to javí ako film, ktorý by mal mať väčšie posolstvo ale pritom je podaný veľmi jednoducho. A bohužiaľ to nezaváňa účelom, ale skôr chybou. Čo je škoda. Bez rozdielu na tieto fakty, je ale stále dobré si filmy pozrieť. Minimálne vražda mačky je určitým spôsobom veľmi nepríjemná.(26.5.2017)

 • bassator
  ***

  47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Dwae-ji-ui wang / THE KING OF PIGS / Král čuňat) - Příjemné rozloučení z dalším karlovarským festivalem. Tento film absolutně nezklamal ba naopak překvapil a na konci i šokoval... - 7. 7. 2012 - kino Drahomíra - Karlovy Vary - 65%(18.7.2012)

 • Sandiego
  ****

  Drásavý zážitek útočící na všech frontách. Zprvu se snímek jeví jen jako černobílá exhibice šikany, násilí a utrpení, kde jsou jasně rozdělené role mezi oběťmi a trýzniteli. Postupně se však podezřelé východisko rozvíjí, přibývá postava obránce, posléze i zástupce zdravého sebevědomí. Dalo by se říct, že je připravována půda pro střety nejrůznějších tezí na téma jak zvítězit nad nekonečným kruhem šikany. Jenže vše se komplikuje až do samého konce. Spor mezi násilím, ignorancí a útrpnou pokorou postupně doplní životní zázemí postav s jejich blízkými a ti teprve vnesou komplexní proměnné do stávajícího rozvržení. Příběh získá hlubší kontury a míří k překvapivému rozseknutí. Drásá i občas až fyzicky působící animace, explicitní brutalita a nekonečně gradující hysterie, která v závěrečné konfrontaci již dospělých obětí svoji přepjatostí působí až nesnesitelně (a to v negativním slova smyslu). Současný rámec je spíše jen patologickým dovětkem, který rozhodně nepůsobí tak přesvědčivě jako dilemata vykreslená v rozsáhlejších retrospektivách. Král čuňat je nakonec originálním pohledem na souboj nevinné, dosud bezbranné dětské duše s temnými proudy, které do ní vynuceně vnáší chladný svět kolem. A jakkoli se může zdát, že výsledky boje dosažené za cenu nejvyšší byly uspokojivé, kdykoli v budoucnu může vystoupit jejich nedostatečnost a uvést celý lidský život v nepředstavitelný chaos a agónii směřující k nevyhnutelnému konci...(29.6.2012)

 • Caym
  **

  Nejdelší návrat do minulosti v mém životě podpořený animací, na kterou jsem si zvykala dobrou polovinu filmu a tradičním pomalým, velmi pomalým asijským tempem (čas na hodinkách nekorespondoval s časem, který hlásil můj mozek). Život mi utíkal před očima, zatímco šikana, ošemetné a tolik oblíbené téma, na sebe bralo obličeje zvířat a vztekem znetvořených chlapců, kteří unaveně posunovali nohy po plátně. Jsem zhýčkaná anime i mangou, takže čuňata, vlnící se pozadí za šílející postavou a rozšiřování zorniček mi prostě nestačí. Vím, co všechno může v kresleném světě existovat, tady existoval jen rozvleklý příběh s pár falešnými konci, krababtící se čela a spousty kopanců, které se opakovaly s pravidelným, pomalu unavujícím tempem a držely pohromadě jen tak tak. Tak možná za ten monstr smích a za dabing.(29.6.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace