Reklama

Reklama

Někteří lidé by nikdy neměli existovat. Člen zvláštní vojenské jednotky Aaron Hallam je dokonale vycvičený vládní zabiják. Naučil se zabíjet bez zaváhání a bez emocí. Proto je také nasazován do nejtěžších akcí. Během mise v Kosovu je však svědkem brutálního masakru nevinných lidí. Splní svůj úkol a „eliminuje“ velitele srbského komanda. Něco se v něm však zlomí… O několik let později jsou v oregonských lesích nalezeni brutálně zavraždění lovci zvěře. FBI je při pátrání po záhadném vrahovi bezmocná, a tak se obrátí na stopaře a ochránce přírody L.T. Bonhama. Ten kdysi pracoval jako trenér zvláštních armádních jednotek a učil své svěřence, jak v extrémních podmínkách přežít – a jak spolehlivě zabíjet. L.T. se vydá do lesů a rychle zjistí, že pachatelem vražd je jeho nejlepší žák Aaron… Akční thriller, ve kterém se ke slovu mimo jiné dostává i filipínské bojové umění „kali“, je dílem renomovaného režiséra Williama Friedkina (Vymítač ďábla, Krvavá volba). V hlavních rolích uvidíte oscarové herce: Tommyho Lee Jonese, který si roli neúnavného pronásledovatele vyzkoušel už počtvrté (po filmech Uprchlík, Šerifové a Dvojí obvinění) a Benicia Del Tora (Traffic – Nadvláda gangů). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (306)

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Starodmódní chladná oldschoolová two-men show, bez triků a efektů, plíživě pomalá, psychologicky rozebírající, oku lahodící a do sedadel přibíjející. Ostře vykreslené kontury vztahu otec-syn (učitel-žák) nafukují plochou akční báchorku do třetího (perfektně mrazivě atmosferického) rozměru a povyšují ji nad všechny mainstreamové koktejlovky současné produkce. Rambo by měl určitě radost. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Úmyselne chladný (v štýle INSOMNIE) a dosť surový thriller, ktorý robí osobitým hlavne použitie nenápadnej, tichej hudby v pasážach, kedy by ste čakali hulákajúci orchester. Evidentne kvôli dosiahnutiu väčšej autenticity a naturalizmu. Prvá, pomalšia a klišovitejšia polovica je handicapovaná chabou charakteristikou postáv (zlatá INSOMNIA...) a miestami prihlúplymi flashbackmi do minulosti, ktoré nás s nimi oboznamujú; v druhej ale prichádza na rad čírá akcia a snímka naberá na slušnej dynamike a pichlavej krvavosti. Na mainstream fakt dosť surové - toľko rezných rán sa v jednom filme len tak nevidí (strieľa sa len minimálne). Ženské osadenstvo s-kalo a zakrývalo si oči... Herci sú OK, ale zaslúžili by si lepšie rozpísanú psychológiu. Connie Nielsen to (opäť) moc, moc sluší. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Taková jednička Ramba mírně postavena na palici. Syrovost a Friedkinovo zdatné ukočírování akčních scén sráží klišoidnost příběhu, kupa nevěrohodností (celá úvodní scéna z "Bosny") a kupa vyslovených dějových blbostí. Nebo byste při útěku, hnáni stovkami pronásledovatelů, taky ráčili si v poklidu ukovat nůž? ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Zkušený harcovník a režisér několika vpravdě legendárních snímků William Friedkin zavzpomínal na své lepší časy a natočil vysoce nadprůměrný thriller o duelu dvou mužů a především o mocném kouzlu a přímočarosti chladné oceli. Příběh sice neoplývá přílišnou originalitou a najdou se v něm jak logické nedostatky, tak místa přehnaná či předvídatelná, nicméně díky "akčnímu talentu" pana režiséra si po celou dobu drží vysoké tempo a co je nejdůležitější, syrovou atmosféru skutečného boje muže proti muži, bez pravidel, na život a na smrt. Nejsilnějšími místy jsou rozhodně "lesní" scény v první polovině filmu, Jonesovo plížení lesem a úžasné záběry dávající vyniknout krásám přírody jsou nezapomenutelné. Za tohle a flashbacky s výcvikem, skvěle vymytého Benicia a vinu v očích Tommy Lee Jonese dávám 80%. Promiň, Connie, ale v tomhle filmu není pro ženskou místo;) ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Perfektní ruční práce, z níž je doslova cítit živočišnost, čerstvá krev a chlapskej pot. Štvanec je surová a odosobněná akce, která naturalistickým způsobem vykresluje starý přírodní zákon o silných jedincích, kteří si museli vždycky bolestně krvavým způsobem vymezit pole působnosti. Vydeptaný zabiják Del Toro, zahnaný děsivými myšlenkami do kouta, se stáva touhle kousavou šelmou. Vysvětlovací dialogy zde nemají místo. Ale když se zpětně podívám na příběh, vidím jen jeden mistrně zpracovaný citát. Nic víc, bohužel - ale ani nic míň. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (11)

  • Mnoho scén bylo natáčeno v Portlandu, protože filmaři potřebovali déšť. Během natáčecích týdnů však nepadla ani kapka. (Matty)
  • Postava Tommy Lee Jonese je inspirována skutečným stopařem Tomem Brownem Jr., který byl rovněž technickým poradcem štábu. (Matty)

Reklama

Reklama