poster

Pátrání po Sugar Manovi

 • Švédsko

  Searching for Sugar Man

 • Velká Británie

  Searching for Sugar Man

 • Slovensko

  Pátranie po Sugar Manovi

 • USA

  Searching for Sugar Man

Dokumentární / Hudební / Životopisný

Švédsko / Velká Británie, 2012, 86 min

Scénář:

Malik Bendjelloul
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  *****

  Tak úžasně silný příběh jednoho (ne)zapomenutého písničkáře, až působí kýčovitěji než nejprovařenější melodrama. V realitě se občas dějí hodně divné věci. Podobně jako Buena Vista Social Club - jeden velký hudební návrat a oslava muzikantství (a tady také z části překvapivě vělmi zajímavý vhled do totalitní reality apartheidu) 9/10(11.1.2014)

 • Kaluž
  *****

  No ty vole pecka, ale jako fakt krutopřísná! Bob Dylan a Mirek Dušín nějakým hrůzostrašným způsobem zplodili syna a dali mu do ruky kytaru. Důkaz dodnes žije v Detroitu. A jedem: „Sugar man, won’t you hurry 'cos I'm tired of these scenes / For a blue coin won’t you bring back all those colors to my dreams / Silver magic ships you carry jumpers, coke, sweet Mary Jane…“(22.10.2013)

 • emma53
  *****

  Díky za Sugar Mana a za skvělý životopisný film o muži, který se v životě živil jak se dalo, ale který měl dar psát básně o tom, co viděl nebo sám zažil a pak to úžasným způsobem prezentoval ve svých písních. A to co v životě viděl, nebylo většinou nic pozitivního, spíš naopak, samá bída a strádání. Rodriguez ani nevěděl, jak je slavný a i když se pak okolnosti změnily, tak zůstával stále svůj a za sebe můžu napsat, že na konci tohoto dokumentu mě to emotivně docela rozhodilo. Téměř neuvěřitelný příběh s ještě neuvěřitelnějším koncem. Vřele doporučuju a jdu hledat jeho písničky, protože to rozhodně stojí za to.(2.4.2013)

 • JohnMiller
  *****

  Videl som už veľa neuveriteľných príbehov, ale toto je bezpochyby ten absolútne najneuveriteľnejší. Kebyže by niekto natočil celovečerný Hollywoodsky film presne podľa týchto udalostí skritizoval by som to a odvolával by som sa na hroznú naivitu a až detinský pocit na silu vloženú dojímavosť. Lenže ono sa to stalo naozaj. Holt hudobníci šesťdesiatych rokov sú stále frajeri.(16.6.2013)

 • Popluh
  *****

  Nějaké chyby to má a u některých jiných dokumentů by to mohli být chyby dost podstatné, ale tenhle dokument je svoji emocionální silou neuvěřitelné hudební pohádky všechny vymaže. Je to chytře vystavěné a pěkně natočené a Rodriguez a jeho nadšení jihoafričtí obdivovatelé to utáhnou od začátku do konce obrovským charismatem a upřímností. Emocionální pecka která na letošních Oscarech neměla obdoby.(18.5.2013)

 • - Několik posledních záběrů bylo natočeno pomocí telefonu iPhone s aplikací 8mm Vintage Camera, protože na dokončení filmu režisérovi došly peníze . (Dragoni)

 • - Snímek byl zahajovacím filmem na filmovém festivalu Sundance v lednu 2012, kde získal Zvláštní cenu poroty a Cenu diváků za nejlepší mezinárodní dokument. (Dragoni)