Reklama

Reklama

Není nad Jimmyho

  • Česko Největší hra Jimmyho Grimbla (více)

Obsahy(1)

Patnáctiletý Jimmy Grimble z Manchesteru to nemá jednoduché. Ve škole jej šikanují agresivní spolužáci, doma si nemá co říct s novým přítelem své matky. Ani ve fotbale se mu příliš nedaří, a když je s dívkou Sárou, která se mu líbí, strašně se stydí. Radost mu přináší jen fandění fotbalovému klubu Manchester City. Bohužel však bydlí ve čtvrti, která preferuje Manchester United. Jedinou Jimmyho oporou je školní trenér Eric, bývalý úspěšný fotbalista, který také potřebuje povzbudit sebevědomí. Jimmy má talent pro hru, avšak před publikem je bezradný a nejistý. Když jednoho dne získá staré kopačky, které jsou údajně kouzelné, nevěří, že by to mohlo nějak změnit jeho život k lepšímu. Důležitý zápas o školní pohár je pak pro něj první příležitostí zjistit, zda kouzelné kopačky nosí štěstí. Film vypráví o vítězství mladého outsidera nad svým strachem s porozuměním pro potíže teenagerů. Vážné téma školní šikany zajímavě kontrastuje s pohádkovými prvky příběhu, které se prolínají se všední realitou. Lewis McKenzie, jemuž lze věřit každé slovo, prokázal ve své první roli jako Jimmy Grimble syrový a přirozený talent. Také ostatní postavy jsou v podání zvučných jmen britské provenience velmi uvěřitelné. Zajímavá vizuální stránka přispívá spolu s moderním hudebním doprovodem k magické atmosféře, v níž se neuvěřitelné může stát skutečností. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (49)

mysiak 

všechny recenze uživatele

Možno to bolo nalinkované ako typický športový film..ale proste Briti majú talent a vedia z toho urobiť vynikajúco pozerateľnú komédiu...mix typicky čierneho britského humoru a ich národnej hrdosti - futbalu...vznikol celkom dobrý športovo/komediálny film na ktorý sa dá hocikedy pozrieť..a čerešničkou na torte sú absurdné futbalové scény :) ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Nesnáším fotbal. Filmy o fotbalu mě nebaví. Naštěstí se tohle ze začátku tvářilo alespoň jako povedená a humorná komedie, tolik vychytaných vtípků v první půlhodince filmu jsem už nějaký čas neviděl. Jenže pak je fotbalu věnováno stále více místa (což by mi zase ani tak moc nevadilo, tady to bylo, alespoň do závěrečného zápasu, často i humorné a podané tak nějak i zábavně) a film se čím dále bořil do klišovitého romantického dramatu a vyvrcholil ultratřeskutým happy endem. Navíc, děj byl strašně předvídatelný (člověk by si až mohl vsázet na to, jaké klišé ještě přijde na řadu) a bylo v něm neuvěřitelně moc náhod. No, celé to ale tak nějak bylo zkouleno do dívatelného filmu na popracovní večer, který párkrát i rozesmál (slepý chlápek, který chodí na fotbal už 40 let, ale ještě prý neviděl ani jeden gól). Čistý průměr, pro tu předvídatelnost a klišovitost ale musím zaokrouhlit dolů. ()

Reklama

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Krásný atmosférický film o hrdinovi, jemuž jeho motorické neurony ztěžují život a které se snaží potlačit (nevědomky) „kouzelnými“ kopačkami. Angličané opět natočili skvělý film z fotbalového prostředí, kde samotný fotbal ustupuje do pozadí a v centru pozornosti se více řeší rodinné vztahy, šikana (spíše „komického“ ražení) nebo nízké sebevědomí. Lewis McKenzie se své titulní role zhostil na výbornou, navíc mu skvěle sekunduje (jak jinak) výborný Robert Carlyle. A nebyl by to anglický film, aby jej nedoprovázel nadupaný soundtrack (The Stone Roses, The Chemical Brothers, Fatboy Slim aj.). Přestože jsem fanoušek toho –opravdového- týmu z Manchesteru (tedy United), film o fanouškovi City jsem si užil naprosto dokonale. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

... aneb jak hravě zpracovat téma o fotbalové hře. Příjemný film nejen o motorických neuronech, kouzelných kopačkách, podceňování, partnerském hledání, ale hlavně o odvaze. Zajímavá kamera (první gól, nástup na finále), místy klipovité zabarvení s fajn hudebním podkresem. Za smršť závěrečných scén (nahrávka, polibky) pohádkové hodnocení:-D ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Původně měl tento snímek posloužit jako kulisa k odpolednímu žehlení, netrvalo však dlouho a jen občasné zablafání páry doprázdna nenápadně připomínalo mou ignoraci k hromadě textilií... vyhrála slabost pro příběhy teen outsiderů se sportovní tématikou, nádavkem se mně dostalo úsměvných situací, lahůdkových záběrů doplněných příjemnou hudbou a oblíbeného Roberta Carlyleho. I přes jasnou předvídatelnost to rozhodně nebyl ztracený podvečer. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • V době uvedení filmu byl Manchester City druholigovým týmem. (Indy21)

Reklama

Reklama