poster

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1.

 • USA

  Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Animovaný / Akční

USA, 2012, 76 min

Režie:

Jay Oliva

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Scénář:

Bob Goodman
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pedro Morales
  *****

  Celou dobu jsem se nemohl ubránit pocitu, že tomu prostě někde něco chybí a možná to budou právě i ony vnitřní monology Bruce Waynea, které podle zdejších komentářů jsou docela významnou součástí původního comicsu. Jinak ale nemám co vytknout. Naprosto úžasná animace společně s dechberoucím hudebním doprovodem vytváří perfektně temnou atmosféru pro vyprávění příběhu o návratu stárnoucího a nežádaného (anti)hrdiny a jeho boji nejen s padouchy ovládajícími město. Tleskám a nedočkavě vyhlížím pokračování.(16.10.2012)

 • milka
  ***

  Malinko rozpačité, i když jako rozjezd k brutálnímu finále vlastně postačí. Jenom je to až příliš rozkouskované, chybí tomu silný záporák a linka s Harveyem Dentem zůstala ležet nevyužita. Cast vynikající hlasu Petera Wellera byla ale absolutní trefa do černého. Oproti druhému dílu je to ale fakt čajíček.(30.8.2013)

 • Avari.73
  *****

  Nebýt laciné animace ve velkých celcích (Ghibli jsem nečekal, ale i tak), tak mohlo jít o skutečnou pecku. Scénář je vynikající, napsané postavy taktéž a některé scény jsou perfektní až dechberoucí. Dávám plný počet (9/10). Tenhle díl se mi líbil více než druhý a ten na míň jak čtyři ve svým žánru není.(25.1.2013)

 • Mr.Mick
  *****

  Na začiatok by som povedal, že komix to neprekonalo (ten je o úroveň vyššie) ale zato je to presne tá adaptácia akú si zaslúži. Najlepšia. Jediná vec čo navyšuje komix nad tieto filmy sú vnútorne monológy ktoré doťahujú zážitok k ešte epickejším rozmerom. Inak je to okienko po okienku rozhýbaná predloha.(18.2.2013)

 • ivan_drago
  *****

  Slice and dice... Rozpohybování asi nejlepšího komiksu na světe se povedlo na jedničku a Nolan si může jít potichu onanovat pod peřinu... Batman starý a unavený, v důchodu, zločin se ovládá gotham a na Batmana pohlíží veřejnost i veřejné sloýky jako na teroristu... Neobjevil se na scéně už deset let... Ale samozřejmě svého démona nenachá spát a s vervou se znovu vrhá do boje proti zločinu... Starý, unavený, ale odhodlaný, chytrý a s pomocí mladé Robinky a věrného Alfreda... Atmosférou je film jediněčný a Gotham správně temný a nehostinný vlnou brutálních zločinů... Akce je nápaditá a vševypovídající a film vůbec enmá slabinu a stává se tak nejlepším Batmanem... Du zkouknout druhý díl a očekávám film na hodnocení šest...(9.3.2013)

 • - Ve filmu je možné spatřit obálky skutečných DC komiksů "Swamp Thing" a "V for Vendetta". Studio si tak udělalo malou reklamu. (Lorge)

 • - Wade Williams, ktorý tu daboval Harveyho Denta, si zahral malú rolu správcu väznice Blackgate vo filme Návrat Temného rytiera (2012). (Sociopath)

 • - Postava doktora Bartholomewa Wolpera má na sebe tričko s logom Supermana, ďalšieho superhrdinu zo stajne DC Comics. (Sociopath)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace