Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Animovaný / Akční

USA, 2013, 74 min

Jay Oliva

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Bob Goodman

Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj Blu-ray v USA $2,225,450Tržby za predaj DVD v USA $1,772,032║ až príliš drastický komiks, príbeh miestami stráca zmyselnosť, graficky pekné /60%/(23.1.2013)

Přesně podle očekávání. Brutalita, emoce a jedna výborná scéna za druhou. Potenciál předlohy vyždímaný na maximum, jen to uhýbání kulkám je chvílema trochu moc :)(12.1.2013)

"Kolik lidí jsem zabil tím, že jsem tě nechal žít?" Hodně, ale jsou to jen nakreslení lidé, takže mi je to jedno. Já jsem prostě z druhé části nijak zvlášť nadšený nebyl, protože to střílelo, bouchalo, dýmilo, ale že by mě to nějak ohromilo, tak o tom by se dala vést obsáhlá debata v anarchistických kroužcích. Mě prostě trochu mrzí, že tentokrát jsem neobdržel žádné fórky, žádný nadhled, ale prostě prostě jenom velkou dávku akce. A ani Joker s Brunem mě nedokáží přesvědčit o tom, že někdo nechá Supermana nebo Batmana zemřít v době, kdy mu každý z nich vydělává spousty dolarů. A v takovém prostředí já nedokážu být napnutý, to si spíš občas zívnu.(7.10.2016)

Hezká batmanovská přehlídka, která v sobě má vše, co si s dnešním fenoménem Batman (i v důsledku revizionářské předlohy) spojujeme. Trochu mě mrzí mělké charaktery, ale na druhou stranu může díky tomu film odsýpat.(26.3.2017)

Patrně nejlepší adaptace komiksu. Nolan z ní ve svých filmech vytěžil maximum, ale pořád zůstává v Millerově stínu. Druhá polovina NÁVRATU TEMNÉHO RYTÍŘE vytahuje žolíka z rukávu. Mrazivá a brutální konfrontace s vysmátým magorem v tunelu lásky je snad ještě lepší než epické finále s mužem z oceli. Akční sekvence jsou samozřejmě delší než v knize a je lahůdka je sledovat. Tolik lidí jsem připravil o život tím, že jsem tě nechal naživu.(26.1.2013)

Ehm, možná se mi to jenom zdá, ale... vážně dohání animovaná video tvorba pomalu ale jistě tu profesionální, hollywoodskou? Úzkost mi několikrát sevřela hrdlo, tak intenzivní to je.(3.2.2013)

Jestliže řeknu, že první část byla skvělá, tak tato druhá je naprosto bombová. Předloha je úplně vydřená na maximum, Joker je prostě skvělej, stejně tak i ostatní vedlejší postavy. To se prostě a jednoduše povedlo...100%(28.10.2013)

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 si drží kvality jednotky a prichádza s perfektným a dramatickým koncom. Príbeh sa posúva trochu ďalej, Batmanový protivníci naberajú na sile a Batman musí vymyslieť plán v boji v ktorom nemôže vyhrať. V tomto druhom diely nechýbajú opäť skvelé akcie, emócie a aj hudba tiež stojí za to. Škoda niektorých akcii, ktoré boli skutočne prehnané ako uhýbanie guľkám. Každopádne sa jedná o najlepší Bat-animák. Obľúbený soundtrack: A Good Life…Good Enough. 95% - 5*(7.2.2013)

Spočiatku som sa prikláňal k nižšiemu hodnoteniu ako u predchádzajúcej časti, ale neskutočne veľkolepé a pompézne vyvrcholenie, čítajúce bravúrny posledný súboj s Jokerom, napätie v rusko-amerických vzťahoch, pretiahnutie mutantov na Batmanovu stranu, politické machinácie a smrteľný rozkol so Supermanom ma po zakrátko presvedčil o opaku a donútil ísť ešte vyššie ako minule. Tieto dva animáky vidím ako rozhodujúce v novej ére Batmana, nadčasové, a raz z nich istotne bude kult rovnaký ako u Millerovej predlohy, i keď šli paradoxne úplne inou cestou a priklonili sa k mainstreamu. Keďže som však Frankov opus nečítal,môžem dať bez výčitiek plnú paľbu. A otváram šampanské, toto je môj 1000. komentár. 100%(3.2.2014)

Film, ktorý neustále prekvapuje, kladie otázky a ešte menej na ne odpovedá, beží zbesilým tempom a je plný neočakávaných zvratov. Geniálna predloha, z ktorej tak verne čerpal Nolan sa s jeho filmovým rukopisom spája a ... kruh sa uzavrel! Tlieskam!(15.1.2013)

Nolan se může jít zahrabat, absolutní vrchol komixových adaptací.(19.1.2013)

Tak kurevsky epickej, napínavej, emotivní, temnej a dokonalej animák jsem snad ještě neviděl. Musím si sehnat předlohu. " No more! All the people I've murdered...by letting you live." (20.1.2013)

90%(20.8.2013)

• boshke

Čekal jsem, že druhý díl dojem poněkud vytáhne, ale chyba lávky. Příběh mi připadal ještě nesmyslnější a nekonsistentnější než v jedničce, prostě šílená kombinace Jokera, Mutantů, Rusáků, Supermana,... Ale tak 176. nejlepší film (ha ha) máme za sebou, tak má dušička pokoj... 40%(15.10.2016)

• HAL

Už o něco lepší než první část, v podstatě jen díky Jokerovi a slušně vygradovanému souboji se Supermanem (s kvalitně vykradeným hudebním doprovodem). Jinak ale stále primitivní rubanice ve které z hloubky předlohy nezůstalo prakticky nic. 5/10(20.9.2013)

Rozhodně ještě vydařenější než první část. Je lepší film vnímat odděleně od comicsové předlohy. Ačkoliv papír snese více než film (jedno zda hraný či kreslený), syrovost a brutalita snímku rozhodně nechybí. Mrtvoly se vesele kupí (ano, mnohé se při tom usmívají) a pro krev se nechodí daleko. Dospělácký comics byl zručně převeden do dospěláckého animáku. Psychologie ustoupila akci, ale co si budeme povídat, to už bývá osud papírových předloh. Nakonec se největším protivníkem ze všech stává Superman a jejich souboj je zdrcující. Superman je zde jen nástrojem jakési spravedlnosti, Batman si uvědomuje dosah svého konání, má svědomí. Jistě, autoři Batmanovi nepokrytě nadržují, jenže souboj nakonec není černobílý, jak by se zpočátku zdálo. A ještě jeden moment - co je horšího než nukleární válka? Ambiciózní ženská, která nezná kompromis. Jenže války vyhrávají odjakživa muži...(3.4.2013)

Tohle bylo ještě lepší než předchozí díl. Naprostá pecka! Tohle jsem fakt nečekal. Batman se opravdu ukázal. Hlavně mě potěšila přítomnost dalších hrdinů a to: Supermana, Catwoman a Green Arrowa. I když už teda nejsou nejmladší. Nejdřív měl, co dělat s Jokerem a nakonec pěkně naložil Supermanovi. Vůbec jsem nevěděl, čeho všeho je schopný. A na koni jsem ho taky ještě jet neviděl. :D Opět mu pomohla jeho Robin. Ale konec mě docela překvapil. ;)(10.2.2014)

• SeBig

Druhý díl o něco lepší, hlavně díky tomu že tam bylo víc akce, fight Superman proti Batmanovi byl lepší než ve sračkoidní filmoví verzi a hlavně Joker a jeho vraždění mě celkem dost bavilo, i když ztvárnění Jokera nic moc, tak byl jedinej kdo mě bavil. Jinak opět žádná sláva.(9.2.2017)

Stylová druhá část Batmanovského eposu. Harveyho Denta tentokrát vystřídal Batmanův dokonalý protivník Joker a všechno je tak ještě o kus intenzivnější. Však tentokrát jde proti anarchistického Batmanovi i Superman ve vládních službách, i když jenom neochotně. Přesto se člověk ani tady nemůže zbavit pocitu, že prostředí a postavy mohli být prokreslené víc a stačilo k tomu třeba deset minut stopáže navíc. Nejvíc člověku asi ulpí v hlavě myšlenka, že Bruce Wayne by nejspíš přežil i atomový výbuch.(18.4.2017)

Fantázia.Najlepší DC animák a u mňa ešte vyššie než Burtonove filmy.Platí pre oba diely.(19.9.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11