Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (214)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Kolik lidí jsem zabil tím, že jsem tě nechal žít?" Hodně, ale jsou to jen nakreslení lidé, takže mi je to jedno. Já jsem prostě z druhé části nijak zvlášť nadšený nebyl, protože to střílelo, bouchalo, dýmilo, ale že by mě to nějak ohromilo, tak o tom by se dala vést obsáhlá debata v anarchistických kroužcích. Mě prostě trochu mrzí, že tentokrát jsem neobdržel žádné fórky, žádný nadhled, ale prostě prostě jenom velkou dávku akce. A ani Joker s Brunem mě nedokáží přesvědčit o tom, že někdo nechá Supermana nebo Batmana zemřít v době, kdy mu každý z nich vydělává spousty dolarů. A v takovém prostředí já nedokážu být napnutý, to si spíš občas zívnu. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

O krok lepší než předlohou dobrovolně svázaný první díl, ale na vyšší hodnocení to ani po delším přemýšlení nestačí. Millera totiž uctívám za Sin City, 300, dokonce i za hojně kritizovaný Teror ve jménu víry, ale jeho výlety do Gothamu se mi pod kůži nedostaly. Originál trpí podivným pohledem na legendární ženské postavy (kontrast vzhledu Batmana nebo Jokera s Lanou Lang či Selinou zavání až znepokojivou agresí) a adaptace odmítá aktualizovat dnes již rozpačitě působící dobové reálie typu sovětských nepřátel či falešně bodrého prezidenta Reagana. A když mi nesedí ani zbytečně vyostřený pohled na Supermana, paradoxně právě to jediné místo, které si ve filmovém zpracování zasloužilo místo zkracování spíše o něco natáhnout, musím v hodnocení zůstat v průměru. V hlavě mi totiž zůstává právě jenom Kal-Elův souboj s chemickou reakcí a dostatečně vyhrocený (byť na konci nešikovně střižený) souboj s Jokerem. Je to v důsledku skoro málo, ale na to jsem si u kousků, pod kterými je podepsaný Jay Oliva, už musel zvyknout. ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 si drží kvality jednotky a prichádza s perfektným a dramatickým koncom. Príbeh sa posúva trochu ďalej, Batmanový protivníci naberajú na sile a Batman musí vymyslieť plán v boji v ktorom nemôže vyhrať. V tomto druhom diely nechýbajú opäť skvelé akcie, emócie a aj hudba tiež stojí za to. Škoda niektorých akcii, ktoré boli skutočne prehnané ako uhýbanie guľkám. Každopádne sa jedná o najlepší Bat-animák! Obľúbený soundtrack: A Good Life…Good Enough. 95% - 5* ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Patrně nejlepší adaptace komiksu. Nolan z ní ve svých filmech vytěžil maximum, ale pořád zůstává v Millerově stínu. Druhá polovina NÁVRATU TEMNÉHO RYTÍŘE vytahuje žolíka z rukávu. Mrazivá a brutální konfrontace s vysmátým magorem v tunelu lásky je snad ještě lepší než epické finále s mužem z oceli. Akční sekvence jsou samozřejmě delší než v knize a je lahůdka je sledovat. Tolik lidí jsem připravil o život tím, že jsem tě nechal naživu. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// První část tolik nenadchla, ale "prý" se nebylo čeho bát. Druhá část totiž měla být přímo "božsky" kulervoucí! No... byla. Dostavil se totiž pán v červené pláštěnce, ochránce morálky a zachránce nevinných. Zde, překvapivě, pod tím nejvyšším americkým pantoflem. Zklamal hoch. O to důležitější je právě symbol Batmana, který i přes veškeré obecné přesvědčení, že už by měl pověsit plášť, zahodit masku a přestat dělat bordel - řekne ne a postaví se tak víceméně všem. S pomocí mladé Robin, of course. Nejprve je potřeba vypořádat se s Jokerem. Ten je zaskočen Brucovou přímočarostí a i když se rychle adaptuje a popustí uzdu své šílenosti naplno, souboj nakonec tvrdě prohraje. Co ale s panem S? Naštěstí Clark není znám, svojí "geniálností" a tak Wayne vymyslí plán. Chytrý plán. Plán hodný, jeho jména a poselství. Výborně napsaný komiks, jehož adaptace je o nic méně skvělá a pomyslně opět o kousek pozdvyhává tento comicsový fenomén. Skončí to někdy? Kdo ví. Dokud tu ale bude prostor pro hrdiny jako je Batman, nemuselo by. 100% ()

Galerie (63)

Zajímavosti (5)

  • Během souboje mezi Supermanem a Batmanem v Crime Alley je možné v jednom z pokojů na okamžik zahlédnout zarámovaný obraz s Christopherem Reevem v roli Supermana. (Hpatrik)
  • Jednoruký lukostřelec Oliver je Oliver Queen, známý jako Green Arrow. Stejně jako Bruce Wayne je i Oliver Queen miliardářem, který se rozhodl své bohatství využít k dobrým účelům. Stejně jako Batman tak disponuje výborným vybavením s mnoha inovacemi. (Lorge)
  • Stejně jako v prvním díle si i zde DC udělalo menší reklamu. V jedné ze scén se totiž objevují obálky skutečných DC komiksů jako "Flash" a podobně. (Lorge)

Reklama

Reklama