Batman: Návrat Temného rytíře, část 2.

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Animovaný / Akční

USA, 2013, 74 min

Jay Oliva

Předloha:

Frank Miller (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Bob Goodman

Stylově přepracovaný film podle jednoho z nejkultovnějších komiksů se povedl. Fanoušky komiksu potěší doslovností, mladší generaci švihem. První část je jen ponořením do specifické atmosféry, druhá část je akční jízda vrcholící dvěma skvělými souboji. V "tunelu lásky" vám definitivně dojde, že tohle není animák pro děti.(11.7.2015)

Na mě až trochu moc brutální, ale především se nedokážu smířit s tím, že Superman je tady takový idiot. Pouhá loutka. Absolutně nesouhlasím s konceptem Batman proti Supermanovi a Superman proti Batmanovi, vždyť to má být Batman a Superman a Superman a Batman. Nelze však upřít fakt, že se jedná o skvělé zpracování, které bublá emocemi, akcí a atmosférou lepší, než mají mnohé klasické hrané filmy + Joker vs. Batman v tunelu lásky, kde náš oblíbený šílenec řádí o sto šest + procítěný a živý soundtrack - to se hodně povedlo.(6.12.2013)

Druhý díl Batmana je ještě temnější a brutálnější než jednička. Scény s Jokerem jsou až ultimátní a forma s jakou vystihli jeho šílenství a brutalitu pomalu přesahují jeho hereckou podobu. Stejně tak postava supermana, které je zde popsána jen jako loutka v rukou americké vlády, která s jeho pomocí řeší krize, které sama vyvolá. Jediným rušivým bodem je postava Robina, která jakoby do celého tohoto světa nepatří. Ale možná to byl cíl autorů. Za mě vyjímečný komiks, který si jistě znovu vychutnám.(17.8.2015)

Mozna jeste o chlup lepsi nez prvni cast. A spolu tvori dokonaly na sebe navazujici celek. Z mutanti armady se stali Sons of Batman a verejne mineni se obraci stale vic proti Batmanovi, ktery sice vyresil jednu hrozbu, ale zpusobem ktery se lidem moc nelibi. Navic se Joker rozhodl, ze by konecne mohl svetu rict, jak to ma s Batmanem on sam... Druhy dil je opet brutalni a mrtvolami se nesetri. Je to syrovy thriller zasazeny do obdobi studene valky. A zatimco si Batman dava posledni rande s Jokerem v Tunelu lasky, Soveti se pripravuji ukazat Americanum, kdo ma vetsi kanon. A pekne zamichaji s predstavami o sporadane amer. spolecnosti... Skvela story o tom, jak nekdy nestaci "pouha demokracie", a jak moc je v nekterych chvilich potreba neceho jineho...silneho vudce. Bohuzel to dlouho nechape ani nova komisarka, ani sam Superman, ktery je ve sve naivite pohou loutkou v rukach bezpaterniho prezidenta. A tak ho ceka osudove setkani se svym pritelem i sokem v jedne osobe. A zatimco si Oliver Queen alias Green Arrow chysta svuj sip, vse se riti k epickemu zaveru...(26.9.2013)

• higuain

Zklamání. Předlohu moc neznám, takže nevím, jestli je problém v ní a nebo v tomhle zbytečně rychle se odvíjejícím přepisu, problém je však každopádně ten, že druhá část Návratu Temného rytíře začne a za chvíli skončí. Mezi tím je tuna akce, která ovšem nedává smysl. Respektive jednání postav nedává smysl. Hodí se na to fráze, kterou jsem četl v jednom komentáři ke čtvrtému dílu Harryho Pottera; je to odvyprávěný jakoby z rychlíku. A přehnaný akční scény tomu zrovna taky nepřidaly. Asi to mělo být tak o hodinu delší.(2.2.2014)

• - Během souboje mezi Supermanem a Batmanem v Crime Alley je možné v jednom z pokojů na okamžik zahlédnout zarámovaný obraz s Christopherem Reevem v roli Supermana. (Hpatrik)

• - Stejně jako v prvním díle si i zde DC udělalo menší reklamu. V jedné ze scén se totiž objevují obálky skutečných DC komiksů jako "Flash" a podobně. (Lorge)

• - Jednoruký lukostřelec Oliver je Oliver Queen, známý jako Green Arrow. Stejně jako Bruce Wayne je i Oliver Queen miliardářem, který se rozhodl své bohatství využít k dobrým účelům. Stejně jako Batman tak disponuje výborným vybavením s mnoha inovacemi. (Lorge)