Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

Trailer

mm13

Neobjavili v Millerovej predlohe netušené, ale prečítali ju s pochopením a natočili s citom pre všetky jej nadčasové pozitíva. Pri Pánovi much som komentár zakončil otázkou "Záslužné?", pri seriály Jonathan Strange & pán Norrell skonštatovaním že "v tomto prípade sme nič iné nechceli"... s Temným rytierom je to niekde medzi. Ale keďže sa pohybujeme na poli v prvom rade zábavného žánru, tak štyri hviezdy bez váhania! (nehovoriac o tom, že ak si spomeniem, ako sám Frank Miller dokáže przniť svoje vlastné diela, či sa na ich prznenie prizerať, mám chuť dať 5* a otrepať mu túto akokoľvek doslovnú adaptáciu o hlavu so slovami: "Takto sa to robí, keď už sa musí, ty ambiciózny tupec!") ()

C0r0ner

Oproti prvnímu dílu přibylo řežby a nereálnosti, takže to bylo místy skoro až otravné. Překvapuje mě, že právě tahle část je v žebříčku (co tam vlastně kurva dělá?), protože mi přišla o kus horší než ta první. Pořád se na to dobře kouká a nenudí to, ale na 86% celkového hodnocení to není určitě. 70% ()

HiddenDragon

Mozna jeste o chlup lepsi nez prvni cast. A spolu tvori dokonaly na sebe navazujici celek. Z mutanti armady se stali Sons of Batman a verejne mineni se obraci stale vic proti Batmanovi, ktery sice vyresil jednu hrozbu, ale zpusobem ktery se lidem moc nelibi. Navic se Joker rozhodl, ze by konecne mohl svetu rict, jak to ma s Batmanem on sam... Druhy dil je opet brutalni a mrtvolami se nesetri. Je to syrovy thriller zasazeny do obdobi studene valky. A zatimco si Batman dava posledni rande s Jokerem v Tunelu lasky, Soveti se pripravuji ukazat Americanum, kdo ma vetsi kanon. A pekne zamichaji s predstavami o sporadane amer. spolecnosti... Skvela story o tom, jak nekdy nestaci "pouha demokracie", a jak moc je v nekterych chvilich potreba neceho jineho...silneho vudce. Bohuzel to dlouho nechape ani nova komisarka, ani sam Superman, ktery je ve sve naivite pohou loutkou v rukach bezpaterniho prezidenta. A tak ho ceka osudove setkani se svym pritelem i sokem v jedne osobe. A zatimco si Oliver Queen alias Green Arrow chysta svuj sip, vse se riti k epickemu zaveru... ()

SonGokussj

Oblíbené sexuální hlášky z filmu: ... "What do we do with him?" "Nothing. He's too big." ... ... "Bruce! Your heart!" ... ... "I wanna you to remember me as a man." ... ... "Eyes downside, spud!" ... ... "You're feeling it now, aren't you?" ... ... "But I didn't have to go easy on you." ... ... "In all years to come, in your most private moments..." Závěrem: Naprosto epické. Sedl jsem si k tomu na pár minut, shlédl na posezení obě části. Nikdy jsem netušil, jak emotivní může být zakončení, ve kterém nebylo řečeno ani slovo. Pouze tlukot srdce a vzájemný pohled dvou lidí. Neskutečně povedení záporáci, nejlepší Joker, jakého jsem prozatím zažil - ZDE jsem konečně po letech pochopil, proč je tak nebezpečný, tak šílený. Epické. Až na ty kulky :-D. Jasných 95% ()

corpsy

Asi ma začnú mátať sny o tom, ako sa vedenie WB proste rozhodlo, že ak to nebude Tim Burton alebo Christopher Nolan, tak sa proste Batman vo svojej pravej, dravej podobe nikdy nedočká svojho príchodu na plátno v hranom filme. DC Cinematic blablabla má proste problémy, sú to skôr problémy v tom, že tržby niesu uspokojivé ( aj keď niesu malé ), kritici filmy trhajú na kusy ( pasáž na zamyslenie ). Ale profil je skvelý. Tento bonbónik v oblasti animovaného filmu je dôkazom toho, že komiksová predloha sa dá zúžitkovať tak, ako sa patrí ( aj s priliehavými gaťami ) a nebude to patetické a ani lacné. Lenže vysvetlite to zadubeným štúdiovým bossom. Myslím, že by tam mali stáť ľudia od filmu a nie...každý patrične vzdelaní vieme kto. ()

• Stejně jako v prvním díle si i zde DC udělalo menší reklamu. V jedné ze scén se totiž objevují obálky skutečných DC komiksů jako "Flash" a podobně. (Lorge)
  • Jednoruký lukostřelec Oliver je Oliver Queen, známý jako Green Arrow. Stejně jako Bruce Wayne je i Oliver Queen miliardářem, který se rozhodl své bohatství využít k dobrým účelům. Stejně jako Batman tak disponuje výborným vybavením s mnoha inovacemi. (Lorge)
  • Během souboje mezi Supermanem a Batmanem v Crime Alley je možné v jednom z pokojů na okamžik zahlédnout zarámovaný obraz s Christopherem Reevem v roli Supermana. (Hpatrik)