poster

Velvyslanec (festivalový název)

 • Dánsko

  Ambassadøren

 • Slovensko

  Veľvyslanec

  (festivalový název)
 • USA

  The Ambassador

Dokumentární / Komedie

Dánsko, 2011, 93 min

Režie:

Mads Brügger

Hrají:

Mads Brügger
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Furciferka
  ***

  No já furt nevím. Docela dobře jsem se bavila, na druhou stranu jsem ale, zejména ke konci, měla trochu problém s tím, jakým způsobem bylo na místní obyvatelstvo nahlíženo. Ale budiž Brüggerovi trocha toho ne zrovna korektního humoru odpuštěna (Pygmejové prominou), postava zbohatlíka ve vysokých leštěných botech byla ztvárněna opravdu vtipně.(9.3.2013)

 • Brylin
  ***

  Odvážný Mads Brügger a jeho průnik do světa africké diplomacie a obchodů s diamanty. Autor zvolit velmi zajímavé téma a po mnoha peripetiích a obálkách se dočkal dokonce oficiálního jmenování do funkce i prvních drahých kamenů, i když mohl několikrát skončit úplně ožebračen či dokonce zabit. Z čistě obchodní zvědavosti bych ještě rád nahlédnul do účetnictví po pár prodejích diamantů - schválně, jestli ty peníze stojí za podstoupená rizika. Hodnotím třemi hvězdičkami.(6.7.2012)

 • Spike23
  ***

  Na jednu stranu velice zajímavý a originální dokument právě díky tomu, že je z oblasti, kde 99% lidí mohlo vidět leda tak Leonarda DiCapria, a tím jejich zkušenost končí. Bohužel ale, na stranu druhou, jeho zpracování není pro všechny a člověk, kterého ani trochu nezajímá jakákoliv politická situace a obzvláště někde daleko v Africe, asi jen stěží se bude u Ambasádora po celou dobu bavit. Celé je to spíše založené na faktech, která vás buď zaujmou, nebo máte smůlu a popravdě jsem čekal od Madse Brüggera něco ve stylu Billa Mahera, byl jsem dost na omylu.(15.10.2012)

 • xpaja
  ****

  Přestože jde o téma, kde by humor neměl být nijak přítomen, je ho tento nekorektní dokument celkem plný. Postava bezohledného zbohatlíka kterou Brügger ztvárňuje je opravdu nepřehlédnutelná a Brügger si zaslouží úctu, že se do něčeho tak nebezpečného pustil. Naštestí to za pomoci mnoha "obálek štestí" přežil a nám bylo umožněno toto vskutku bizardní, ale velmi poučné dílo zhlédnout. Dávám --- == 80 % == --- .(26.7.2013)

 • flu
  *****

  Bizarní dokumentární (anebo spíše mockumentární?) majstrštyk. Puristé budou určitě prskat, že Brügger je manipulátor, předkládá divákům subjektivní a zaujatý pohled na věc a místy krutě zesměšňuje nic netušící aktéry svého filmu (viz celý "sociálně uvědomělý" projekt pygmejské sirkárny). Pokud ale na režisérovu hru přistoupíte, budete se na tomhle tripu do Středoafrické republiky - jedné z nejzaostalejších a nejuzavřenějších afrických zemí, která se už více než třicet let (nepříliš úspěšně) snaží vymanit z chaosu, do nějž se propadla za krutovlády "císaře" Bokassy - velmi dobře bavit. Začínám se pídit po Brüggerově starším dílku http://www.csfd.cz/film/273912-rode-kapel-det/ (dánští Korejci, co jedou sehrát komediální představení do KLDR - to zní slibně).(17.12.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace