Za zdmi

(festivalový název)
  • Belgie Hors les murs (více)

Snímek Za zdmi je celovečerním debutem belgického režiséra Davida Lamberta. Na ploše 98 minut je citlivě a otevřeně zachycen homosexuální vztah mezi dětinsky rozpustilým a nejistým klavíristou Paulem a emocionálně nepřístupným baskytaristou/barmanem Ilirem, který se své orientaci zprvu razantně brání. Snímek je vystavěn na intimních dialozích a podmanivých obrazech demonstrujících průběh jejich bouřlivého vztahu – sledujeme jejich vzplanutí, chtíč, šarvátky, sledujeme šťastné chvíle i ty, kdy jeden druhého bezohledně zraňují. Finální bolestný zvrat v jejich nevyrovnaném vztahu je však nezvratný. (Filmová přehlídka CineBENELUX)

Trailer

Caym

Perfektně vybraná dvojice v hlavních rolích, úsměvný humor, vztah takový, jaký je, bez příkras, bez zbytečných cavyků a snahy rozedrat nitro diváka, přirozené, milé, kouzelně svěží. Jen ta délka, ta to zase ke konci začínala vláčet a utlumila dojmy, ale to se stává poslední dobou většině snímků, bohužel. ()

bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Hors les murs / BEYOND THE WALLS / Za zdmi) - Pro mne který podobné filmy nevyhledává je toto nehodnotitelné nebo přinejmenším rozporuplné... - 30. 6. 2012 - kino Thermal - Kinosál B - Karlovy Vary - 40% ()

StarsFan

Vtipný film, který přitom není komedií. Snímek se sexuálním napětí, ve kterém přitom moc milostných scén - porovnáte-li ho s tématicky podobně orientovanými filmy - zas až tolik nenajdete. Příjemně natočené, velmi lidské. Jen těch posledních třicet minut by se mohlo prostříhat. [47th Karlovy Vary International Film Festival] ()

easaque

Dramat o intenzivní lásce, které není z nějakých příčin přáno bylo už natočeno nespočet. Ale u této jakoby si všechno udržovalo odstup a nedokázal se pořádně rozjet – aspoň já jsem tady ten pocit nedotaženosti často prožíval. Rád bych o tomto filmu napsal něco extra, ale bohužel mi nic takového nepřinesl – nedostatečně intenzívní, nepřesvědčivý … prostě decentní průměr. Možná jsem měl dopředu zbytečně velká očekávání a tak ode mě dostává jen 3 hvězdičky a nemám ani důvod doporučit. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

jhrasko

Láska ako hojdačka. Od náhodného zoznámenia, po počiatočné trápnosti, cez hlad po poznaní a objavovaní, ľahko a vtipne..ale presne, hojdačka, ups and downs..a o voľbe v živote...každý si vyberáme...pohodlie vs. niečo hore nad nami. Nevysvetliteľné, nepopísateľné. Na rozdiel od napr. Keep the lights on, ktorý je obmedzený na svoj zvláštny mikrosvet, je príbeh Paula a Ilira veľmi ľahko pretrasformovateľný na akýkoľvek pár (straight or gay). Intímne a prekvapujúce, pocitovo pre mňa podobné Like Crazy ()