…až ve vězení se pozná opravdový přítel. Brandon Lee, syn legendárního Bruce Leeho, v napínavém akčním příběhu pomsty proti zrádcovským gangsterům (laurie)

Wacoslav1

Tak tenhle snimek s mladickym Brandonem Lee povazuji po pravu za jeden z nejlepsich HK filmu vubec uz jenom to zpracovani je diametralne odlisne nedockame se zaplatpambu ani toho tradicne nevtipneho humoru ba ne tohle je film ze zivota chudak Brandon je slusnej a naivni kluk a jeho odpornej radobykamos Michael na nej hodi vrazdu posle ho do vezeni chce mu znasilnit holku no proste mu zkurvi zivot na cely care prvni pulka neni zrovna akcni je to spise strhujici drama s velmi depresivni atmosferou o tom jak nekoho podelat co to uplne nejvic jde mimochodem Michael Wong jako zaporak je skvely vubec jeden z nejvetsich parchantu co jsem kdy videl ale pomsta bude sladka a tak se poslednich 20 minut meni v tradicni absolutne akcni extazi pro mne osobne je kultovni scena niceni bavoraku a zaverecne vystrileni sidla mafie par chyb se najde Brandon se bohuzel moc nepere a akce mohlo byt vic ale i tak je to jeden z filmu meho detsvi a ta nostalgie proste i po tech mnoha letech porad funguje co naplat ()

sniper18

Je to celkom dobrý film s Brandonom Leem z Hong Kongskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý má priateľa z mafie, no ten ho využije a tak mladík skončí vo väzení za vraždu, ktorú nespáchal. Zatiaľ jeho snúbenka zo strachu o život unikne do zahraničia, mafián postúpi vyššie a mladíka si po príchode z väzenia problémy s bývalým priateľom opäť nájdu. Spracovanie ma ale dosť sklamalo a prekvapilo, nie je síce zlé a dej je väčšinu času celkom dobrý, ale pre akčný film je nevhodné, za čo môže hlavne prílišná pasivita hlavného hrdiny, ked´ už má konať. Akcie je tu málo, ale je celkom dobrá. V priebehu filmu sa nájde iba niekoľko maličkostí, čo ani nestojí za reč a tak najlepší je akčný záver, ktorý síce má nejaké nedostatky, ale je slušne natočený, s dostatkom zabitých, pôsobí drsne a krvavo a hlavne časť, ked´ sa už prestane strieľať je výborná, no nanešťastie krátka. Herecké obsadenie sa mi páči, Brandon Lee vo svojej prvej hlavnej úlohe, len škoda, že tu je málo využitý, Michael Wong ako hlavný záporák a dobre zvolené vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú lepším štandardom Hong Konských akčných filmov osemdesiatych rokov, takže som spokojný. Tento film má sklamal, dobre sa naň pozerá, ale jeho potenciál bol o dosť väčší. Objektívna kvalita filmu- 64%, film sa páči mne na 62%. ()

SeBig

SPOILERY: Doprdele!! Tak tohle byl absolutní nářez přesně podle mého gusta! Dobrosrdečný Brandon zrazen nejlepším přítelem Michaelem a poslán do vězení dostane se do těch největších sraček, zatímco ten co ho zradil se dostane uplně na vrchol a jde po jeho přítelkyni s jeho dítětem o kterém ani Brandon neví.. celý se to tak nějak schyluje až do uplného konce kde nastane NESKUTEČNEJ masakr u kterýho jsem doslova tleskal sám pro sebe blahem!! Takhle uspokojenej jsem DLOUHO kurva dlouho nebyl!! Prostě Brandon Lee v hlavní roli, fajn hudba, vězenský prostředí, honička za doprovodu slejváku kulek z broksny s jeapem a bavorákama, nájezd do sídla a totální likvidace všech těch parchantů, přátelství mezi Brandonem a spoluvězněm, který sem tam hodil nevědomky hlášku.. třeba jako ,,sehnal jsem jen tohle" a otevře sklad plnej kvéru, broksen, m4 a granátu!! Bitka s Bolo Yeungem na začátku!! OMG!!!! Jen jediná věc co mi trošku vrtala hlavou byla ta věc s bachařem, kterej byl nejdřív svině a pak najednou obrat.. NESKUTEČNÁ BOMBA! ()

castor

Jakmile Bolo Yeung převrhne v nočním podniku tác s alkoholem, je vymalováno. Jenže on už naneštěstí dál nic nepředvede. A tak je to celkově. Víc se střílí, než pere, což je s ohledem na obsazení velká škoda. Souboje přicházejí a podivně končí. Brandona Lee tu mezitím zradí nejlepší kamarád, kvůli čemuž skončí ve vězení. Jejich přátelství ale už dřív nabourávala láska k jedné dívce. Souvislejší akce se dočkáme až v posledních deseti minutách, o vydařené choreografii bojových sekvencí jako například u Leeova Rychlého jako blesk zdaleka nemůže být řeč. Navíc tady zřejmě vůbec nefiguroval nějaký dramaturg. Místy chaos, navíc viděno s „kouzelným“ českým dabingem.   ()

Ellmariachi

Rok 1986?!?! Neuvěřitelný, neskutečný a já vůbec nevím jak to ještě nazvat. Na film jsem náhodně narazil na YT a bez dalších zjišťování si jej pustil. Jak se čas posouval ku předu, tak jsem si uvědomoval, že se vůbec nedívám na špatnej film. Vzhledem k roku není překvapení, že se jedná o pěknou a čistou žánrovku. Střílení, akce, krev. Že Hong Kong? Budete se divit, ale nic není přepálený. Akce není nijak extra moc, ale když na ni dojde, tak se na ní pěkně dívá. Pochopitelně vzhledem k datu vzniku. S obavama jsem došel na csfd v jakých to bude číslech. A ejhle! Krásných 70 procent. Já dám ještě lehce navíc 75 za neotřelej konec. ()