Dědictví vášně

Dedičstvo vášne

Legacy of Rage

Akční

Hong Kong, 1986, 86 min

SPOILERY: Doprdele!! Tak tohle byl absolutní nářez přesně podle mého gusta! Dobrosrdečný Brandon zrazen nejlepším přítelem Michaelem a poslán do vězení dostane se do těch největších sraček, zatímco ten co ho zradil se dostane uplně na vrchol a jde po jeho přítelkyni s jeho dítětem o kterém ani Brandon neví.. celý se to tak nějak schyluje až do uplného konce kde nastane NESKUTEČNEJ masakr u kterýho jsem doslova tleskal sám pro sebe blahem!! Takhle uspokojenej jsem DLOUHO kurva dlouho nebyl!! Prostě Brandon Lee v hlavní roli, fajn hudba, vězenský prostředí, honička za doprovodu slejváku kulek z broksny s jeapem a bavorákama, nájezd do sídla a totální likvidace všech těch parchantů, přátelství mezi Brandonem a spoluvězněm, který sem tam hodil nevědomky hlášku.. třeba jako ,,sehnal jsem jen tohle" a otevře sklad plnej kvéru, broksen, m4 a granátu!! Bitka s Bolo Yeungem na začátku!! OMG!!!! Jen jediná věc co mi trošku vrtala hlavou byla ta věc s bachařem, kterej byl nejdřív svině a pak najednou obrat.. NESKUTEČNÁ BOMBA!(5.3.2018)

• Jizni Tlapa

Tohle evidentní béčko jsem tahal ze dvou důvodů. Jsem fanoušek celoživotního záporáka B. Yeunga a chtěl jsem se kochat propracovanou choreografií Leea juniora. Nafackováno jsem dostal,to je fakt. Bohužel však zklamáním,když došlo k zjištění,že prvního tam bylo celé dvě minuty a druhého o tři minuty více... veliké zklamání a konstatování pouho pouhého průměru...50 %.... ani na klasický závěrečný fight nedošlo,což považuji za vůbec nejhorší prohřešek proti béčkovité šabloně!!(20.1.2014)

Klasický starší akční film, přesně takovýto typ akčních filmů mám rád, i když by se někomu mohly některé scény zdát dosti kýčovité a některé pasáže dosti dobře předpovidatelné. Je tu vystříleno hodně nábojů, takže je se na co dívat....Brandon Lee ve skvělé formě, ten chlapík se prostě povedl, škoda ho. Bolo Yeung i když jsou nejznámnější části právě s ním, tu hraje jen pár minut a mimo jiné se tu objeví Alice Zhang Hung známá z filmu Americký Shaolin, kde hrála Ashenu.(10.7.2009)

Pre väcsinu ludi to bude asi standardna HK akcna drama svojej doby s jednym extra sympatakom. Ale pre mna to je srdcovka a môj najoblubenejsi film s Brandonom Lee, ktoreho som v detstve totalne zral. Smutne je, ze nielen on ale aj jeho filmova partnerka Regina Kent zomreli tak skoro. No co uz. V tomto filme sa Brandon predviedol v plnej parade. Jak ako herec, tak aj v akcnych scenach, kde zmlati mimo inych aj ceckateho Bolo Yeunga. Ako sidekicka tu ma Brandon môjho dalsieho oblubenca Mang Hoia, ktory dodava filmu humornu stranku. No a zaporaka si s chutou zahral Michael Wong. A od prvej sekundy mu prajete trpky koniec. Dalej este za zminku stoji Fui-On Shing ako Michaelov zabijak s ktorym tu ma Brandon brutalnu bitku a veteran Wai-Man Chan ako Michaelov otec. Film sice nie je nadupany mnozstvom akcnych scen a viac sa sustredi na tragicky pribeh s klasicky smutnym HK vyustenim. Vzdycky mam chut film vypnut pred zaverecnym dodatkom a nikdy sa neubranim slzam. Ale finalne akcne inferno s vybuchujucimi autami a rezidenciou zaporaka vystrielanov do posledneho chlapa musi uspokojit kazdeho. Ja som si film znova uzil a to v starom dobrom SK dabingu od Intersonicu. Ten cesky je hnus. 8/10.(10.5.2016)

• Silblade

Pravda, očekával jsem od snímku pokračovatele rodu Leeových více. Proto dávám dvě hvězdy, právě kvůli Brandonovi, protože ten mi za ty dvě hvězdy stojí, jinak bych film nemilosrdně označil za odpad. Příběhová linka není oslňující, místy je zmatečná, pokud si člověk mohl něco vychutnat, tak možná jednotlivé scény a těch tam bylo málo. Spousta klišé, spousta nesmyslů (řízení auta v auto. honičce bez plynu jen za pomocí volantu? se stálou rychlostí?) Navíc, akčních scén tam bylo pomálu, očekával jsem více man vs. man bojů, kde bych se mohl pokochat uměním syna Bruce Leeho. I takové Ultra Force, které se tomu velmi podobá, je lépe zpracované, je víc akčnější a napínavější. Ale ne, už nebudu kydat jenom hnůj. Zkrátka jeden z prvních (a mála) debutů Brandona Leeho, hold někdy se tak stane. Brandon je fajn herec, akorát si vybral špatný film.(12.3.2013)

• Brandon Lee