Simpsonovi: Maggie zasahuje

USA, 2012, 5 min

David Silverman

Hans Zimmer

James L. Brooks

Krátrometrážní animák o slavném žlutém batoleti Maggie Simpson, který je speciálně promítán před Dobou ledovou 4 ve 3D. Máma Marge ji na jeden dlouhý den dá do denního centra. Po zjištění, že se jedná o opravdu normální dítě, je Maggie přesunuta do zašlého kouta jeslí, kde se setkává s batolecím tyranem, který již v útlém věku zabíjí motýlky. Po objevení housenky se Maggie všemožně snaží dítěti s brežněvem místo obočí zabránit tomu, aby po jejím zakuklení nezabil dalšího motýla. Beze slov vyprávěný příběh je svou náplní milý a plný emocí spjatých se záchranou malého okřídleného tvorečka. Hudbu zpracoval Hans Zimmer a především v závěru je hudba dominantním a stěžejním prvkem celého kraťasu.(31.7.2012)

Animák, který je ve spojení se jménem Simpsonovi povedený. Dokonce byl nominován na Oskara. Ale menší problém jsem nalezl v jeho zařazení mezi ostatní snímky. Asi proto nemohl ani vyhrát, nepřináší totiž nic novátorského, co se animace a příběhu týče. Pouze byl ve 3D. A navíc, byl uváděn v kině před Dobou ledovou a neměl titulky, to pro průměrného českého diváka znamená pohromu.(26.2.2013)

Kraťas bez dialógov, ktorý sa pokúša vniesť bystrosť, detskú hravosť do sveta Simpsonovcov. Žiaľbohu, nevie sa oslobodiť a prekročiť hranice od zaužívaných klišé, stereotypných obrazov o žltých ľuďoch zo Springfieldu a najmä sa tvorcovia boja, alebo nechcú prísť s niečim novým. Iba hudba Hansa Zimmera je nadštandartná a pomáha gradovať tempo deja.(27.5.2013)

Nepatřím k milovníkům Simpsonsovic rodinky a ani tento filmík to nezmění. Sice byl příjemným bonusem před projekcí Doby ledové v kině i tak mě nijak zvlášť nenadchl. Navíc mi to přišlo dosti ponuré, depresivní spíše hororově laděné. K čemuž využiti v podstatě batolecích se dítek mi nebylo moc po chuti. Humor dosti černý zvláště v podání dětského tyrana. Prvky s nádechem fantasknosti i dětinské naivnosti ve chvílích ochrany housenky a pak motýla byly fajn, ale prostě taková klasika. Aspoň, že to má snesitelnou délku a pointu. 5/10(23.7.2012)

• easaque

krátký příběh, kde je hlavní postavou stále malá Maggie. Tentokrát nevzbudil extra mou pozornost, stejně jako je to s novými Simpsonovými epizodami. Jednoduše nevýrazný a navíc, když jsem po přehrátí prozkoumával klíčovou pointu, tak tam byla úmyslná chyba, aby byla překvapující, což se mi nelíbí. Tudíž jen slabé 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](22.5.2013)

• - Na konci filmu se objeví upozornění, že během natáčení nebylo ublíženo žádným motýlům. (TwoFace)

• - Ve filmu neuslyšíte ani jedno slovo , pouze hlášku Pšššt před začátkem filmu. (URBAN)

• - Snímek byl v kinech promítán před filmem Doba ledová 4: Země v pohybu (2012). (mihran)