Simpsonovi: Maggie zasahuje

USA, 2012, 5 min

David Silverman

Hans Zimmer

James L. Brooks

Nejmenší člen Simpsonovic famílie má konečně vlastní příběh. A je skvělý, i když ne úplně dokonalý. Pěkná délka, napínavý příběh (:D) a šťastný konec. Maggie se ve školce setkává se zlým miminem ze seriálových titulků, který rád zabíjí motýly. A rozpoutá se boj. Má to spád, tempo, je to zábavné, napínavé a uvidíme i Marge. Pokud dostane Maggie takových filmečků víc, budu jen spokojený. Tenhle totiž opravdu stál za to a já z něj měl radost. Výborná hudba Hanse Zimmera i skvělé postavy, to vše je pro filmík plus. A možná je to lepší, než kdovíjaký simpsonovský celovečerák (díl). Celkové hodnocení za mě 85%.(3.8.2012)

Krátkometrážní snímek. Předfilm Doby ledové 4, vyprávějící příběh nikoliv o hlavních aktérů na vtip Bartha či Homera, ale nejmenší a nejmladší bytost Simpsonů Maggie a to je asi důvod proč jsem ubral hvězdičku tomuto kraťasi. shlédnutí zde.(9.11.2012)

Na zčátek musí předestřít - tohle nejsou Simpsonovi. Z pohledu fanouška Simpsonových, bych dal velice nízké hodnocení. Tento film bych spíše zařadil mezi nezávislé kraťasy - plně tomu odpovídá stylem. Z toho hlediska je takový průměrný - pěkná pointa, stylové zpracování, ale chybí tomu něco víc, díky čemuž by mi déle uvízlo v paměti.(14.7.2012)

Maggi je krutá borka xDDD !!! Která zachranuje svět před krutovládou sliizského , smradlavého a hnusného mimina Geralda néé vážně nevím co bych vám měl říct jen si tu mumlám do prázdna , ale pokud jste fandou Simpsonů a nemáte co těch svojich 5 volných minut dělat tak si to pusttě a určitě se vám bude líbit jako mě(24.2.2013)

Z The Longest Daycare se vyklubal zprvu nečekaný a pak velmi zábavný počin. Malá Maggie konečně dostala prostor! Haleluja!:-) Koncepce skvělá, film měl spád. Chválím závěrečnou "Caniovskou" scénu z Leoncavallových Komediantů. Dokonalé, výstižné. Chválím Zimmera, že si takto "vypůjčil" Leoncavallovu geniální hudbu.(25.7.2012)

• - Ve filmu neuslyšíte ani jedno slovo , pouze hlášku Pšššt před začátkem filmu. (URBAN)

• - Marge přivádí Maggie do mateřské školky, která nese název "The Ayn Rand school for tots", v překladu "Školka Ayn Randové pro děti". Ayn Rand, vlastním jménem Alisa Zinověvna Rosenbaum, byla americká spisovatelka a filosofka ruského původu, která se stala známou především díky svým románům, v nichž popsala zcela nový filosofický systém objektivismus, který se dá charakterizovat jako filosofie racionálního individualismu. Na zdech springfieldské školky lze vidět plakáty s odkazem na myšlenky Ayn Randové, například "A is A", v překladu "A jest A", nebo "Helping is Futile", tedy "Pomoc je marná". Jelikož konceptem školky je rozvíjet batolata bez lahví, použití dudlíků je zakázáno. (Aelita)

• - V okamžik, kdy Maggie začne oplakávat zkázu motýla (cca 3:30. minuta), zazní slavná dramatická hudba ze závěru árie "No! Pagliaccio non son!" principála Canio z opery "Komedianti" z roku 1892 od Ruggiera Leoncavalla. (Aelita)