Simpsonovi: Maggie zasahuje

USA, 2012, 5 min

David Silverman

Hans Zimmer

James L. Brooks

Nejdříve za 3*, ale nakonec přidávám * za vtipnou pointu. Nápad by byl, zpracování také hezké, ale nijak mi nepřipadne, že by to vybočovalo z normálnu. Hudba a "kvalitu obrazu" nemůže u tak rozjetého seriálu snad nikoho překvapit. + Hodnotím vystižení filmu tak, že nepotřebuje dabing a stejně je jasně pochopitelný.(26.1.2015)

Maggie vs. batolící se zabiják motýlů s Brežněvovým obočím.. Rozkošně nápaditý, dialogů prostý kraťas s přesnou hudbou Zimmera (především tragično v závěru) a pointou jak z Hillova Podrazu. Ne, ona nemůže být Homerovo dítě - leda že by ten večer táta vynechal svou obvyklou dávku Duffu a másla v kávě..(23.7.2012)

Hodně mě překvapilo že i když se v hlavním seriálu Simpsonovi černý humor moc neukazuje tak tohle je hodně drsné. Maggie je v pohodě ale o tomhle se nedá těžko moc myslet a celkově mi to připadá jako takový pokus tvůrců doby ledové udělat si taky Simpsonovi. Snad kolem Matta prošlo a jestli se mu to libí tak to se asi tak hrozný není, Přesto to není moc promakané takový krátký filmek na kterém se nemá co líbit ale vcelku ani nelíbit. Chybí mi Homer!(16.6.2014)

Kraťas bez dialógov, ktorý sa pokúša vniesť bystrosť, detskú hravosť do sveta Simpsonovcov. Žiaľbohu, nevie sa oslobodiť a prekročiť hranice od zaužívaných klišé, stereotypných obrazov o žltých ľuďoch zo Springfieldu a najmä sa tvorcovia boja, alebo nechcú prísť s niečim novým. Iba hudba Hansa Zimmera je nadštandartná a pomáha gradovať tempo deja.(27.5.2013)

***Celkem 82%***TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Animace 10/10/// PLUS: krásná, moderní animace, milý příběh, bezeslovný, pěkná hudba MÍNUS: příliš krátké, navíc je škoda, že podobných epizod nedělají víc./// Shrnutí: Pár pěkných a úsměvných nápadů ještě nestačí na pětihvězdičkový kousek, přesto se jedná o příjemnou podívanou a taky jak často dostane Maggie hlavní roli?/// PS: Viděno až nyní, ale být tohle jako předfilm k jinému filmu, určitě mám radost.(23.4.2013)

• - Snímek byl v kinech promítán před filmem Doba ledová 4: Země v pohybu (2012). (mihran)

• - Marge přivádí Maggie do mateřské školky, která nese název "The Ayn Rand school for tots", v překladu "Školka Ayn Randové pro děti". Ayn Rand, vlastním jménem Alisa Zinověvna Rosenbaum, byla americká spisovatelka a filosofka ruského původu, která se stala známou především díky svým románům, v nichž popsala zcela nový filosofický systém objektivismus, který se dá charakterizovat jako filosofie racionálního individualismu. Na zdech springfieldské školky lze vidět plakáty s odkazem na myšlenky Ayn Randové, například "A is A", v překladu "A jest A", nebo "Helping is Futile", tedy "Pomoc je marná". Jelikož konceptem školky je rozvíjet batolata bez lahví, použití dudlíků je zakázáno. (Aelita)

• - Ve filmu neuslyšíte ani jedno slovo , pouze hlášku Pšššt před začátkem filmu. (URBAN)