Simpsonovi: Maggie zasahuje

USA, 2012, 5 min

David Silverman

Hans Zimmer

James L. Brooks

Nejmenší člen Simpsonovic famílie má konečně vlastní příběh. A je skvělý, i když ne úplně dokonalý. Pěkná délka, napínavý příběh (:D) a šťastný konec. Maggie se ve školce setkává se zlým miminem ze seriálových titulků, který rád zabíjí motýly. A rozpoutá se boj. Má to spád, tempo, je to zábavné, napínavé a uvidíme i Marge. Pokud dostane Maggie takových filmečků víc, budu jen spokojený. Tenhle totiž opravdu stál za to a já z něj měl radost. Výborná hudba Hanse Zimmera i skvělé postavy, to vše je pro filmík plus. A možná je to lepší, než kdovíjaký simpsonovský celovečerák (díl). Celkové hodnocení za mě 85%.(3.8.2012)

Maggie vs. batolící se zabiják motýlů s Brežněvovým obočím.. Rozkošně nápaditý, dialogů prostý kraťas s přesnou hudbou Zimmera (především tragično v závěru) a pointou jak z Hillova Podrazu. Ne, ona nemůže být Homerovo dítě - leda že by ten večer táta vynechal svou obvyklou dávku Duffu a másla v kávě..(23.7.2012)

Na zčátek musí předestřít - tohle nejsou Simpsonovi. Z pohledu fanouška Simpsonových, bych dal velice nízké hodnocení. Tento film bych spíše zařadil mezi nezávislé kraťasy - plně tomu odpovídá stylem. Z toho hlediska je takový průměrný - pěkná pointa, stylové zpracování, ale chybí tomu něco víc, díky čemuž by mi déle uvízlo v paměti.(14.7.2012)

Nepatřím k milovníkům Simpsonsovic rodinky a ani tento filmík to nezmění. Sice byl příjemným bonusem před projekcí Doby ledové v kině i tak mě nijak zvlášť nenadchl. Navíc mi to přišlo dosti ponuré, depresivní spíše hororově laděné. K čemuž využiti v podstatě batolecích se dítek mi nebylo moc po chuti. Humor dosti černý zvláště v podání dětského tyrana. Prvky s nádechem fantasknosti i dětinské naivnosti ve chvílích ochrany housenky a pak motýla byly fajn, ale prostě taková klasika. Aspoň, že to má snesitelnou délku a pointu. 5/10(23.7.2012)

• Torgal

Nie som síce žiadny fanúšik Simpsonovcov, ale rád sa na nich v televízii pobavím. Z posledných sezón som už ale nič nevidel a zvesti o ich (ne)kvalite ma od toho odrádzali. Ale o tom, že je naozaj zle ma presvedčil až tento zúfalo nevtipný a neoriginálny príbeh, ktorý je tu tak vyzdvihovaný. Nominácia na Oskara je nepochopiteľná, nezasmial som sa ani raz a vlastne ani neviem povedať, prečo zaokrúhľujem na dve hviezdy. 3+/10(18.4.2013)

• - Jedná se o první krátkometrážní animovaný snímek společnosti FOX, který byl natočen podle televizního seriálu, navíc ve formátu 3D. (mihran)

• - Ve filmu neuslyšíte ani jedno slovo , pouze hlášku Pšššt před začátkem filmu. (URBAN)

• - Snímek byl v kinech promítán před filmem Doba ledová 4: Země v pohybu (2012). (mihran)