Simpsonovi: Maggie zasahuje

USA, 2012, 5 min

David Silverman

Hans Zimmer

James L. Brooks

Perfektní němý film o roztomilé a hravé Maggie Simpsonové, která nám ukáže jak dokáže vyzrát i na toho největší raubíře. Maggie je všem velmi známá díky tomu, že jako jediná za celých 20. let seriálů ještě nepromluvila a hlavně pro svůj důdlík, kterým vydává ten famózní zvuk. Tento kraťas je velmi úderný a je příjemným zpestřením před tím, než se spustí Doba Ledová 4 (alespoň v kině tomu tak je). JInak opět zaválel Hans Zimmer, se svojí doprovodnou hudbou.(17.7.2012)

Nejmenší člen Simpsonovic famílie má konečně vlastní příběh. A je skvělý, i když ne úplně dokonalý. Pěkná délka, napínavý příběh (:D) a šťastný konec. Maggie se ve školce setkává se zlým miminem ze seriálových titulků, který rád zabíjí motýly. A rozpoutá se boj. Má to spád, tempo, je to zábavné, napínavé a uvidíme i Marge. Pokud dostane Maggie takových filmečků víc, budu jen spokojený. Tenhle totiž opravdu stál za to a já z něj měl radost. Výborná hudba Hanse Zimmera i skvělé postavy, to vše je pro filmík plus. A možná je to lepší, než kdovíjaký simpsonovský celovečerák (díl). Celkové hodnocení za mě 85%.(3.8.2012)

Co víc dodat, Simpsonovi z pohledu nejmenšího potomka s perfekntím příběhem a hudbou. Je až s podivem, co se dá do 5 minut nacpat. A je velká škoda, že tvůrci Simpsonů takových kraťasů nenatočí víc. Žádná slova (jsou někdy lepší pro hlubší děj), krutá realita (v podobě hlášky na plakátu "Ty nemáš žádnou budoucnost"), dramatický příběh záchrany motýla ze spárů Geralda s komickým průběhem (například scéna u telefonu) a krásným závěrem. Taková díla jako toto jsou mnohem krásnější a hodnotnější než nějaké "barbie, lego" a jiné nesmyslné seriály, které akorát vymyjí mozek, zde je alespoň důležitá myšlenka "chraň vše živé". ----- I kdyby jste Simpsony nemuseli, tak těcho 5 pěkných minut vám neublíží, spíš potěší. Rozhodně doporučuji shlédnout.(28.9.2015)

Nejdříve za 3*, ale nakonec přidávám * za vtipnou pointu. Nápad by byl, zpracování také hezké, ale nijak mi nepřipadne, že by to vybočovalo z normálnu. Hudba a "kvalitu obrazu" nemůže u tak rozjetého seriálu snad nikoho překvapit. + Hodnotím vystižení filmu tak, že nepotřebuje dabing a stejně je jasně pochopitelný.(26.1.2015)

Animák, který je ve spojení se jménem Simpsonovi povedený. Dokonce byl nominován na Oskara. Ale menší problém jsem nalezl v jeho zařazení mezi ostatní snímky. Asi proto nemohl ani vyhrát, nepřináší totiž nic novátorského, co se animace a příběhu týče. Pouze byl ve 3D. A navíc, byl uváděn v kině před Dobou ledovou a neměl titulky, to pro průměrného českého diváka znamená pohromu.(26.2.2013)

• - Ve filmu neuslyšíte ani jedno slovo , pouze hlášku Pšššt před začátkem filmu. (URBAN)

• - Snímek byl v kinech promítán před filmem Doba ledová 4: Země v pohybu (2012). (mihran)

• - V okamžik, kdy Maggie začne oplakávat zkázu motýla (cca 3:30. minuta), zazní slavná dramatická hudba ze závěru árie "No! Pagliaccio non son!" principála Canio z opery "Komedianti" z roku 1892 od Ruggiera Leoncavalla. (Aelita)