Simpsonovi: Maggie zasahuje

USA, 2012, 5 min

David Silverman

Hans Zimmer

James L. Brooks

Poetický a lehce dojemný kratas, u kterého mi nevadila dokonalá kresba, která mě od doby Simpsonů ve filmu trochu popouzí. Ale já mám holt Simpsony rád, takže i tahle jednohubka má u mě absolutorium. http://www.youtube.com/watch?v=zoO0s1ukcqQ(3.11.2013)

Mnoho lidí si určitě myslí, že se rodinka Simpsonových ukázala na plátnech kinosálů pouze jednou a to ve snímku Simpsonovi ve filmu z roku 2007, nicméně není to tak úplně pravda, protože je tady ještě krátkometrážní snímek Maggie zasahuje. Filmeček byl uváděn před čtvrtou Dobou ledovou a hlavní hrdinkou, jak už český název naznačuje, je malá Maggie, která se v jeslích (jedná se o stejné jesle, kde v epizodě Tramvaj do stanice Marge proběhla "dudlíková" revoluce) snaží zachránit mladého motýla před svým úhlavním nepřítelem Geraldem (ano to jméno jsem také neznal, ale Gerald je ono známé batole se srostlým obočím). Zvláštností je, že ve snímku nikdo nepromluví jediné slovo, o zvukovou stránku se tak stará hudební podkres, který dodal Hans Zimmer. Snímku nelze upřít jistá originalita a taky pár dobrých nápadů a odkazů, což ze snímečku Maggie zasahuje činí vskutku zábavnou jednohubku, která je však přece jenom určena hlavně dětem.(10.1.2015)

Na rozdíl od Promethea, zde nemusí řešit, zda je vyjevený svět součástí většího univerza. Čistokrevný simpsonovský svět se všemi současnými klady a zápory. Lepší než Dobá ledová 4, jíž byl předfilmem.(14.9.2012)

Co víc dodat, Simpsonovi z pohledu nejmenšího potomka s perfekntím příběhem a hudbou. Je až s podivem, co se dá do 5 minut nacpat. A je velká škoda, že tvůrci Simpsonů takových kraťasů nenatočí víc. Žádná slova (jsou někdy lepší pro hlubší děj), krutá realita (v podobě hlášky na plakátu "Ty nemáš žádnou budoucnost"), dramatický příběh záchrany motýla ze spárů Geralda s komickým průběhem (například scéna u telefonu) a krásným závěrem. Taková díla jako toto jsou mnohem krásnější a hodnotnější než nějaké "barbie, lego" a jiné nesmyslné seriály, které akorát vymyjí mozek, zde je alespoň důležitá myšlenka "chraň vše živé". ----- I kdyby jste Simpsony nemuseli, tak těcho 5 pěkných minut vám neublíží, spíš potěší. Rozhodně doporučuji shlédnout.(28.9.2015)

Perfektní němý film o roztomilé a hravé Maggie Simpsonové, která nám ukáže jak dokáže vyzrát i na toho největší raubíře. Maggie je všem velmi známá díky tomu, že jako jediná za celých 20. let seriálů ještě nepromluvila a hlavně pro svůj důdlík, kterým vydává ten famózní zvuk. Tento kraťas je velmi úderný a je příjemným zpestřením před tím, než se spustí Doba Ledová 4 (alespoň v kině tomu tak je). JInak opět zaválel Hans Zimmer, se svojí doprovodnou hudbou.(17.7.2012)

• - Jedná se o první krátkometrážní animovaný snímek společnosti FOX, který byl natočen podle televizního seriálu, navíc ve formátu 3D. (mihran)

• - Marge přivádí Maggie do mateřské školky, která nese název "The Ayn Rand school for tots", v překladu "Školka Ayn Randové pro děti". Ayn Rand, vlastním jménem Alisa Zinověvna Rosenbaum, byla americká spisovatelka a filosofka ruského původu, která se stala známou především díky svým románům, v nichž popsala zcela nový filosofický systém objektivismus, který se dá charakterizovat jako filosofie racionálního individualismu. Na zdech springfieldské školky lze vidět plakáty s odkazem na myšlenky Ayn Randové, například "A is A", v překladu "A jest A", nebo "Helping is Futile", tedy "Pomoc je marná". Jelikož konceptem školky je rozvíjet batolata bez lahví, použití dudlíků je zakázáno. (Aelita)

• - Ve filmu neuslyšíte ani jedno slovo , pouze hlášku Pšššt před začátkem filmu. (URBAN)