Simpsonovi: Maggie zasahuje

USA, 2012, 5 min

David Silverman

Hans Zimmer

James L. Brooks

Maggie je moje nejmilejší postavička od dob jejího řádění s brokovnicí, ale tohle je spíš taková epizodka opravdu pro menší diváky a nějak mi to nejde dohromady s typickým konceptem seriálu.Tahle rodinka je na svetě až příliš dlouho a skomírající úroveň posledních 7. sérií nezachrání ani tahle milá jednohubka.V nejlepším by se mělo odejít a pravdou zůstává, že to měl Groening udělat už před deseti lety.60%.(4.3.2013)

Krátkometrážní snímek. Předfilm Doby ledové 4, vyprávějící příběh nikoliv o hlavních aktérů na vtip Bartha či Homera, ale nejmenší a nejmladší bytost Simpsonů Maggie a to je asi důvod proč jsem ubral hvězdičku tomuto kraťasi. shlédnutí zde.(9.11.2012)

Hodně mě překvapilo že i když se v hlavním seriálu Simpsonovi černý humor moc neukazuje tak tohle je hodně drsné. Maggie je v pohodě ale o tomhle se nedá těžko moc myslet a celkově mi to připadá jako takový pokus tvůrců doby ledové udělat si taky Simpsonovi. Snad kolem Matta prošlo a jestli se mu to libí tak to se asi tak hrozný není, Přesto to není moc promakané takový krátký filmek na kterém se nemá co líbit ale vcelku ani nelíbit. Chybí mi Homer!(16.6.2014)

Mnoho lidí si určitě myslí, že se rodinka Simpsonových ukázala na plátnech kinosálů pouze jednou a to ve snímku Simpsonovi ve filmu z roku 2007, nicméně není to tak úplně pravda, protože je tady ještě krátkometrážní snímek Maggie zasahuje. Filmeček byl uváděn před čtvrtou Dobou ledovou a hlavní hrdinkou, jak už český název naznačuje, je malá Maggie, která se v jeslích (jedná se o stejné jesle, kde v epizodě Tramvaj do stanice Marge proběhla "dudlíková" revoluce) snaží zachránit mladého motýla před svým úhlavním nepřítelem Geraldem (ano to jméno jsem také neznal, ale Gerald je ono známé batole se srostlým obočím). Zvláštností je, že ve snímku nikdo nepromluví jediné slovo, o zvukovou stránku se tak stará hudební podkres, který dodal Hans Zimmer. Snímku nelze upřít jistá originalita a taky pár dobrých nápadů a odkazů, což ze snímečku Maggie zasahuje činí vskutku zábavnou jednohubku, která je však přece jenom určena hlavně dětem.(10.1.2015)

Maggie vs. batolící se zabiják motýlů s Brežněvovým obočím.. Rozkošně nápaditý, dialogů prostý kraťas s přesnou hudbou Zimmera (především tragično v závěru) a pointou jak z Hillova Podrazu. Ne, ona nemůže být Homerovo dítě - leda že by ten večer táta vynechal svou obvyklou dávku Duffu a másla v kávě..(23.7.2012)

• - Ve filmu neuslyšíte ani jedno slovo , pouze hlášku Pšššt před začátkem filmu. (URBAN)

• - Na konci filmu se objeví upozornění, že během natáčení nebylo ublíženo žádným motýlům. (TwoFace)

• - Snímek byl v kinech promítán před filmem Doba ledová 4: Země v pohybu (2012). (mihran)