Akční / Krimi / Thriller

USA, 1995, 95 min (Director's cut: 107 min)

• Derek

eszterhas mal stastie ze jeho basic instinct dostal do ruk paul verhoeven ktory ten material dokazal povysit na nieco viac ako len standardny thriller. JADE sa snazi ist v rovnakych stopach, ale vysledok je uplny opak. friedkin je rezijny genius ale tu si vybral jednoznacne slabsiu chvilku i ked sem tam sa mu podari budovat atmosferu a akcne sceny su tiez dobre (hlavne automobilova nahanacka je spomienka na FRENCH CONNECTION), ale ako celok je to totalny bordel. herecke vykony, hornerova hudba ci uz samotny pribeh hranicia s otrasnostou...(16.4.2016)

• Anderton

Psychologicky dôveryhodné asi ako Emanuela, ale nie sme v 70tych rokoch. Skôr to pripomína nejaký erotický film s produkcie Playboya (s vysokým rozpočtom). Snaha urobiť z Davida Carusa filmovú hviezdu nevyšla, rovnako ako úmorná snaha Friedkina nás formou presvedčiť, že sa pozeráme na kvalitný, resp. umelecký film. Raz sa to pozrieť dá.(2.6.2012)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $9,851,610Tržby Celosvetovo $12,300,000║ Tak toto Friedkinovi absolútne nevyšlo, dej je takmer čisto založení len na erotických praktikách(asi rýchla odozva na Základný inštinkt) a okolo toho navešaná len bezvýznamná vata a miestami nejaký ten preblyskujúci deptajúcu vizuál, k tomu ešte bez poriadneho záveru, treba si ho len "politicky" úskokovo domyslieť. /40%/(23.8.2009)

• Djkoma

Temné kriminální drama říká tvůrce obsahu a já musim nesouhlasit. Krimi thriller zní lépe a je určitě přesnější a jméno režiséra je velmi zavádějící. William Friedkin, známý jako tvůrce Vymítače dábla a Francozské spojky, je slušný režisér, ale jeho kariéra připomíná rychlí vzlet do nebe a strmý dlouholetý pád. FIlm není v ničem ani průměrný a na první pohled bych typoval, že je to televizní produkce.(4.6.2006)

Já do toho šla hlavně kvůli Davidovi, ale holt mu chyběly ty černé brýle, hlava skloněná na stranu, ruka zaseklá v boku a hlavně mně rušil jiný dabér. Já už si zvykla na dabéra z Miami, ale ten si musel ještě počkat. Ke konci to byl už trochu hokej, ale ten úplně závěrečný puntík na konci to horko těžko vybalancoval na slabší trojku. Politika, sex a vydírání jsou tři indicie v jednom balení, které jsou celkem známé, ale na 95 rok je to otevřenější, než bych předpokládala.(30.9.2014)

• - William Friedkin scénář Joea Eszterhase značně přepsal. Dokonce natolik, že se Eszterhas domáhal vyškrtnutí z titulků a žádal studio Paramount o "odškodné" ve výši dvou až čtyř milionů dolarů. (dezert)

• - Na bonusovém DVD je dvanáct minut vystřižených sexuálních scén a dva alternativní konce. (Terva)

• - Kenneth Branagh si měl zahrát roli Matta Gavina (Chazz Palminteri). Do role Katriny Gavin (Linda Fiorentino) se uvažovalo o Julii Roberts nebo Sharon Stone. Warren Beatty odmítl roli Davida Corelliho (David Caruso). (Terva)