Kirin no cubasa: Gekidžóban šinzanmono

• Japonsko 麒麟の翼 〜劇場版・新参者〜 (více)

Tsuki

Další z řady filmů, které navazují na původní seriál Shinzanmono z roku 2010. Zápletka filmu je sice samostojná, ale na pozadí se odehrává také osobní příběh detektiva Kagy (jeho vztah k zesnulému otci), který přímo navazuje na události z předchozího filmu Akai Yubi. Proto si myslím, že bez předchozí zkušenosti s postavou detektiva Kagy může být zážitek trochu neúplný. Já si to naopak coby zasvěcený divák užila naplno a bylo zajímavé vidět, jak se příběh detektiva Kagy a některých vedlejších postav dále rozvíjí. Ve středu dění je ale samozřejmě další zapeklitý případ vraždy, který je výsledkem zamotaného klubka neuvážených lží, obtížných lidských vztahů a jednání poháněné pocitem viny.  V příbězích detektiva Kagy zkrátka nenajdete žádného prvoplánového kriminálníka. A právě proto je to tak zajímavé - sledovat jak dalekosáhlý dopad může mít třeba jedna lidská chyba či selhání někoho, kdo neměl v úmyslu se dopustit ničeho špatného. Jako vždy ale nejde pouze o odhalení pravdy, ale o jakousi formu nápravy a závěrečné katarze. V tomhle mi tenhle styl vypravování hodně sedí. Oproti předchozímu seriálu a filmu jsem ale tentokrát měla pocit, že tón tohoto příběhu je o něco vážnější a ke konci trochu víc melodramatický. Snad to bylo tím, že tentokrát téměř úplně chyběly ony odlehčující humorné momenty, které postava detektiva Kagy tvoří svým svérázným chováním. Trochu mi to chybělo, ale nebylo to vysloveně na škodu. Film jako vždy funguje taky jako podnět k zamyšlení a dají se v něm najít drobné perly moudra. ~(4,2)~ ()