Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film je adaptací stejnojmenného románu Théophila Gautiera. Vypráví příběh o statečném zchudlém gaskoňském šlechtici Sigognacovi, který se zamiluje do krásné herečky Isabely a z lásky k ní se stane pod jménem kapitán Fracasse členem kočující herecké společnosti. Chrání milovanou Isabelu před dotěrnostmi šlechticů. Na smrt si znepřátelí záletného barona Vallombreusa, který podniká všechno možné, aby Sigognaca zničil a zmocnil se Isabely. Odvaha a ostrý kord gaskoňského hrdiny překonají všechny nástrahy. Nakonec se ukáže, že Isabela je dcerou mocného knížete de Moussy a Vallombreusovou nevlastní sestrou. Pak už nic nestojí v cestě štěstí mladé dvojice na Sigognacově zámku, který se už nebude jmenovat Nouzov, ale Blaženov. (celuloid)

(více)

Recenze (26)

Kimon 

všechny recenze uživatele

Třemi hvězdičkami nepodcením, ani nepřecením tento dobrodružný snímek z doby, kdy jsme se chodili do kina bavit a ne očekávat superskvělé "boží" díla jako někteří z nás dnes. Pobavili jsme se, po kině třeba zašli ještě na jedno (pokud nám před nosem ve 22,00 hodin zrovna nezavřeli) a film byl "zapomenut" a my se opět uzavřeli do své "ulity" vyspělého socialismu. :-( ()

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 14.5.1977 --- réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK COUFAL (7.2.2009)I                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       I ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele

Kapitán Fracasse byl jeden čas běžně k vidění v televizi, ale protože francouzské filmy pláště a dýky jsem moc nevyhledával, vždycky mi nějak utekl. Teď vím, že jsem o nic nepřišel. V první řadě patří Fracasse k těm filmům, kde strhaný Jean Marais hraje o generaci mladšího hrdinu. Tvůrci věří, že když ho budou ostatní postavy často oslovovat "chlapče", nikdo nic nepozná. Poměrně lákavé obsazení vedlejších rolí přišlo vniveč, protože aby Marais vynikl, ostatní mu jen nahrávají bez nároku na vlastní osobitost. Philippe Noiret a Louis de Funés hrají členy kočovné herecké společnosti, ke které se titulní šlechtic přidá a dá v ní průchod svému ochotničení, aby ho po celý film všichni obdivovali, že se snížil mezi ně. Až úplně na konci filmu dojde k něčemu, co by se dalo nazvat komickou etudou a kde byla souhra Noireta a Funése na okamžik využita - možná mimo scénář. Tak trapnou a nedramatickou slátaninu divadelních klišé jsem totiž už dlouho neviděl. Postavy filmu nepotřebují, aby se v něm něco dělo, protože si všechno prostě řeknou. V dlouhých, většinou necitovatelně hloupých větách a v situacích, na které by platil jen Cimrmanův vichr z hor. Ale slovy jedné z postav, "Netlučme holí do bahna, mohlo by nás potřísnit." Takže to zkrátím: 30% ()

sud 

všechny recenze uživatele

Léty tahle příjemně naivní podívaná díky své patině a starosvětskému kouzlu snad ještě uzrála. Jean Marais prostě byl (a je) ikona chrabrých mužů a lamač ženských srdcí, Geneviéve Grad křehká a krásná a Gérard Barray, nevšedně obsazený do role záporáka, rovněž zazářil. Komická dvojka Noiret - Funés obohacuje film o humor a nevšední závěrečné rozuzlení přesně podle tradic starých románů jej řadí do zlatého fondu. Romantické dobrodružství pláště a dýky takové, jaké má být. Pro tyhle filmy mám slabost už od dětství. 85%. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Poměrně zábavná naivní fraška, které více než herecké výkony na plátně vévodí původní český dabing (Vladimír Ráž byl prostě nepřekonatelný, ať jako Barkerův Shatterhand, či dabér Maraisův). Pokud bude film v nějaké "své slabší chvilce" vysílat některá z tuzemských televizí, nadabujuje si jej raději sama, a to pak na konci filmu uslyšíte:" V českém znění: padesátkrát Libor Terš, osmačtyřicetkrát Petr Oliva, dvacešestkrát Filip Švarc..." ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama