Hit & Miss (TV seriál)

• Česko

Nálezy a ztráty

Hit & Miss

Velká Británie, 2012, 4 h 30 min (Minutáž: 6x45 min)

S životem jako má Mia nemůže být nic jednoduché a scenáristé se v jejím trápení doslova vyžívají. Vrší na ní jeden problém za druhým a nic jí nedávají zadarmo. A není v tom sama, snad každá postava si prožije svých pár chvil pekla a sáhne si až na dno. Občas si říkám, že je té syrovosti a krutosti snad až moc. Sílu prohlubuje i to, že ti nejhorší zahráli na pět hvězd, většina na šest a Chloë Sevigny je i tak nechala daleko za sebou. Hit & Miss není lehký na sledování a to že dává život do perspektivy, je jenom slabá náplast.(8.7.2014)

Stoprocentní britská záležitost, kde se nešetří drsnýma scénama a sprostýma slovama. Po prvním díle zatím solidní, leč trochu pomalá jízda. Ale není třeba zoufat, druhým dílem nám víceméně končí seznamování se všemi zúčastněnými a seriál diváka dokonale pohltí. Každým dílem to graduje a nepustí až do konce. Jedna z nejlepších britských seriálových jednohubek poslední doby.(14.7.2012)

Obsahuje náznaky spoilerů. Krásná Mia má zvláštní povolání. Živí se totiž zabíjením lidí. Jako by to samo o sobě nebylo složité, život se jí ještě zkomplikuje, když obdrží dopis, ze kterého se dozví, že je už jedenáct let otcem. Pokud se snad bojíte, že jsem vám vyspoilil celý seriál, není důvod, všechno řečené se totiž dozvíte během prvních dvou minut (prostřednictvím záběrů velice explicitních, a to jak ve smyslu násilí, tak lidské anatomie). Hit & Miss má příznačný název, neb onou slovní hříčkou dokonale vystihuje nejenom premisu, ale i moje pocity k celému seriálu, a sice někdy se trefí, jindy je úplně mimo. Za většinou tref stojí vynikající herecké výkony (především přesvědčivá Chloë Sevigny, která de facto antihrdince Mie propůjčuje potřebnou hloubku a škálu emocí, a činí ji tak takřka sympatickou) a řada napínavých a emocionálních chvil. Za rány vedle zase může fakt, že H&M často působí neorganicky, jako slepenec několika různých seriálů (což možná i vyplývá z mého popisu příběhu), a mnohdy vypadá, že sám neví, jestli je dramatem, thrillerem nebo dokonce komedií. Nepomáhá ani to, že příběh má, když ne nezbytně logické díry, tak alespoň celou řadu nezodpovězených otázek, které zbytečně ruší. Po celou dobu jsem se vlastně slušně bavil, a kdyby seriál nabízel konzistentnější tón a tempo, a třeba i nějaké vysvětlení historie postav, mířil bych se svým hodnocením určitě výš, takhle je to přesně na rozstřel mezi třemi a čtyřmi hvězdami.(4.2.2018)

• Fr

,,TY MÁŠ PTÁKA?“...... /// Myslel jsem, že všechno podstatný bylo řečený v úvodu (střelba a sprcha), a vod tý chvíle si to už budu jen užívat. HOVNO! Nesympatický prostředí, nesympatičtí parchanti (děti vole), ale i Mia. Ten (anglickej) vidlákov je kapitola sama pro sebe. Jeden nadsamec, kterej píchá snad i ryby (v rybníku) a kterej by se parádně vyjímal i v takový prdeli, jako byl Yorkshire Mortlake. Ale všemu vévodí podivínskej babochlap, neschopnej rodinnýho života, jenž ,,zdědil“ 4 parchanty. Sirotci jsou to na zabití, a není to ani vtipný, ani drama (na který si to hraje), ani tomu nevévodí drsňácká akce. Společný maj jedno - všichni mě víc serou než bavěj. Jedině snad kdyby Mia všechny ty parchanty a vesničany …. (jako krouhla). To by mohla bejt prdel. Ale takhle …. taková Vágnerová byla proti babochapovi drsňačka jak kráva. Všechno to líčení, mateřský komplexy, taky strejda Liam (pičo, tys v tom obludáriu chyběl!!!!!) mně (i tobě!) chce naznačit, že tady jde vo víc: vo vnitřní pohnutky, těžkej souboj mezi hormonama a mozkem (city) a vyjasnění si, jestli jsem Ryan nebo Mia. Tohle je většinu času zralý na rychloposuv (to mělo mít 20 minut!). Fascinovaní seriálem tak určitě budou transky co chtěj otěhotnět, 16tky čekající parchanta s 50tiletým vidlákem, a všichni co si myslej, že chlap řízlej ženskou je tou nejlepší volbou. Soráč, tohle jde mimo mě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žiju v takový prdeli, že i transka je dobrá… 2.) Za dveřma stojí blondcka a mele něco vo tom, že je můj fotr. 3.) ,,Fr“ je debil. 4.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(8.3.2013)

Skvělé! Už mě omrzely ty tuctové americké seriály, tohle je jedním slovem nářez. Originální, skvěle zpracovaný námět, kde Chloë předvádí svou životní roli. Tak skvěle zahraného transsexuála jsem snad ještě neviděla. A to, že většina tady hodnotí kvůli vlastním komplexům a předsudkům je docela smutné :)(30.5.2013)