Koktejl (festivalový název)

• Indie

Cocktail

Komedie / Drama / Romantický

Indie / Velká Británie, 2012, 146 min

Skvelý film, tento typ filmov milujem, príjemný, veselý, pozitívny, láska, šťastný koniec a ešte aj Ali a Deepika wow.... to môžem .... toľko pozitívnej energie .... minimálne deň - dva budem veriť, že pravá láska existuje a nakoniec bude všetko dobré a ak to dobré nie je, tak to nie je koniec .... god dammit kde sa ten sentiment vo mne berie... odporúčam ako injekciu dobrej nálady(7.5.2017)

Nuž aká skvelá zábava do polovice filmu také peklo ku koncu. Vývoj postáv bol hrozne odfláknutý a v tej serióznej časti (celá druhá polovica) zlyhávala aj chémia. A skĺzlo to skoro na úroveň mierne zdramatizovanej Sandlerovky. Saif Khan konečne po dvoch filmoch, čo som s ním videl a poznám ho ako večne ufňukaného romantika, tu ukázal svoju druhú tvár a teda že vie byť super komik a zároveň, že vie byť aj "Machcho". On ma bavil najviac, ale zhýralá štetka v podaní Deepiky bolo tiež fajn osvieženie. Tá tretia šedá myš úplne nevýrazná, tá si nezaslúži viac priestoru v tomto komente:-) A Boman... Mám dojem, že som sa smial asi pri každej scéne, v ktorej sa tento strýco objavil.(13.1.2017)

Rozpočet INR 530miliónov ($10miliónov)Tržby USA $1,227,789Tržby Celosvetovo $22,300,000▐ Deepika Padukone to tu teda riadne roztočí ako taká zhýralá rajda od zazobaných rodičov oblieta party, diskotéky a užíva sa ako sa len dá. Postupne sa na ňu usmeje šťastie a nájde si priateľku s ktorou si postupne začína rozumieť a začne hľadať aj iné životné hodnoty. Lenže do cesty im vojde sukničkár a vzťahové rozbroje sa môžu začať. Miestami dráma ale i uvoľnená až praštená komédia, ktorá ako nenáročná oddychovka pobaví. A hlavne poteší, lebo Deepika Padukone a nie príliš známa kráska Diana Penty si dobre sadli a dopĺňajú sa herecky a oči sa dobre nabažia na ich pôvabe. Ich filmový nápadník Saif Ali Khan je skôr tŕň v oku, ten mi tam až tak nesedel. /70%/(24.12.2017)

Mám to rád. Bollywoodske filmy podobného typu majú tú úžasnú vlastnosť, že dodávajú krásny pozitívny obraz na vzťahy a na to ako by mali medziľudské vzťahy fungovať. Nezaobíde sa to síce bez typických klišé, ale na to sa môžem vykašlať. Dve krásne baby, úžasné prostredie Londýna a Saif Ali Khan, ktorý mi vadil podstatne menej ako som si myslel. Cocktail je prvotriedná vzťahovka, nesúca sa v znamení najlepšej bollywoodksej zábavy. Nenútené, veselé, plné premyslených postáv a ťažkých emócií, ktoré sa striedajú s tými pozitívnymi, je tam nejaké to ponaučenie a aj pekné vyjadrenie lásky, len keby tie piesne boli tak chytľavé ako sú vo filmoch s Priyankou Chopra. Užíval som si to a nenudil som sa aj napriek dlhej stopáži, ktorá mi vlastne okrem dobrej nálady neponúkla nič nové.(6.2.2013)

Největší klišé: Každá Indka si nakonec touží vzít Inda a vrátit se do Indie. Nezáleží na tom, jak dlouho žila v Evropě nebo jinde a jak zhýrale žila. Stačí jeden rozhovor s tradiční indickou „matkou“ a ta touha se probudí. Ale na to, jak to skončí, jsem během filmu párkrát změnila názor a byla to celkem zábavná podívaná. Saif Ali Khan je sice o 13 (14) let starší než obě herečky, ale na otce fakt nevypadá. Na vrstevníka ovšem úplně taky ne.(21.9.2012)