Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malé Marii zemřela maminka a otec se znovu oženil. Nevlastní matka i její dcera Clothilda byly zlé a udělaly si z ní služku, která musela dělat ty nejhorší práce. O devět let později při příležitosti jednadvacátých narozenin prince Leonharda byl uspořádán veliký ples, kam byly pozvány všechny mladé dívky včetně Marie. Když se zmínila, že by také chtěla jít na ples, macecha to zakázala a dala jí přebírat hrách. Marie byla smutná a šla si poplakat k matčinu hrobu. Znenadání se tam objevily krásné plesové šaty a bělouš, který ji odvezl na ples. Když princ spatřil Marii, byl okouzlen její krásou. Přesně o půlnoci dívka zmizela. Princ proto uspořádal další den bál, tajemná kráska opět přišla, a když odbila půlnoc, po dívce se slehla zem. To se opakovalo i potřetí, tentokrát ale Marie ztratila na schodech před zámkem stříbrný střevíček. Princ nechal rozhlásit, že ta, které střevíček padne, se stane jeho ženou. (TV Nova)

(více)

Recenze (15)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Takové to televizní německé "jakš takš" něco. Což je bohužel k naší ostudě lepší než drtivá většina toho, co se dnes za pohádku vydává u nás. Popelka není úplně marná, ale co mi utkvělo v hlavě nejvíc je sekáček v ruce zlé macechy. Tvůrci hororů by si mohli vzít ponaučení, že stačí naznačit a nechat pracovat fantazii. ()

rasistik 

všechny recenze uživatele

Neviem, čo mi prišlo nelogickejšie - či Popoluška bez akéhokoľvek náznaku plánovania do budúcnosti či pudu sebazáchovy, či absolútne neschopný otec, na ktorého by v reálnom svete už poslali sociálku, či macocha, ktorej nedoplo, že princ, ktorý sa rozprával s jej dcérou, si asi uvedomí, že to nie je Popoluška. Po chvíli rozmýšľania mi pripadalo, že najinteligentnejšou osobou tu bol regent s jeho kaprami. Ale čo, je to rozprávka, a ako vieme, v nich si psychológia či logika občas berú voľno. Možno som len náročný divák, ale podľa mňa je rozhodne množstvo spôsobov, ako zmysluplnejšie využiť hodinu a pol svojho času. ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Německé pohádky jsou zvláštní, jen velmi vzácně se povedou, tohle je zrovna jedna z těch čestných výjimek. Nefiguruje tu kmotřička víla ani tři oříšky, zas na druhou stranu, máme tu kouzlící lísku a mluvícího holuba, takže se jako diváci o kouzla nemusíme cítit ošizeni. Popelka je roztomilá holčička a krásná slečna, Klotylda je obtloustlá zrůdka v obou věkových provedeních, princ i jeho rádce jsou vcelku sympaťáci, byť se mi tyhle mládežnické kategorie už soudí trochu těžko. Strýc šílenec je roztomilý a jeho kapři jsou svými přednostmi trůnu hodni všichni. Trůn však, v duchu pohádkových tradic, obsadí princ s Popelkou. Krom hezké Popelky je tu tedy i velmi krásná macecha a musím říct, že Popelčin tatínek se také rodičům povedl. Brutální náznak při úpravě nohy pro malou botku potěší srdce nejednoho sadistického dítka. Jen by mě zajímalo, jak se dá chodit s useknutou patní kostí, tedy, krom toho, že špatně. ()

Adiemus 

všechny recenze uživatele

V porovnání se současnými českými "veledíly", jimiž nás ČT oblažuje především o Vánocích, jde o slušný počin. Ocenit je nutné především velmi dobrý casting - například Popelka je daleko půvabnější než většina současných českých "princezen". V průběhu děje dochází ale k několika lapsům, kromě už zmíněného nesmyslu, jak je možné chodit s useknutou patní kostí, mi vrtá hlavou, čím asi tak pobočník Petr natřel schody, na kterých Popelce uvízl střevíček a sám Petr se na ně málem přilepil. Ovšem vzápětí je princ bez potíží přejde - že by pohádkově rychleschnoucí tér? A ráda bych viděla člověka, který zachraňuje svou vyvolenou z hořícího domu a místo aby se s ní snažil co nejrychleji vypadnout, začne ji líbat. Popelka má poněkud nevyjasněný charakter, ale co už. Jak už jsem napsala - v porovnání se současnými českými "veledíly|"... ()

tyna97 

všechny recenze uživatele

Zvláštní zpracování Popelky. Je nevychovaná, jezdí sama na koni, má tlusťoučkou sestřičku (jednu), s otcem prapodivný vztah a filmu vlastně vévodí spíš podivné rybí (kapří) království s praštěným strýcem na trůně. Ale chválím moc pěkně vybranou macechu a roztomilého prince, který je schopen skočit do hořícího domu pro dívku, u které si ani není jistý, jestli je to ta, ve kterou doufal. ()

Galerie (54)

Reklama

Reklama