Popelka (TV film)

Aschenputtel

Cinderella

Rodinný / Pohádka / Fantasy

Německo, 2010, 86 min

Moc pěkná verze Popelky z produkce německé ZDF. Tentokrát má Popelka jen jednu nevlastní sestru, rodina žije ve městě, otec je obchodník suknem, macecha je drsně zlá a jako vždycky si otce otočí kolem prstu. Z oblíbených motivů je tu mluvící holoubek varující prince a lískový keř, jejž Popelka vysadí na hrobu své matky. Vtipný je autorský motiv s kaprem (když se princ včas neožení, království bude vládnout kapr jeho strýce). Jediným dramatickým motivem je přiseknutí nohy zlé sestry (na rozdíl od jiné německé verze z produkce Das Erste z roku 2011 se tu osekává pata :-). Důležité je, že zlu nakonec není odpuštěno, ale je celkem vtipně potrestáno. Suma sumárum pěkná vtipná pohádka s milými herci, výpravou i hudbou. Nevím, zda pohádka už šla někde s českým dabingem, viděla jsem pouze původní německou verzi.(3.1.2013)

Takové to televizní německé "jakš takš" něco. Což je bohužel k naší ostudě lepší než drtivá většina toho, co se dnes za pohádku vydává u nás. Popelka není úplně marná, ale co mi utkvělo v hlavě nejvíc je sekáček v ruce zlé macechy. Tvůrci hororů by si mohli vzít ponaučení, že stačí naznačit a nechat pracovat fantazii.(7.8.2014)

• rasistik

Neviem, čo mi prišlo nelogickejšie - či Popoluška bez akéhokoľvek náznaku plánovania do budúcnosti či pudu sebazáchovy, či absolútne neschopný otec, na ktorého by v reálnom svete už poslali sociálku, či macocha, ktorej nedoplo, že princ, ktorý sa rozprával s jej dcérou, si asi uvedomí, že to nie je Popoluška. Po chvíli rozmýšľania mi pripadalo, že najinteligentnejšou osobou tu bol regent s jeho kaprami. Ale čo, je to rozprávka, a ako vieme, v nich si psychológia či logika občas berú voľno. Možno som len náročný divák, ale podľa mňa je rozhodne množstvo spôsobov, ako zmysluplnejšie využiť hodinu a pol svojho času.(31.12.2018)

Na německou pohádku velice slušné. Plusem byli i pohlední a sympatičtí herci v rolích prince, Popelky a rádce + věrohodně zvládnutá pěkná macecha :-) Minusem praštěný kapří strýc..ale což - i ten se dal přežít.. V komentáři k obsahu se píše o hodné víle - tak tu jsem tam ani nezahlídla..jen mluvícího holuba..:-)))(29.12.2016)

V porovnání se současnými českými "veledíly", jimiž nás ČT oblažuje především o Vánocích, jde o slušný počin. Ocenit je nutné především velmi dobrý casting - například Popelka je daleko půvabnější než většina současných českých "princezen". V průběhu děje dochází ale k několika lapsům, kromě už zmíněného nesmyslu, jak je možné chodit s useknutou patní kostí, mi vrtá hlavou, čím asi tak pobočník Petr natřel schody, na kterých Popelce uvízl střevíček a sám Petr se na ně málem přilepil. Ovšem vzápětí je princ bez potíží přejde - že by pohádkově rychleschnoucí tér? A ráda bych viděla člověka, který zachraňuje svou vyvolenou z hořícího domu a místo aby se s ní snažil co nejrychleji vypadnout, začne ji líbat. Popelka má poněkud nevyjasněný charakter, ale co už. Jak už jsem napsala - v porovnání se současnými českými "veledíly|"...(31.12.2019)