Popelka (TV film)

Cinderella

Rodinný / Pohádka / Fantasy

Německo, 2010, 86 min

• Armin82

Již jsem mnohokrát zmínil, že němci toho moc solidního nenatočili. Co jim docela jde, tak buranské komedie nebo kriminální seriály, ale talent na pohádky nemají. Když se vyhnu srovnání s naší nejslavnější popelkou, která je teda asi 100x lepší(a to podotýkám, že je to pohádka, která pro mě o Vánocích není č.1 a vůbec mě nebaví, tudíž na to pohlížim docela neutrálně), tak mi zde stejně nesedí x věcí. Přijde mi hloupé, nechat v pohádce umřít matku. V pohádce je to absolutně nežádoucí,zbytečné a na pointu to nemá vliv. Stejně tak na konci sekáček v ruce a argument, že jako královna nebude muset chodit? To fakt můžou vymyslet jen geršáci. Ponechat po celý film otce, který jen přihlíží, jak se z jeho dcery a na jeho panství, stane služka. Pochybuju, že by tohle nějaký táta dopustil. Němci to vymysleli tak geniálně, že vlastně pořád někam jezdí, je vlastně úplně slepej a nevidí trápení své dcery. Herecké výkony mladých herců jsou taky k smíchu. Vypadají nepřirozeně a upjatě. Místo tří oříšků ořešák a efektivní škrabošky v listech. A vrchol je hlavní role popelky, kterou vlastně nehraje ani typická němka. Každého z nás baví jiné žánry, ale vnímavý člověk tohle musí považovat za frašku. Ten slepý zbytek bez vkusu a filmového cítění, dá nadprůměrné hodnocení. Tohle veledílo bych nazval po svém Arschenputen. 10% za hezkou popelku(9.8.2020)

Zvláštní zpracování Popelky. Je nevychovaná, jezdí sama na koni, má tlusťoučkou sestřičku (jednu), s otcem prapodivný vztah a filmu vlastně vévodí spíš podivné rybí (kapří) království s praštěným strýcem na trůně. Ale chválím moc pěkně vybranou macechu a roztomilého prince, který je schopen skočit do hořícího domu pro dívku, u které si ani není jistý, jestli je to ta, ve kterou doufal.(20.2.2021)

Na německou pohádku velice slušné. Plusem byli i pohlední a sympatičtí herci v rolích prince, Popelky a rádce + věrohodně zvládnutá pěkná macecha :-) Minusem praštěný kapří strýc..ale což - i ten se dal přežít.. V komentáři k obsahu se píše o hodné víle - tak tu jsem tam ani nezahlídla..jen mluvícího holuba..:-)))(29.12.2016)

Takové to televizní německé "jakš takš" něco. Což je bohužel k naší ostudě lepší než drtivá většina toho, co se dnes za pohádku vydává u nás. Popelka není úplně marná, ale co mi utkvělo v hlavě nejvíc je sekáček v ruce zlé macechy. Tvůrci hororů by si mohli vzít ponaučení, že stačí naznačit a nechat pracovat fantazii.(7.8.2014)

Moc pěkná verze Popelky z produkce německé ZDF. Tentokrát má Popelka jen jednu nevlastní sestru, rodina žije ve městě, otec je obchodník suknem, macecha je drsně zlá a jako vždycky si otce otočí kolem prstu. Z oblíbených motivů je tu mluvící holoubek varující prince a lískový keř, jejž Popelka vysadí na hrobu své matky. Vtipný je autorský motiv s kaprem (když se princ včas neožení, království bude vládnout kapr jeho strýce). Jediným dramatickým motivem je přiseknutí nohy zlé sestry (na rozdíl od jiné německé verze z produkce Das Erste z roku 2011 se tu osekává pata :-). Důležité je, že zlu nakonec není odpuštěno, ale je celkem vtipně potrestáno. Suma sumárum pěkná vtipná pohádka s milými herci, výpravou i hudbou. Nevím, zda pohádka už šla někde s českým dabingem, viděla jsem pouze původní německou verzi.(3.1.2013)