Popelka (TV film)

Aschenputtel

Cinderella

Rodinný / Pohádka / Fantasy

Německo, 2010, 86 min

Takové to televizní německé "jakš takš" něco. Což je bohužel k naší ostudě lepší než drtivá většina toho, co se dnes za pohádku vydává u nás. Popelka není úplně marná, ale co mi utkvělo v hlavě nejvíc je sekáček v ruce zlé macechy. Tvůrci hororů by si mohli vzít ponaučení, že stačí naznačit a nechat pracovat fantazii.(7.8.2014)

Moc pěkná verze Popelky z produkce německé ZDF. Tentokrát má Popelka jen jednu nevlastní sestru, rodina žije ve městě, otec je obchodník suknem, macecha je drsně zlá a jako vždycky si otce otočí kolem prstu. Z oblíbených motivů je tu mluvící holoubek varující prince a lískový keř, jejž Popelka vysadí na hrobu své matky. Vtipný je autorský motiv s kaprem (když se princ včas neožení, království bude vládnout kapr jeho strýce). Jediným dramatickým motivem je přiseknutí nohy zlé sestry (na rozdíl od jiné německé verze z produkce Das Erste z roku 2011 se tu osekává pata :-). Důležité je, že zlu nakonec není odpuštěno, ale je celkem vtipně potrestáno. Suma sumárum pěkná vtipná pohádka s milými herci, výpravou i hudbou. Nevím, zda pohádka už šla někde s českým dabingem, viděla jsem pouze původní německou verzi.(3.1.2013)

Německé pohádky jsou zvláštní, jen velmi vzácně se povedou, tohle je zrovna jedna z těch čestných výjimek. Nefiguruje tu kmotřička víla ani tři oříšky, zas na druhou stranu, máme tu kouzlící lísku a mluvícího holuba, takže se jako diváci o kouzla nemusíme cítit ošizeni. Popelka je roztomilá holčička a krásná slečna, Klotylda je obtloustlá zrůdka v obou věkových provedeních, princ i jeho rádce jsou vcelku sympaťáci, byť se mi tyhle mládežnické kategorie už soudí trochu těžko. Strýc šílenec je roztomilý a jeho kapři jsou svými přednostmi trůnu hodni všichni. Trůn však, v duchu pohádkových tradic, obsadí princ s Popelkou. Krom hezké Popelky je tu tedy i velmi krásná macecha a musím říct, že Popelčin tatínek se také rodičům povedl. Brutální náznak při úpravě nohy pro malou botku potěší srdce nejednoho sadistického dítka. Jen by mě zajímalo, jak se dá chodit s useknutou patní kostí, tedy, krom toho, že špatně.(16.5.2016)

Na německou pohádku velice slušné. Plusem byli i pohlední a sympatičtí herci v rolích prince, Popelky a rádce + věrohodně zvládnutá pěkná macecha :-) Minusem praštěný kapří strýc..ale což - i ten se dal přežít.. V komentáři k obsahu se píše o hodné víle - tak tu jsem tam ani nezahlídla..jen mluvícího holuba..:-)))(29.12.2016)

Musím uznat, že na německou pohádku to bylo vážně dobré. Jen tedy Popelka by se vážně měla naučit 'prosím' a 'děkuji' :)(27.2.2017)