Open Grave

Juan Navazo

Aaron L. Ginsburg

Kostýmy:

Andrea Flesch

Dost rozporuplný film, takže hodnocení od pěti do odpadu docela chápu. Začátek je určitě zajímavý a tajemný. Tento typ filmu, ve kterém se vše objasňuje v jeho průběhu, mám rád. Tady ovšem tvůrci úplně to objasňování nezvládli a druhá polovina je taková mírně chaotická, ne tak úderná, jak by bylo záhodno a závěr mohl být taky nápaditější. Nicméně pointa je solidní, škoda že nás k ní tvůrci nenasměrovali jiným, o něco lepším příběhem. Za mě slabší trojka. 55%(30.3.2014)

• J*A*S*M

Nejzmatenější horor roku, který občas působí, jako kdyby v něm chyběly celé scény. Ačkoli v závěru doposkládaná fabule není v základě úplně marná, scenáristé nadějný příběh bohužel naprosto nezvládli odvyprávět, takže se rádoby znepokojivé mystérium postupem času mění na nechtěně směšný chaos, ze kterého už od jistého momentu není možné odejít se zcela vztyčenou hlavou. Režijně bezzubé, herecky mdlé, scenáristicky nezvládnuté. Tady se toho pokazilo fakt hodně.(4.12.2013)

O tomto filmu jsem slyšel ze svého okolí dost rozporuplné ohlasy a tak jsem mu moc nadějí nedával. Zvláště když se děj měl údajně točit okolo zombie tématiky, která mi tedy rozhodně blízká není. Dal jsem mu však šanci a popravdě musím říct, že jsem nakonec vůbec zklamán nebyl. Dokáži se však vcítit do pocitů těch, kterým film přišel příliš zmatený, děj neucelený a tak jej vůbec nedokoukali dokonce, nebo jej úplně zatratili. Tentokrát jim však budu celkem oponovat, protože až na provařený a zbytečně kýčovitý závěr, jsem s jeho sledováním problém neměl. Líbila si mi ona „mysteriózní zápletka“ – potažmo postupné poodhalování příběhu a i samotné postavy mi byly celkem sympatické. Tvůrcům se dařilo docela dlouho držet diváky v napětí a nevědomosti, čímž samozřejmě získala potřebný náboj i samotná atmosféra. Místy jsem neskutečně chrochtal blahem. Zvláště když zápletku postupně doplňovali flashbacky z minulosti (vzpomínkové scény), takže Gallego si dle mého názoru nevedl vůbec špatně. Spíše bych to viděl tak, že jeho práce zůstala mnohými absolutně nedoceněna. Sám nemám rád, když tvůrci vytasí všechna esa z rukávu hned v první polovině filmu a já se pak znuděně musím dívat po časomíře, kdy už konečně bude konec. Zas na druhou stranu je však pravda, že ve filmu lze nalézt i dost nedostatků, které celkově sráží jeho kvalitu směrem k průměru. Především to chtělo nějakou pořádnou gore akci, když už se tu objevili zombie, tak se mohl rozpoutat menší masakr, ale zřejmě kvůli nepříliš velkému rozpočtu si to asi nemohli dovolit. 60%(5.1.2015)

Solídna zábava. Hlavne prvá polka. Tá taživá nepríjemná atmosféra by sa dala krájať. A postavy nervózne napäté, neviete čo si o nich myslieť. Zo začiatku nás kurevsky zaujíma o čo ide. Pointa je trochu sklamanie. Ale som to ochotný prekúsnuť, lebo dopravcovanie s k nej je zaujímavé. A Sharlto je herecká špička. U neho čo úloha to klenot. A je jedno či sa jedná o malú alebo veľkú rolu, zlý alebo dobrý film, vždy je dopredu jasné, že jeho výkon poteší. UPOZORNENIE. Je to viac mysteriózny psycho thriller ako horor. Takže netraba pripravovať náhradné slipy a nitroglycerín. 75%. 4*(16.3.2014)

• Perverz

Ztráta paměti a probuzení v díře mezi mrtvolama, začíná to dobře, týpek se vyhrabe, má u sebe bouchačku, a potká skupinku lidí, ti si také nic nepamatují. Les. A všude kolem visí mrtvoly lidí nebo jsou přivázány ke stromu, občas se jen tak válejí. Nikdo nikomu nevěří, znají se? Kdo je kdo? Pomalu se to odhaluje, bla bla bla. Herci, neznámé pysky, moc jim to nejde. Nejvýraznější asi byla Josie Ho. Příběh by nemusel být špatný, ale nepodařilo se ho odvyprávět chronologicky srozumitelnějším vývojem. Prostě je to nastříhané na piču. Dívat se na to dá. Dokoukal jsem to a ani tak netrpěl. Silnější dvě hvězdy.(30.3.2014)