Open Grave

• Velká Británie Open Grave
Trailer

Muž sa prebudí v otvorenom hrobe plnom mŕtvych tiel. Postihla ho strata pamäti, a preto nevie, kto je, ako sa na toto desivé miesto dostal a či je vrahom tých obetí on sám alebo niekto iný. Zachráni ho tajomný muž a dostáva sa do domu plného cudzincov, ktorí taktiež trpia stratou pamäti. Pri odhaľovaní záhady, kto je vlastne vrahom, sa začína boj o život. (kubqo)

Trailer

petero

Výborné. A to ma odradzovali aktuálne hodnotenia a predchádzajúce nezáživné sci-fi projekty oboch tvorcov - Apollo 18 a Europa Report, no našťastie rejža opäť tasí finesy ako keď dal o sebe vedieť s El Rey de la montaña a Open Grave je hádam ešte tajomnejší, depresívnejší a nepredvídateľnejší. V dnešnej dobe keď nedokážem dopozerať 4 žánrovky z 5tich do konca, ma toto pekne pohltilo. ()

Davies182

Napovím vám scénkou z filmu, jakým je vlastně Open Grave typem snímku. Poté, co jedna z postav zařve násilnou smrtí, kdosi moudře pronese: "Musíme držet pohromadě!" Střih, v dalším záběru jsou přeživší rozdělení ve dvou skupinkách na dvou odlišných místech. What the hell? Mno, takže... Pointa docvakne každému nad 15 let po dvaceti minutách a asi nejvíc zamrzí, že rejža přitom s mystery zápletkou pracovat umí. Baví to, ale sem tam to z diváka dělá kreténa. Jo, a ještě je to od A-Teamu první film, ve kterým mě Sharlto Copley vyloženě nesral. Ty dvě hvězdy pak vlastně dost mrzej... ()

J*A*S*M

Nejzmatenější horor roku, který občas působí, jako kdyby v něm chyběly celé scény. Ačkoli v závěru doposkládaná fabule není v základě úplně marná, scenáristé nadějný příběh bohužel naprosto nezvládli odvyprávět, takže se rádoby znepokojivé mystérium postupem času mění na nechtěně směšný chaos, ze kterého už od jistého momentu není možné odejít se zcela vztyčenou hlavou. Režijně bezzubé, herecky mdlé, scenáristicky nezvládnuté. Tady se toho pokazilo fakt hodně. ()

*CARNIFEX*

V hrobe plnom mŕtvol sa preberie chlapík, ktorý absolútne netuší kto je, čo sa stalo, prečo sa nachádza na takom mieste. Jediné čo má pri sebe sú kľúče, zapaľovač a pištoľ. Po krátkom volaní o pomoc mu neznáma žena hádže lano, za pomoci ktorého sa vyšplhá von z diery. Následné stretnutie s ďalšími ľudmi v blízko stojacom dome mu odpovede na jeho otázky taktiež neprinesie. Práve naopak. Všetci zúčastnení totiž majú totožný problém. Nikto o sebe nič nevie, nikto nikoho zo skupinky nespoznáva. Čo sa to vlastne deje? Sú to priatelia, alebo ...? Zo žánru horor v tomto snímku nájdete pramálo. Keď sa už konečne naskytla nejaká šanca, bola "utopená" ako ( pardon za prirovnanie ) štence v potoku. Snaha režiséra o natočenie dobrého psychologického thrilleru sa síce uprieť nedá, ale akosi mu vyšli len dva prvky z tohto žánru - chaos a pointa rozuzlenia. Ja osobne mám takéto filmy veľmi rád, no "jedným" slovom musím dodať, že sa jedná o priemerný snímok, z ktorého sa mohlo vyťažiť omnoho viac. Je to škoda - 50%. ()

ricci.s

Tento hororík síce nebude jedným z mojich tohtoročných favoritov, ale po tých dlhých mesiacoch hororovej mizérie je to konečne niečo, čo ma nesklamalo. No, keď neprší, tak aspoň kvapká, že. Čakal som možno trochu viac (na Kráľovskú hru sa to nechytá ani omylom) a treba tu mať dostatočnú dávku trpezlivosti, lebo celý film je o jednom veľkom odhaľovaní minulosti, ale aspoň sa režisér snaží nechávať diváka na pochybách, ako dlho to len ide. Nakrútené je to výborne a postavy mi sadli, čo je v tomto prípade asi hlavné. Gore či nejaké veľké napätie šlo v tomto prípade stranou, takže z toho hororového hľadiska toho film až tak veľa neponúka, v mojich očiach to však stále drží nad vodou celkom zaujímavý príbeh, a hordy mŕtvol či spútaných infikovaných / psychopatov aspoň miestami zabrnkali na atmosferickú stránku. Slabšie 4, ale OK, nenudil som sa, som spokojný. ()