Netvor z Černé laguny

• slovenský

Netvor z Čiernej lagúny

Dobrodružný / Horor / Sci-Fi / Fantasy

USA, 1954, 79 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,300,000Tržby Celosvetovo $-║ Nečakane pôsobivý snímok, kde prevedenie filmu pôsobí nadmieru prijateľne v každom ohľade, či už samotný príbeh, dialógy či samotná maska tej obživenej kreatúry. Pikoška je že film bol uvádzaní do kín ako 3D!!! (a to vážne bol 3D, červeno-modré sklíčkové "papierové" okuliare to istili) "Verím tomu že sa práve Steven Spielberg týmto filmom inšpiroval pre Čeluste." /80%/(9.3.2010)

Viac než len trápne B-éčko. Originálne a veľmi výtvarne poriešena maska netvora nemá ani u dnešných počítačom riadených príšer obdoby! Stala sa vzorom pre všetky masky netvorov z prostredia bažin a džungle (napr. Predátor...) Film má vynikajúce prostredie "nedotknutého sveta" s úžasnou atmosférou scén natočených pod vodou a k tomu protikladná postava v podobe zvodnej krásky (na tu dobu s modernými plavkami :-) Celkový dojem s nepredvídateľným dejom podporil dobrý scenár. Zmixovaná hudba od troch skladateľov a nekonečný motív netvora (opakuje sa minimálne 120x!!!) je možno jediný toporný prvok. Celkovo môžem túto Sci-Fi-Horor-Fantasy len a len odporučiť všetkým vekovým kategóriám od 10rokov:-))) pokračovanie Pomsta netvora a Netvor prichádza už ani zďaleka nedosahujú také kvality! 80%(18.9.2010)

Super dobrodružný horor, dobré masky, herci hrajú fajn. Ďalšia z klasík Universalu, jedna z tých podarenejších. (75%)(20.10.2016)

Málo zbytečných keců, hodně akce a parádní záběry nejen pod vodou. Tenhle povedený kousek by si zasloužil natočení v barvách. Film Anakonda (1997) odtud jistě bral inspiraci.(15.5.2012)

Nádherný 50. léta. Z dnešního pohledu jde o dobrodružnej film, kterej vyloudí spíš úsměv než hrůzu. Ale celkově je to nádherná filmová klasická podívaná. Mě se tyhle stařičký horory moc líbí a kdo je na tom stejně, tak si tento film vychutná.(24.9.2017)

Tak nejprve opět zápis z mého filmového deníku ze dne 8.5.1996:Dějově dobré, žádné kličky, jde se přímo k věci, jen pár h.m. (hluchých míst). Bohužel, obluda je evidentní člověk v jakémsi obleku s hroty. Práce kamery na tehdejší dobu na vysoké úrovni. Tehdy jistě dobrý film, ale dnes již slabší. Nevím jak chytráci přišli na jméno které otiskli (u každého filmu mám výstřižek z příslušných novin), zde časopis satelit. Ač jsem jel titulky třikrát, nikde jsem toto jméno neviděl. (Rozuměj, jméno P.Browning, které satelit otiskl). A nyní současný koment Tak na svou dobu, co už. Jediná hlavní hrdinka předvádí se oku diváka neustále v čistých a nažehlených věcech, hrdinové se chovají jak očekáváno, žádná překvapení se nekonají. Obluda na svou dobu slušná. Milovníkům hororů jako povinnost i když pecka to zrovna není.(23.4.2018)

Musím odporovať všetkým názorom, ktoré by čo i len mierne poukázali na dobré fungovanie či nápadité spracovanie tohto snímku. Monštrum z lagúny patrí síce do zbierky klasických hororov na svoju dobu ešte nerozvinutého žánru, no z diel ako je múmia, dracula, či frankenstein pôsobí najamatérskejšie, naivne a nepredstaviteľne hlúpo. Lakačky na svoju dobu museli fungovať veľmi presvedčivo, i keď sa stále opakovali tie isté, herci podľa môjho názoru už v tých 50 rokoch vyzerali veľmi hlúpo, stále opakujúce sa monologické výstupi so zaritým pohľadom do kamery pôsobia umelo a smiešne, čo vlastne zaniká vo víre nekonečnej nelogickosti a nerozumnému správaniu sa postáv. Dej je absurdný a koniec seknutý. Na rok kedy tento snímok vyšiel som čakal omnoho viac, veľmi slabé, biedne a nezáživné. Prihliadajúc na rok výroby: 55%(26.5.2013)

Na svoji dobu, velice povedený horor, trikově slušně odvedená práce. Rovněž, maska toho žabníka, byla zdařilá. Mno a navrch i sexy samice Julča Adamsová, tož nedejte 5. :)(22.4.2017)

Očekávala jsem hororové béčko s chlápkem v gumovém obleku, ale k mému překvapení jsem se dočkala docela zdařilého a napínavého filmu se zajímavými postavami a exotickým prostředím zátoky uprostřed pralesa. I když je film plný jistých stereotypů, rozhodně nejde o nějaký tuctový padesátkový paskvil, který nemá dnešnímu divákovi co nabídnout. A jakožto člověk s iracionální hrůzou z hluboké vody jsem ocenila myšlenku vodního humanoida skrytého a pozorujícího ze dna. Co bych ale opravdu chtěla vytknout byly ty neustálé fanfáry kdykoli se příšera objevila na scéně (těch tedy bylo!) a opakující se záběry na oslizlé drápy, které dramaticky oškrábou břeh a vrací se znovu do vody.(19.11.2017)

Možná by mě to ještě víc chytlo jako film němý. Ale i tak líbilo. Nebudu nosit dříví do lesa, řekli to za mě Lima, Tsunami a Lavran. Přesné, kolegové.(1.6.2012)

Veľmi nápaditý film, ktorý aj v dnešnej dobe dokáže okúzliť. Maska netvora je fantastická a celkovo vždy, keď sa objaví na scéne, tak máte taký dobrý pocit. Obsadenie až na to dievča strašné a nesympatické. Hudba je veľmi vydarená a dobre sa počúva. Útoky netvora mohli byť viac vynaliezavé, ale aj tak som spokojný.(18.3.2018)

I po 55 letech od vzniku má film solidní atmosféru a snese srovnání s pozdějšími horory. Děj uhání dopředu, podvodní akce jsou napínavé (hodně se mi líbila plavecká scéna v podání Julia Adams s netvorem). Příšerka je tady vidět dost - ne jen na konci filmu jak bývalo často u starších hororů zvykem. K tomu pěkná herečka. No tomuhle filmu by remake třeba od Roba Zombieho slušel.(11.2.2010)

Čakal som nenápadité a nudné dielo 50-rokov. Ale namiesto toho som zistil, že ide o pravý opak (mňa to úplne vtrhlo do filmu). Netvor vyzerá vynikajúco, prostredie je zvolené dobre a Julie Adams jednoducho mňam. Škoda, že sa film nevenoval dlhším záberom pod vodou (bodol by dáky slušný remake v tomto duchu).(10.12.2011)

Odmyslíme-li si plastikové monstrum s trapnými pohyby, které nemohlo děsit snad ani v době vzniku tohoto snímku, můžeme jen žasnout nad dobrodružně gradovaným scénářem a technicky nepochybně náročným natáčením pod hladinou. Ale i přes těžko popsatelnou krásu J. Adams a náladu ztracené laguny mi, myslím, stačilo tento počin vidět jedinkrát.(16.3.2015)

Velmi dobrý horor na úrovni bez nějakých kiksů a blbého žvanění.(13.9.2018)

Veľmi pohodová atmosféra vládne pri sledovaní tohto poctivého monster kúsku.(1.7.2018)

OCEAN MAN 🌊 😍 Take me by the hand ✋ lead me to the land that you understand 🙌 🌊 OCEAN MAN 🌊 😍 The voyage 🚲 to the corner of the 🌎 globe is a real trip 👌 🌊 OCEAN MAN 🌊 😍 The crust of a tan man 👳 imbibed by the sand 👍 Soaking up the 💦 thirst of the land 💯(27.1.2019)

1 2 3 4 následující >>